czwartek, 29 wrzesień 2022 07:53

Leki na katar - jak działają?

Leki na katar Leki na katar www.freepik.com

Jesień już bardzo blisko, zatem warto dodatkowo wesprzeć swoje zdrowie oraz poszerzyć informację na temat medykamentów, które w tym okresie skutecznie mogą nam pomóc.

Wrzesień to miesiąc zmian temperatur oraz pogody, która bardzo często obfituje w deszcz oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to z pewnością pora, podczas której częściej łapiemy infekcje. Co warto wiedzieć o katarze i sposobach jego zwalczania?  Podpowiadamy.

Czym jest katar?

Katar, inaczej fachowo nazywany nieżyt nosa, to stan, podczas którego w obrębie naszej śluzówki dochodzi do stanu zapalnego, a to z kolei prowadzi do gromadzenia się większej ilości wydzieliny. Po pierwsze, nie jest to komfortowe, ponieważ utrudnia oddychanie oraz powoduje kichanie. Często zdarza się również, że zmagając się z większym katarem, dochodzi do pogorszenia się węchu oraz smaku. Leki na katar mają skutecznie pomóc nam wrócić do zdrowia, ale również przynieść ulgę i poprawić komfort w tym ciężkim dla nas czasie.

Warto mieć świadomość tego, że występuje kilka rodzajów kataru, a większość z nich uzależniona jest od aktualnego schorzenia, na które chorujemy. Możemy wyróżnić np. katar wirusowy, którym bardzo łatwo jest się zarazić. W jego przypadku wydzielina z nosa jest wodnista. Do innych rodzajów kataru możemy zaliczyć między innymi bakteryjny, alergiczny oraz przewlekły. Każdy z nich w większości różni się natężeniem oraz rodzajem   cieknącej wydzieliny.

Jak działają leki na katar? 

Leki na katar potrafią okazać się wybawieniem, zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z rodzajem wydzieliny, która skutecznie utrudnia nam życie.

Leki na katar, który jest spowodowany infekcją, powinny przede wszystkim zawierać substancje o charakterze przeciwzapalnym oraz udrażniającym drogi oddechowe. Działanie takie wykazują przede wszystkim krople i spraye, które charakteryzują się również działaniem przeciwobrzękowym. Głównym zadaniem preparatów alergicznych  jest blokowanie mechanizmów alergii. Jeśli chcemy tymczasowo wspomóc się w walce z katarem, to warto sięgnąć po spray, który obkurczy naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa.

Jeśli przyczyny kataru nie są nam jeszcze znane, a chcemy uzyskać chwilowy komfort, warto sięgnąć po aerozol w formie soli fizjologicznej, który pomoże usunąć zalegającą wydzielinę i pomoże natychmiastowo zlikwidować skutki nieżytu nosa, do których zaliczyć możemy między innymi zatkany nos.

Leki na katar bezwzględnie działają i pomagają przetrwać ciężki czas przeziębień oraz infekcji.

 • Wirtualne biuro Wrocław
  Wirtualne biuro Wrocław

  Wirtualne biura to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy pragną prowadzić swoją działalność pod prestiżowym adresem, ale jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych fizycznie. Dzięki DCB, oferującemu wirtualne biura we Wrocławiu, przedsiębiorcy mogą skorzystać z rożnych wirtualnych usług biurowych.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:47
 • Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Środek Halvetic jest alternatywnym produktem do usuwania chwastów, który jest coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych opcji. W odróżnieniu od produktów chemicznych, takich jak Roundup, Halvetic jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, a jednocześnie jest skuteczny w usuwaniu chwastów.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:21
 • Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?
  Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?

  Urządzanie tarasu, ogrodu czy altanki, to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, które z jednej strony będą wygodne, z drugiej estetyczne, a jednocześnie trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, bez wątpienia nie jest prosty.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 09:18
 • Grzybobójcze produkty warte zakupu
  Grzybobójcze produkty warte zakupu

  Jeśli chodzi o grzybobójcze produkty, warto wybierać te, które cechują się skutecznością i bezpieczeństwem dla roślin i środowiska. Jednym z największych producentów środków grzybobójczych roślin jest Ciech, który oferuje szeroką gamę produktów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, po jakie produkty grzybobójcze warto sięgać.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 19:39
 • Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?
  Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?

  Sprzedaż samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym stresem i obawami. Czy uda się znaleźć odpowiedniego kupca? Czy cena za nasz pojazd będzie adekwatna, a także jak długo potrwa cały proces sprzedaży?

  Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu samochodów, aby uniknąć tych kłopotów. Czy jest to dobra opcja? W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety takiego rozwiązania oraz pomożemy Ci podjąć decyzję.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?
  PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

  Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

  Written on wtorek, 14 marzec 2023 16:41
 • Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?
  Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?

  Decyzja o sprzedaży mieszkania to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej analizy i przemyślenia. Jest to proces, który może być stresujący, ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści finansowych i emocjonalnych. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których warto rozważyć sprzedaż mieszkania.

  Written on poniedziałek, 13 marzec 2023 16:39