piątek, 07 kwiecień 2023 15:30

Czy warto pozwać bank o unieważnienie umowy frankowej, czy lepiej podpisać ugodę?

unieważnienie umowy frankowej unieważnienie umowy frankowej pixabay

To pytanie zadaje sobie wielu frankowiczów, którzy weszli w pułapkę tzw. "frankowego kredytu". Walka o unieważnienie umowy kredytu wydaje się skomplikowana i długa, a nie wszyscy kredytobiorcy mają szansę na wygraną w sądzie. Z drugiej strony, podpisanie ugody z bankiem może oznaczać zrzeczenie się części swoich roszczeń. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze - pozwanie banku czy podpisanie ugody.

 

Unieważnienie umowy frankowej

Walka o unieważnienie umowy frankowej to proces skomplikowany i długi. Kredytobiorca w pozwie o unieważnienie umowy kredytowej żąda stwierdzenia nieważności całej umowy, co oznacza uwolnienie się od kredytu i możliwość zdjęcia hipoteki. Banki z reguły nie odpuszczają tak łatwo i często wnoszą apelację, co powoduje, że wyrok nie uprawomocnia się, a sprawa kierowana jest do Sądu Apelacyjnego. Warto pamiętać, że nie wszystkie umowy frankowe są niezgodne z prawem, a nie każdy kredytobiorca ma szansę na wygraną w sądzie. Warto skorzystać z pomocy prawnika, który przeanalizuje Twoją umowę i ustali możliwości działania.

Ugoda z bankiem

Podpisanie ugody z bankiem to sposób na uniknięcie skomplikowanej i długiej walki w sądzie. Ugoda może polegać na uzyskaniu zwrotu nadpłaconych rat lub zmianie warunków umowy kredytowej. Banki chętnie proponują ugody, ponieważ unikają w ten sposób kosztownej i długiej walki w sądzie. Warto jednak pamiętać, że podpisanie ugody może oznaczać zrzeczenie się części swoich roszczeń. Co więcej, w przypadku uzyskania zwrotu nadpłaconych rat konieczne będzie zapłacenie podatku od ugody frankowej.

Ranking kancelarii frankowych

Wybierając walkę frankowiczów z bankami, warto skorzystać z pomocy prawnika. Na rynku działa wiele kancelarii zajmujących się sprawami frankowymi, które mogą pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania. Warto dokładnie przebadać rynek i wybrać kancelarię, która ma odpowiednie doświadczenie i ma na swoim koncie wygrane sprawy frankowe. Pomocny może być w tym ranking kancelarii frankowych.

Podsumowanie

Walka frankowiczów z bankami trwa w Polsce od lat i z każdym rokiem przybiera na sile. Wyroki sądów pokazują, że orzecznictwo jest po stronie frankowiczów, ale warto pamiętać, że każda sytuacja jest indywidualna i nie każdy kredytobiorca ma szansę na wygraną w sądzie. Podpisanie ugody z bankiem to sposób na uniknięcie skomplikowanej i długiej walki w sądzie, ale może oznaczać zrzeczenie się części swoich roszczeń. Walka o unieważnienie umowy frankowej to skomplikowany i długi proces, ale może oznaczać zwrot nadpłaconych rat oraz zmianę warunków umowy kredytowej. Warto skorzystać z pomocy prawnika, który przeanalizuje Twoją umowę i ustali możliwości działania.

 • Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet
  Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet

  Kobiety w ciąży zmagające się z ciężkimi porannymi mdłościami są często bagatelizowane przez lekarzy, którzy twierdzą, że ich objawy są „normalne i nieszkodliwe”, podczas gdy mogą one zagrażać życiu, ostrzega czołowy ekspert.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:38
 • Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki
  Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki

  Zastanawiasz się, czy curtain bangs będą pasować do Twojej twarzy? Odpowiedź brzmi: tak! Te modne, delikatne grzywki zyskały popularność dzięki swojej uniwersalności i łatwości w utrzymaniu. Dowiedz się, jak je uzyskać i dlaczego warto je wypróbować.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:26
 • Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet
  Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet

  Badacze z Ludeman Family Center for Women's Health Research opublikowali artykuł w Journal for Women's Health Research, który zwraca uwagę na to, jak lekarze mogą lepiej diagnozować i leczyć chorobę wieńcową (CHD) u kobiet, zwłaszcza w kontekście diagnozowania zawałów serca.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 22:36
 • Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety
  Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety

  Nowa, modułowa kolekcja biżuterii Geometrik od Goldenmark stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych kobiet, które pragną dostosować biżuterię do zmieniających się okoliczności i swojego nastroju. Kolekcja, łącząca w sobie elegancję i funkcjonalność, pozwala na tworzenie nieskończonych kombinacji, pasujących do każdej okazji.

  Napisano niedziela, 19 maj 2024 07:00
 • Problemy edukacji seksualnej dzieci
  Problemy edukacji seksualnej dzieci

  Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci poniżej dziewięciu lat może być "niesamowicie szkodliwy", ostrzegają eksperci, podkreślając, że młodzi mogą kończyć na nauce o życiu seksualnym z niepokojących materiałów pornograficznych online.

  Napisano środa, 15 maj 2024 22:33
 • Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza
  Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza

  Morze to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków wielu urlopowiczów. Co jednak zrobić, jeśli też je uwielbiasz, ale źle znosisz dłuższą ekspozycję na słońce, a co więcej – przy ostrym świetle gorzej widzisz? Na szczęście nie musisz iść na kompromisy i rezygnować z wymarzonych wakacji. O czym warto pamiętać? Co zabrać ze sobą, by czas spędzony poza domem był nie tylko przyjemny, lecz także bezpieczny?

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:13
 • Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?
  Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?

  Egzema to schorzenie, które może znacząco wpłynąć na jakość snu. Trzy kobiety dzielą się swoimi strategiami radzenia sobie z nocnymi nawrotami tej choroby, aby zapewnić sobie spokojny sen i poprawić jakość życia.

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 21:07