niedziela, 21 sierpień 2022 15:14

Filtr osmotyczny - krystalicznie czysta woda na wyciągnięcie ręki

filtr osmotyczny filtr osmotyczny pixabay

Coraz więcej słyszy się o tym, że woda, która leci z naszych kranów jest zwyczajnie brudna, zła i przede wszystkim zanieczyszczona bakteriami i kamieniem.

Dlatego też bardzo ważne jest, by dbać o wodę, jaką spożywamy, gdyż w przeciwnym razie można nabawić się różnych powikłań związanych z nerkami. Może zacząć wytwarzać się w nich potocznie nazywany piasek lub kamień, który będzie bolesnym przeżyciem.

Dlatego też dbanie o dobrej jakości wodę jest bardzo ważne i pozwala na zachowanie dobrej kondycji zdrowotnej przez długie lata. Jak to zrobić? Filtr osmotyczny jest tym, czego potrzebujesz, by móc spożywać wodę prosto z kranu. Czym jest i jak działa? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Filtr osmotyczny – najnowsza technologia oczyszczania wody

Nic dziwnego, że ludzie wolą kupować wodę ze sklepu lub czerpać ją ze sprawdzonego źródła, niż pić tą, która leci w kranie. Jest ona zazwyczaj pełna różnych drobnoustrojów lub kamienia, który negatywnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto tego typu woda nie nawadnia organizmu w odpowiedni sposób, przez co picie takiej wody jest niemalże bezsensowne. Co więc zrobić, by móc pić wodę bezpośrednio z kranu, nie bojąc się o to, że może być zła dla naszego organizmu? Zainwestować w najnowszą technologię oczyszczania wody tuż przed wylotem z kranu, czyli w filtr osmotyczny.

Jest to produkt, nad wynalezieniem którego pracowało wiele naukowców. Dzięki temu udało się dobrać takie elementy składowe, które potrafią oczyścić wodę ze wszelkich zbędnych i szkodliwych dla organizmu mikroelementów. Dzięki aż siedmiu etapom filtrowania, woda jest krystalicznie czysta i zdatna do spożycia bezpośrednio z kranu. Dlatego też bardzo ważne jest to, że kiedy wiesz, że woda, którą posiadasz podłączoną do domu, mieszkania czy innego budynku jest zwyczajnie bardzo złej jakości, idealnym będzie zainwestowanie w tego typu filtr, który umożliwi korzystanie z wody w kranie, zamiast kupować butelki wody co kilka dni lub jeździć do lokalnego źródła.

Czy woda z kranu ma wtedy minerały?

Z pewnością słyszałeś o tym, że woda musi mieć jeszcze minerały, które pozwalają na to, by była wchłaniana do organizmu i dostarczała tego, co powinna dostarczać, czyli mikroelementy, niezbędne do funkcjonowania naszych ciał. Jest to oczywiście niepodważalny fakt, dlatego też w naszych filtrach jest również element mający na celu jonizowanie i mineralizowanie wody. Dzięki temu woda jest krystalicznie czysta, jednak dalej posiada niezbędne mikroelementy, które umożliwiają wchłanianie. Masz również wówczas pewność, że minerały zawarte w wodzie nie są jedynie tymi posiadającymi również drobnoustroje, lecz czystymi mikroskładnikami, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.

W etapach oczyszczania i mineralizowania wody stosuje się dwa filtry sedymentacyjne, filtr blok węglowy, membranę osmotyczną, filtr liniowy z węglem aktywnym, filtr liniowy mineralizujący oraz filtr liniowy bioceramiczny. Dzięki tym technologiom woda, która trafia do Twojej szklanki bezpośrednio z kranu jest już czysta i wzbogacona w mikroskładniki.

W naszym sklepie posiadamy produkty najwyższej jakości, wytworzone przy pomocy sprawdzonych materiałów i innowacyjnej technologii. Cena za tego typu filtry będzie się różniła od modelu, jednak zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, w której znajduje się wiele modeli najwyższej jakości filtrów osmotycznych, które pozwolą na oczyszczenie wody. Serdecznie zapraszamy.

