piątek, 29 marzec 2024 09:40

Szybki prysznic, czy długa kąpiel ?

Wanna, czy prysznic - zalety i wady Wanna, czy prysznic - zalety i wady fot: pixabay

Szybkie, orzeźwiające prysznice czy dłuższe i gorące kąpiele w wannie? Oba te rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników. Zazwyczaj jednak wybiera się swój sposób na zachowanie higieny biorąc pod uwagę komfort, czas i wygodę. Czy zastanawiałaś się jednak, jak wpływają one na kondycję i stan twojej skóry? Zarówno jedna jak i druga opcja może mieć swoje wady i zalety w tym temacie. Poniżej dowiesz się o tych najważniejszych i sam zdecydujesz, co będzie lepsze dla ciebie.

Wygodnie, szybko i na stojąco!


Szybkość to pierwsza i najbardziej oczywista zaleta szybkiego prysznica. Jeśli masz mało czasu, szybki prysznic może być doskonałym wyborem, aby odświeżyć się i przygotować na kolejne wyzwania dnia. Nie musisz czynić żadnych dodatkowych przygotowań. Co więcej, zużycie wody może być dużo mniejsze co przekłada się na korzyści dla środowiska naturalnego i portfela. Wbrew temu, co możemy sądzić dłuższy kontakt z wodą przesusza naszą skórę. Dlatego prysznic może być doskonałą opcją dla osób posiadających cerę przesuszoną i wrażliwą.

Chwila prawdziwego relaksu

Wydaje się więc, że codziennym rozwiązaniem bardziej optymalnym i bezpiecznym dla skóry jest mycie się pod prysznicem. Jednak kąpiel w wannie ma również swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim relaksując się i leżąc w ciepłej wodzie mamy czas na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne skóry. Możemy ją wtedy odpowiednio zmiękczyć przed peelingiem, co pogłębi jego działanie. Złagodzenie stresu i napięcia to też niebagatelny czynnik wpływający na stan cery. A to właśnie w wannie mamy chwilę dla siebie- czas na self care i niezbędny nam reset po długim tygodniu. Dodatkowo mikroklimat, jaki wytwarza się w łazience podczas kąpieli może sprawić, że łatwiej pozbędziemy się zaskórników.

Rozważając więc wszelkie za i przeciw i zwracając uwagę na korzyści dla naszej skóry, do codziennej pielęgnacji rekomendowane jest jednak mycie się pod prysznicem. Działa on oczyszczająco, krótka ekspozycja na wodę nie podrażnia i nie przesusza nadmiernie naszej warstwy ochronnej. Szybki natrysk działa również pobudzająco dla krążenia, co daje nam niezbędny zastrzyk energii na cały dzień. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z kąpieli w wannie. To doskonały sposób na wyciszenie, znalezienie czasu na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne i niezbędne skórze odprężenie. Warto jednak kontrolować temperaturę wody oraz czas spędzony na kąpieli. Rekomendowane 30 minut nie może zamienić się w kilkugodzinne posiedzenie, bo możemy sobie zaszkodzić.

 

 • Zapach nowej ery - świat perfum według L'Oréal
  Zapach nowej ery - świat perfum według L'Oréal

  Karine Lebret, liderka działu badań i projektowania zapachów w L'Oréal, podkreśla znaczący wpływ pandemii na percepcję i zastosowanie perfum. W świat po pandemii wprowadziła rewolucję, która uczyniła zapach kluczowym elementem osobistej ekspresji i doświadczenia. To, jak dzisiaj wybieramy i używamy perfum, odzwierciedla głębokie emocjonalne przeobrażenia, które zaszły w społeczeństwie

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 14:09
 • Jak odświeżyć klasykę. Nowoczesne stylizacje z klasycznymi spodniami garniturowymi
  Jak odświeżyć klasykę. Nowoczesne stylizacje z klasycznymi spodniami garniturowymi

  Klasyczne spodnie garniturowe są niezbędnym elementem w szafie każdej osoby ceniącej elegancję, jednak to odpowiednie dodatki nadają im nowoczesny charakter. Oto kilka stylowych wskazówek, jak za pomocą modnych akcesoriów odświeżyć klasyczny wygląd i nadać mu modnego wyrazu.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 17:11
 • Jak odróżnić ugryzienia owadów?
  Jak odróżnić ugryzienia owadów?

  Użądlenia i ugryzienia owadów są powszechnym zjawiskiem, szczególnie w ciepłe miesiące. Chociaż większość z nich jest bezpieczna, niektóre mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla osób z alergiami.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 17:36
 • Jak skutecznie motywować się do regularnych ćwiczeń?
  Jak skutecznie motywować się do regularnych ćwiczeń?

  łaściwa motywacja do ćwiczeń jest kluczowym czynnikiem warunkującym sukces. Przeczytaj nasze wskazówki, jak regularnie uprawiać sport!
  Mimo powszechnej świadomości korzyści wynikających z aktywności fizycznej, wielu z nas zmaga się z trudnościami w rozpoczęciu regularnych treningów. Kluczem do sukcesu jest jednak nie tylko zdeterminowanie, ale przede wszystkim utrzymanie motywacji. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci przejść od postanowień do realnych działań.

  Written on sobota, 13 kwiecień 2024 09:41
 • Dylematy mody. Czy szpilki szkodzą naszemu zdrowiu?
  Dylematy mody. Czy szpilki szkodzą naszemu zdrowiu?

  W obliczu rosnącej popularności szpilek jako nieodzownego elementu damskiej garderoby, pojawiają się głosy specjalistów ostrzegające przed negatywnym wpływem tego rodzaju obuwia na zdrowie stóp i kręgosłupa. Szpilki, choć uważane za symbole elegancji i pewności siebie, mogą przyczyniać się do poważnych problemów zdrowotnych.

  Written on piątek, 12 kwiecień 2024 08:40
 • Proste sposoby na jędrną skórę
  Proste sposoby na jędrną skórę

  Cellulit to problem, który dotyka wiele kobiet, niezależnie od wieku czy figury. Szczęśliwie istnieją proste i niedrogie sposoby na poprawę wyglądu skóry, a jednym z nich jest popularna praktyka szczotkowania ciała na sucho. Tylko pięć minut dziennie może przynieść widoczne rezultaty.

  Written on wtorek, 09 kwiecień 2024 17:57
 • Tajemne sztuczki na szybsze suszenie prania
  Tajemne sztuczki na szybsze suszenie prania

  Suszenie prania w tradycyjny sposób może stanowić wyzwanie, szczególnie jeśli przestrzeń w mieszkaniu jest ograniczona lub pralkę trzeba uruchamiać często. Często zdarza się, że jedne ubrania są jeszcze wilgotne, podczas gdy kolejne czekają na powieszenie. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Istnieje prosty trik, który znacznie przyspiesza proces schnięcia.

  Written on poniedziałek, 08 kwiecień 2024 16:46