wtorek, 09 luty 2021 09:27

Olejek z drzewa herbacianego - uniwersalność z natury

Olejek z drzewa herbacianego Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego zazwyczaj kojarzony jest z kosmetyką. Wymieniany jest jako składnik kremów do ciała lub substancji myjących. Warto jednak zaznaczyć, że ten naturalny specyfik ma znacznie więcej zastosowań- zarówno w medycynie alternatywnej, jak i codziennych sytuacjach. Wiele osób może się zdziwić, że olejek ten pomaga zwalczyć grzybicę skóry oraz pleśń w mieszkaniu bez ingerencji specyfików chemicznych.

Wystarczy spryskać miejsca z pleśnią miksturą w proporcji: szklanka wody i łyżka olejku, a potem odczekać kilka dni. Pleśń ze ściany powinna stopniowo znikać po kilku seriach takiego zabiegu, dlatego warto nie zniechęcać się brakiem natychmiastowego i widocznego efektu.

Właściwości olejku herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego posiada również właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe, dlatego sprawdzi się także w leczeniu zajadów czy opryszczki. Jest też przydatny dla osób, które zmagają się z łupieżem oraz przetłuszczaniem się włosów. W sezonie letnim idealnie sprawdzi się jako środek łagodzący ukąszenia owadów oraz odstraszający osy. W przypadku stosowania olejku na skórę należy pamiętać o rozcieńczeniu go, wymieszaniu z kremem, wodą lub np. olejem kokosowym, gdyż jego silne działanie może wywołać odczyn alergiczny lub podrażnienie skóry. Jak widać, olejek z drzewa herbacianego pomaga w wielu sytuacjach bez wygórowanych kosztów i w naturalny sposób.

  • Znaczenie snu, dla dobrej pamięci
    Znaczenie snu, dla dobrej pamięci

    Sen odgrywa kluczową rolę w procesie tworzenia wspomnień, jednak dopiero niedawno naukowcy zaczęli odkrywać mechanizmy, które za tym stoją. Nowe badania przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem dr. Azahary Olivy z Uniwersytetu Cornella wskazują, że podczas snu neurony w hipokampie, obszarze mózgu odpowiedzialnym za pamięć, przechodzą proces "resetu", co umożliwia mózgowi tworzenie nowych wspomnień następnego dnia.

    Napisano piątek, 23 sierpień 2024 22:25
  • Wpływ tłuszczów na długość życia
    Wpływ tłuszczów na długość życia

    Najnowsze badanie przeprowadzone na ponad 400 tysiącach dorosłych osób, obserwowanych przez ponad dwie dekady, sugeruje, że spożywanie większej ilości tłuszczów pochodzących z roślin, a nie ze źródeł zwierzęcych, może korzystnie wpłynąć na długowieczność. Wyniki badania, opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine, pokazują, że osoby spożywające najwięcej tłuszczów roślinnych, zwłaszcza pochodzących z ziaren i olejów roślinnych, miały o 9% niższe ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny oraz o 14% niższe ryzyko zgonu z powodu chorób serca.

    Napisano środa, 21 sierpień 2024 23:00
  • Osteoartroza - Co warto wypróbować przed rozważeniem operacji?
    Osteoartroza - Co warto wypróbować przed rozważeniem operacji?

    Choroba zwyrodnieniowa stawów, znana również jako osteoartroza, jest najczęstszą chorobą stawów, dotykającą miliony ludzi na całym świecie. Według zaktualizowanych wytycznych opublikowanych przez Australijską Komisję ds. Bezpieczeństwa i Jakości w Opiece Zdrowotnej, większość osób z osteoartrozą kolana może skutecznie kontrolować ból i poprawić swoją mobilność bez konieczności poddawania się operacji. Dalej przedstawiamy najlepsze metody zarządzania osteoartrozą kolana.

    Napisano wtorek, 20 sierpień 2024 19:40
  • Zarazki kryjące się w Twojej umywalce
    Zarazki kryjące się w Twojej umywalce

    Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Flinders University ostrzegają, że umywalki są siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów, które mogą powodować takie choroby jak zapalenie płuc, legionellozę oraz infekcje ran. Wyniki badań sugerują, że zarówno umywalki w domach, jak i w szpitalach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

    Napisano piątek, 16 sierpień 2024 21:54
  • Wpływ picia kawy na serce
    Wpływ picia kawy na serce

    Regularne spożywanie więcej niż czterech filiżanek kawy dziennie może zwiększać ryzyko groźnych chorób serca, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Zydus Medical College and Hospital w Indiach.

    Napisano czwartek, 15 sierpień 2024 21:48
  • Po czym poznasz niedobory witaminy B12
    Po czym poznasz niedobory witaminy B12

    Witamina B12 odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a jej niedobór może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Mimo że organizm nie produkuje jej samodzielnie, jest niezbędna dla wielu procesów, takich jak metabolizm, produkcja czerwonych krwinek i funkcjonowanie układu nerwowego. Warto więc znać objawy, które mogą wskazywać na jej niedobór.

    Napisano środa, 14 sierpień 2024 20:07
  • Czy plastik powoduje autyzm?
    Czy plastik powoduje autyzm?

    Najnowsze badanie wywołało duże zainteresowanie mediów na temat roli plastików w rozwoju autyzmu. W szczególności badanie skupiło się na ekspozycji na składnik twardych plastików - bisfenol A (BPA) - w łonie matki i ryzyku rozwoju tego zaburzenia u chłopców. Ważne jest jednak, aby podkreślić, że badanie nie dowodzi, że plastiki zawierające BPA powodują autyzm. Sugeruje jednak, że BPA może wpływać na poziom estrogenów u niemowląt i chłopców w wieku szkolnym, co może zwiększać ryzyko zdiagnozowania u nich autyzmu.

    Napisano sobota, 10 sierpień 2024 19:30