czwartek, 06 kwiecień 2023 12:40

Czy potrzebny jest Ci ochraniacz na materac?

łóżkoholicy łóżkoholicy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Stała ochrona materaca jest bardzo ważna. Przede wszystkim dobrze dobrany ochraniacz na materac przedłuża jego żywotność i umożliwia znaczne lepsze zachowanie higieny na co dzień.

Dobrze dopasowany ochraniacz na gumce utrzymuje się w miejscu, nie przemieszcza się, a co za tym idzie, nie sprawia, że spanie na nim jest niewygodne czy wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem. Sprawdź, na jaki ochraniacz na materac możesz postawić! Na rynku istnieje wiele ciekawych opcji, wśród których znajdziesz coś dla siebie!

 1. Dlaczego ochraniacz na materac jest istotny?
 2. Ochraniacze na materac z wszytą gumką
 3. Ochraniacze na materac 2w1, czyli prześcieradło nieprzemakalne
 4. Ochraniacze na materac soft touch z tlenkiem cynku

Dlaczego ochraniacz na materac jest istotny?

Ochraniacz zapewnia większą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Pozwala wydłużyć żywotność materaca, dzięki czemu po kilku latach nie będzie konieczna jego wymiana. Brak ochraniacza na materac może dodatkowo skutkować nadmiernym rozwojem drobnoustrojów oraz roztoczy i wszelakich bakterii. Nic więc dziwnego, że sporo osób cierpi na alergie skórne. Powodem tego jest ekspozycja na alergeny, które gromadzą się w materacu. Można temu zapobiec, bardzo skutecznie, jeśli w sypialni zastosowany zostanie materac ochronny. Na rynku istnieje kilka ciekawych opcji. Warto się rozejrzeć, aby wybrać ten najlepszy dla siebie i drugiej połówki.

Ochraniacze na materac z wszytą gumką

Znaczna większość ochraniaczy na materac posiada wszytą gumkę, która znacznie ułatwia usytuowania ochraniacza na materacu. Pozwala to na maksymalnie skuteczne osłonięcie materaca. Gumka nakładana jest na jego rogi, a ciężar materaca sprawia, że nie da się jej w żaden sposób zdjąć, nie podnosząc go. Oznacza to, że podczas snu ochraniacz nie jest w stanie w żaden sposób zwinąć się czy odseparować od materaca. Dobrej jakości ochraniacz na materac powinien być nieprzemakalny, a jednocześnie przyjazny dla skóry, termoregulacyjny i oddychający. Wiele z nich dostępnych jest w wersji z tlenkiem cynku. Tego typu produkt ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Niektóre ochraniacze można prać w wysokiej temperaturze, a nawet gotować czy sterylizować. Przed zakupem konkretnego ochraniacza warto sprawdzić dokładnie opis producenta i ocenić, czy dany ochraniacz spełnia nasze wymogi w kwestii materiałów oraz zaleceń pielęgnacyjnych.

Ochraniacze na materac 2w1, czyli prześcieradło nieprzemakalne

Niektóre ochraniacze sprawdzają się równocześnie jako ochraniacz i prześcieradło, w dodatku nieprzemakalne. Są odporne na kwas moczowy, wykonane z tencelu i tlenku cynku, który dodatkowo wzmacnia właściwości nieprzemakalne. Prześcieradła 2w1 charakteryzują się wszytą gumką, dzięki czemu nie przesuwają się podczas snu. Ochraniacz ten nie odbiega niczym od standardowego prześcieradła. Więcej ciekawych opcji znajdziesz na stronie https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Podklady-i-Ochraniacze-Na-Materac-1799.html.

Ochraniacze na materac soft touch z tlenkiem cynku

Na rynku nie brakuje ochraniaczy soft touch z tlenkiem cynku. Tlenek znany jest ze swoich właściwości kosmetycznych. Łagodzi stany zapalne, pozytywnie wpływa na skórę. Zastosowanie go w ochraniaczach na materac gwarantuje rewelacyjną ochronę przeciw grzybom, roztoczom i innym drobnoustrojom, które lubią atakować miejsce spania. Tlenek cynku gwarantuje także redukcję nieprzyjemnych aromatów. Tego rodzaju ochraniacz zachowuje swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Zawartość tlenku cynku również się nie zmienia. 

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47