czwartek, 06 kwiecień 2023 12:40

Czy potrzebny jest Ci ochraniacz na materac?

łóżkoholicy łóżkoholicy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Stała ochrona materaca jest bardzo ważna. Przede wszystkim dobrze dobrany ochraniacz na materac przedłuża jego żywotność i umożliwia znaczne lepsze zachowanie higieny na co dzień.

Dobrze dopasowany ochraniacz na gumce utrzymuje się w miejscu, nie przemieszcza się, a co za tym idzie, nie sprawia, że spanie na nim jest niewygodne czy wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem. Sprawdź, na jaki ochraniacz na materac możesz postawić! Na rynku istnieje wiele ciekawych opcji, wśród których znajdziesz coś dla siebie!

 1. Dlaczego ochraniacz na materac jest istotny?
 2. Ochraniacze na materac z wszytą gumką
 3. Ochraniacze na materac 2w1, czyli prześcieradło nieprzemakalne
 4. Ochraniacze na materac soft touch z tlenkiem cynku

Dlaczego ochraniacz na materac jest istotny?

Ochraniacz zapewnia większą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Pozwala wydłużyć żywotność materaca, dzięki czemu po kilku latach nie będzie konieczna jego wymiana. Brak ochraniacza na materac może dodatkowo skutkować nadmiernym rozwojem drobnoustrojów oraz roztoczy i wszelakich bakterii. Nic więc dziwnego, że sporo osób cierpi na alergie skórne. Powodem tego jest ekspozycja na alergeny, które gromadzą się w materacu. Można temu zapobiec, bardzo skutecznie, jeśli w sypialni zastosowany zostanie materac ochronny. Na rynku istnieje kilka ciekawych opcji. Warto się rozejrzeć, aby wybrać ten najlepszy dla siebie i drugiej połówki.

Ochraniacze na materac z wszytą gumką

Znaczna większość ochraniaczy na materac posiada wszytą gumkę, która znacznie ułatwia usytuowania ochraniacza na materacu. Pozwala to na maksymalnie skuteczne osłonięcie materaca. Gumka nakładana jest na jego rogi, a ciężar materaca sprawia, że nie da się jej w żaden sposób zdjąć, nie podnosząc go. Oznacza to, że podczas snu ochraniacz nie jest w stanie w żaden sposób zwinąć się czy odseparować od materaca. Dobrej jakości ochraniacz na materac powinien być nieprzemakalny, a jednocześnie przyjazny dla skóry, termoregulacyjny i oddychający. Wiele z nich dostępnych jest w wersji z tlenkiem cynku. Tego typu produkt ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Niektóre ochraniacze można prać w wysokiej temperaturze, a nawet gotować czy sterylizować. Przed zakupem konkretnego ochraniacza warto sprawdzić dokładnie opis producenta i ocenić, czy dany ochraniacz spełnia nasze wymogi w kwestii materiałów oraz zaleceń pielęgnacyjnych.

Ochraniacze na materac 2w1, czyli prześcieradło nieprzemakalne

Niektóre ochraniacze sprawdzają się równocześnie jako ochraniacz i prześcieradło, w dodatku nieprzemakalne. Są odporne na kwas moczowy, wykonane z tencelu i tlenku cynku, który dodatkowo wzmacnia właściwości nieprzemakalne. Prześcieradła 2w1 charakteryzują się wszytą gumką, dzięki czemu nie przesuwają się podczas snu. Ochraniacz ten nie odbiega niczym od standardowego prześcieradła. Więcej ciekawych opcji znajdziesz na stronie https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Podklady-i-Ochraniacze-Na-Materac-1799.html.

Ochraniacze na materac soft touch z tlenkiem cynku

Na rynku nie brakuje ochraniaczy soft touch z tlenkiem cynku. Tlenek znany jest ze swoich właściwości kosmetycznych. Łagodzi stany zapalne, pozytywnie wpływa na skórę. Zastosowanie go w ochraniaczach na materac gwarantuje rewelacyjną ochronę przeciw grzybom, roztoczom i innym drobnoustrojom, które lubią atakować miejsce spania. Tlenek cynku gwarantuje także redukcję nieprzyjemnych aromatów. Tego rodzaju ochraniacz zachowuje swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Zawartość tlenku cynku również się nie zmienia. 

 • aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot
  aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot

  Odszkodowania za opóźniony lot wypłacane są zawsze, o ile wina leży po stronie przewoźnika. Takie sytuacje zdarzają się dość często. W przypadku odwołanego czy opóźnionego lotu warto wystąpić o rekompensatę.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:11
 • Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?
  Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?

  Arkusz formatu A3 jest bardzo chętnie wykorzystywany przy przygotowywaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych, edukacyjnych i promocyjnych. Wymiary takiego arkusza są na tyle duże, że pozwalają na umieszczenie sporej ilości informacji, nie są jednak jeszcze tak duże, aby generować bardzo duże koszty.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:06
 • Co oferują firmy pogrzebowe?
  Co oferują firmy pogrzebowe?

  Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny moment w życiu każdego człowieka. Może on zupełnie zmienić postrzeganie rzeczywistości i utrudnić normalne funkcjonowanie. Jednocześnie wiąże się on z wieloma ważnymi zadaniami i obowiązkami, jakie należy wykonać. Organizacja ceremonii pogrzebowych i pochówku, dokonanie niezbędnych formalności i jednoczesne poradzenie sobie z własnymi emocjami przytłaczają. W jaki sposób sobie z tym problemem poradzić?

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:40
 • Impregnaty do cegły
  Impregnaty do cegły

  Impregnaty do cegły są stosowane w celu ochrony i wzmacniania powierzchni ceglanej. Cegła, będąca porowatym materiałem, może być podatna na wilgoć, plamy, zanieczyszczenia i uszkodzenia, które mogą wpływać na jej wygląd i trwałość. Impregnaty są zaprojektowane tak, aby penetrować strukturę cegły, tworząc barierę ochronną, która odpycha wodę, brud i inne substancje.

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:37
 • Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór
  Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór

  Opieka nad dzieckiem i zapewnienie mu oczekiwanych atrakcji latem to nie lada wyzwanie, kiedy wciąż musisz chodzić do pracy. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedzią na potrzeby rodziców i ich pociech są półkolonie w mieście – zajęcia, w trakcie których możesz ze spokojem wykonywać swoje obowiązki, a twoje dziecko będzie miało możliwość spędzenia czasu z innymi dziećmi o podobnych zainteresowaniach. Na czym polegają półkolonie? Przekonaj się, dlaczego warto z nich korzystać.

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?
  Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?

  Olej z wiesiołka cieszy się coraz większą popularnością, co nie powinno dziwić. Szeroka wiedza na temat prozdrowotnych właściwości tego tłuszczu roślinnego to najlepsza reklama. Co warto wiedzieć na ten temat?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:00
 • Naturalny zakwas z buraków - przepis
  Naturalny zakwas z buraków - przepis

  Zakwas z buraków jest napojem o rosnącej popularności ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne. Jego charakterystyczny czerwony kolor jest związany z obecnością naturalnego barwnika, betaniny, który nie tylko dodaje mu atrakcyjności wizualnej, ale także wpływa na jego właściwości zdrowotne. Zakwas z buraków jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witamina C, błonnik, żelazo i kwas foliowy.

  Written on środa, 24 maj 2023 08:58