Wygodnie, szybko i na stojąco!
Szybkość to pierwsza i najbardziej oczywista zaleta szybkiego prysznica. Jeśli masz mało czasu, szybki prysznic może być doskonałym wyborem, aby odświeżyć się i przygotować na kolejne wyzwania dnia. Nie musisz czynić żadnych dodatkowych przygotowań. Co więcej, zużycie wody może być dużo mniejsze co przekłada się na korzyści dla środowiska naturalnego i portfela. Wbrew temu, co możemy sądzić dłuższy kontakt z wodą przesusza naszą skórę. Dlatego prysznic może być doskonałą opcją dla osób posiadających cerę przesuszoną i wrażliwą.
Chwila prawdziwego relaksu
Wydaje się więc, że codziennym rozwiązaniem bardziej optymalnym i bezpiecznym dla skóry jest mycie się pod prysznicem. Jednak kąpiel w wannie ma również swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim relaksując się i leżąc w ciepłej wodzie mamy czas na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne skóry. Możemy ją wtedy odpowiednio zmiękczyć przed peelingiem, co pogłębi jego działanie. Złagodzenie stresu i napięcia to też niebagatelny czynnik wpływający na stan cery. A to właśnie w wannie mamy chwilę dla siebie- czas na self care i niezbędny nam reset po długim tygodniu. Dodatkowo mikroklimat, jaki wytwarza się w łazience podczas kąpieli może sprawić, że łatwiej pozbędziemy się zaskórników.
Rozważając więc wszelkie za i przeciw i zwracając uwagę na korzyści dla naszej skóry, do codziennej pielęgnacji rekomendowane jest jednak mycie się pod prysznicem. Działa on oczyszczająco, krótka ekspozycja na wodę nie podrażnia i nie przesusza nadmiernie naszej warstwy ochronnej. Szybki natrysk działa również pobudzająco dla krążenia, co daje nam niezbędny zastrzyk energii na cały dzień. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z kąpieli w wannie. To doskonały sposób na wyciszenie, znalezienie czasu na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne i niezbędne skórze odprężenie. Warto jednak kontrolować temperaturę wody oraz czas spędzony na kąpieli. Rekomendowane 30 minut nie może zamienić się w kilkugodzinne posiedzenie, bo możemy sobie zaszkodzić.