OIejek z wiesiołka - czym jest?
Olejek z wiesiołka powstaje z nasion wiesiołka. Ponieważ proces tłoczenia przebiega na zimno, zachowują one swoją wartość odżywczą, a gotowy olej jest źródłem wielu cennych dla ludzkiego organizmu składników. Wiesiołek
to przede wszystkim bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym kwasów omega-6), fitosteroli oraz aminokwasów. W oleju z wiesiołka nie brak też witamin (m.in. witaminy E) oraz składników mineralnych: cynku, selenu, wapnia i magnezu.
Tak wielka wartość sprawia, że olej z wiesiołka staje się ważnym dodatkiem do zdrowej diety i pozwala w prosty sposób wzmocnić naturalną odporność organizmu. Olej ten chroni skutecznie przed bakteriami, grzybami i wirusami, które mogą stać się przyczyną wielu groźnych infekcji. Dodatkowo olej ten wzmacnia stawy, dzięki czemu może stać się rewelacyjnym wsparciem dla osób borykających się z chorobami o podłożu reumatycznym. Wiesiołek i powstający z niego olej to jednocześnie naturalny kosmetyk, który ma zbawienny wpływ na stan skóry i wspiera proces jej regeneracji. Olej z wiesiołka jest też z powodzeniem wykorzystywany jako wsparcie dla zniszczonych włosów, zarówno tych przesuszonych, jak i tych z tendencją do wypadania. Jest to zatem dość wszechstronny środek, dzięki któremu walka o zachowanie zdrowia i pięknego wyglądu staje się łatwiejsza.
Po co stosować olejek z wiesiołka?
Olejek z wiesiołka można spożywać doustnie lub stosować miejscowo na skórę. Jeśli chodzi o spożywanie, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od żywienia przed rozpoczęciem suplementacji. Zalecana dawka wynosi zazwyczaj od 1 do 2 łyżeczek dziennie. Olejek z wiesiołka można dodawać do sałatek, koktajli, smoothie lub innych potraw. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ nadmiar może prowadzić do działań niepożądanych.
Jeśli chodzi o stosowanie olejku z wiesiołka na skórę, warto go wypróbować w przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca czy suchość skóry. Można go aplikować bezpośrednio na dotknięte obszary lub mieszać z ulubionym kremem lub olejkiem do masażu. Przed zastosowaniem na większej powierzchni skóry zaleca się wykonanie testu uczuleniowego na małym obszarze. Olejek z wiesiołka ma również wiele innych potencjalnych zastosowań zdrowotnych, takich jak łagodzenie objawów PMS, wspomaganie zdrowia serca i regulacja poziomu cholesterolu. Ponownie, zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalistą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji.