czwartek, 29 wrzesień 2022 07:53

Leki na katar - jak działają?

Leki na katar Leki na katar www.freepik.com

Jesień już bardzo blisko, zatem warto dodatkowo wesprzeć swoje zdrowie oraz poszerzyć informację na temat medykamentów, które w tym okresie skutecznie mogą nam pomóc.

Wrzesień to miesiąc zmian temperatur oraz pogody, która bardzo często obfituje w deszcz oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to z pewnością pora, podczas której częściej łapiemy infekcje. Co warto wiedzieć o katarze i sposobach jego zwalczania?  Podpowiadamy.

Czym jest katar?

Katar, inaczej fachowo nazywany nieżyt nosa, to stan, podczas którego w obrębie naszej śluzówki dochodzi do stanu zapalnego, a to z kolei prowadzi do gromadzenia się większej ilości wydzieliny. Po pierwsze, nie jest to komfortowe, ponieważ utrudnia oddychanie oraz powoduje kichanie. Często zdarza się również, że zmagając się z większym katarem, dochodzi do pogorszenia się węchu oraz smaku. Leki na katar mają skutecznie pomóc nam wrócić do zdrowia, ale również przynieść ulgę i poprawić komfort w tym ciężkim dla nas czasie.

Warto mieć świadomość tego, że występuje kilka rodzajów kataru, a większość z nich uzależniona jest od aktualnego schorzenia, na które chorujemy. Możemy wyróżnić np. katar wirusowy, którym bardzo łatwo jest się zarazić. W jego przypadku wydzielina z nosa jest wodnista. Do innych rodzajów kataru możemy zaliczyć między innymi bakteryjny, alergiczny oraz przewlekły. Każdy z nich w większości różni się natężeniem oraz rodzajem   cieknącej wydzieliny.

Jak działają leki na katar? 

Leki na katar potrafią okazać się wybawieniem, zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z rodzajem wydzieliny, która skutecznie utrudnia nam życie.

Leki na katar, który jest spowodowany infekcją, powinny przede wszystkim zawierać substancje o charakterze przeciwzapalnym oraz udrażniającym drogi oddechowe. Działanie takie wykazują przede wszystkim krople i spraye, które charakteryzują się również działaniem przeciwobrzękowym. Głównym zadaniem preparatów alergicznych  jest blokowanie mechanizmów alergii. Jeśli chcemy tymczasowo wspomóc się w walce z katarem, to warto sięgnąć po spray, który obkurczy naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa.

Jeśli przyczyny kataru nie są nam jeszcze znane, a chcemy uzyskać chwilowy komfort, warto sięgnąć po aerozol w formie soli fizjologicznej, który pomoże usunąć zalegającą wydzielinę i pomoże natychmiastowo zlikwidować skutki nieżytu nosa, do których zaliczyć możemy między innymi zatkany nos.

Leki na katar bezwzględnie działają i pomagają przetrwać ciężki czas przeziębień oraz infekcji.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17