  • Zimowa depresja i jak sobie z nią radzić
    Zimowa depresja i jak sobie z nią radzić

    Krótsze dni zimowe mogą wywołać sezonową depresję u osób wrażliwych na zmiany światła słonecznego. Zaburzenie afektywne sezonowe (SAD) dotyka miliony ludzi na całym świecie. Wielu pacjentów korzysta z terapii światłem, leków oraz terapii poznawczo-behawioralnej, aby poprawić swoje samopoczucie.

    Napisano niedziela, 03 listopad 2024 22:26
  • Mało znane znaczenie witaminy D
    Mało znane znaczenie witaminy D

    Badania wskazują, że witamina D jest nie tylko kluczowa dla zdrowia kości, ale również dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Niedobór tej witaminy wiązany jest z wyższym ryzykiem chorób autoimmunologicznych, jednak mechanizmy tej zależności były dotychczas słabo poznane. Nowe badanie opublikowane w Science Advances ujawnia, że brak aktywnej formy witaminy D wpływa negatywnie na rozwój limfocytów T, co prowadzi do nadmiernej autoaktywacji tych komórek i ryzyka uszkodzenia własnych tkanek organizmu.

    Napisano sobota, 02 listopad 2024 23:25
  • Jak orzechy brazylijskie mogą pomóc w walce z rakiem piersi?
    Jak orzechy brazylijskie mogą pomóc w walce z rakiem piersi?

    Naukowcy ze Szkocji zidentyfikowali potencjał selenu, pierwiastka obecnego w orzechach brazylijskich, który może pomóc w opracowaniu nowych terapii zapobiegających rozprzestrzenianiu się agresywnego, potrójnie ujemnego raka piersi. W badaniach finansowanych przez Cancer Research UK odkryto, że selen, będący silnym antyoksydantem, wpływa na komórki nowotworowe, hamując ich zdolność do migracji do innych części organizmu.

    Napisano niedziela, 27 październik 2024 13:02
  • Czy długotrwałe stanie jest szkodliwe dla Twojego serca?
    Czy długotrwałe stanie jest szkodliwe dla Twojego serca?

    Dotychczasowe badania sugerowały, że stanie może być korzystne dla zdrowia serca, jednak najnowsze wyniki z Uniwersytetu w Sydney wskazują, że długotrwałe stanie może zwiększać ryzyko chorób krążenia. W artykule przeanalizujemy szczegóły tych badań i ich potencjalne konsekwencje dla zdrowia.

    Napisano niedziela, 27 październik 2024 01:32
  • Po czym stwierdzić, że masz OCD?
    Po czym stwierdzić, że masz OCD?

    Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD) to często niezauważana choroba, która dotyka wielu osób na całym świecie. Eksperci szacują, że aż dwie trzecie osób cierpiących na OCD nie otrzymuje diagnozy, a to może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

    Napisano poniedziałek, 21 październik 2024 00:12
  • Wpływ muzyki na mózg - Jak muzyka pomaga w walce z demencją?
    Wpływ muzyki na mózg - Jak muzyka pomaga w walce z demencją?

    Muzyka odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze samopoczucie, motywując do działania i przynosząc ukojenie. Jej potężny wpływ nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że coraz częściej jest wykorzystywana w medycynie. Oprócz pozytywnego wpływu w leczeniu nowotworów, zarządzaniu przewlekłym bólem czy wspomaganiu regeneracji mózgu po udarze, naukowcy dokonują znaczących odkryć dotyczących stosowania muzyki u pacjentów z demencją.

    Napisano sobota, 19 październik 2024 23:20
  • Fakty i mity: Co musisz wiedzieć o ADHD?
    Fakty i mity: Co musisz wiedzieć o ADHD?

    ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń neuropsychiatrycznych u dzieci i młodzieży. Według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, aż jedno na dziewięcioro dzieci w Stanach Zjednoczonych ma zdiagnozowane ADHD, a ponad 8% studentów zmaga się z tym problemem.

    Napisano niedziela, 13 październik 2024 22:57