czwartek, 29 wrzesień 2022 07:53

Leki na katar - jak działają?

Leki na katar Leki na katar www.freepik.com

Jesień już bardzo blisko, zatem warto dodatkowo wesprzeć swoje zdrowie oraz poszerzyć informację na temat medykamentów, które w tym okresie skutecznie mogą nam pomóc.

Wrzesień to miesiąc zmian temperatur oraz pogody, która bardzo często obfituje w deszcz oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to z pewnością pora, podczas której częściej łapiemy infekcje. Co warto wiedzieć o katarze i sposobach jego zwalczania?  Podpowiadamy.

Czym jest katar?

Katar, inaczej fachowo nazywany nieżyt nosa, to stan, podczas którego w obrębie naszej śluzówki dochodzi do stanu zapalnego, a to z kolei prowadzi do gromadzenia się większej ilości wydzieliny. Po pierwsze, nie jest to komfortowe, ponieważ utrudnia oddychanie oraz powoduje kichanie. Często zdarza się również, że zmagając się z większym katarem, dochodzi do pogorszenia się węchu oraz smaku. Leki na katar mają skutecznie pomóc nam wrócić do zdrowia, ale również przynieść ulgę i poprawić komfort w tym ciężkim dla nas czasie.

Warto mieć świadomość tego, że występuje kilka rodzajów kataru, a większość z nich uzależniona jest od aktualnego schorzenia, na które chorujemy. Możemy wyróżnić np. katar wirusowy, którym bardzo łatwo jest się zarazić. W jego przypadku wydzielina z nosa jest wodnista. Do innych rodzajów kataru możemy zaliczyć między innymi bakteryjny, alergiczny oraz przewlekły. Każdy z nich w większości różni się natężeniem oraz rodzajem   cieknącej wydzieliny.

Jak działają leki na katar? 

Leki na katar potrafią okazać się wybawieniem, zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z rodzajem wydzieliny, która skutecznie utrudnia nam życie.

Leki na katar, który jest spowodowany infekcją, powinny przede wszystkim zawierać substancje o charakterze przeciwzapalnym oraz udrażniającym drogi oddechowe. Działanie takie wykazują przede wszystkim krople i spraye, które charakteryzują się również działaniem przeciwobrzękowym. Głównym zadaniem preparatów alergicznych  jest blokowanie mechanizmów alergii. Jeśli chcemy tymczasowo wspomóc się w walce z katarem, to warto sięgnąć po spray, który obkurczy naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa.

Jeśli przyczyny kataru nie są nam jeszcze znane, a chcemy uzyskać chwilowy komfort, warto sięgnąć po aerozol w formie soli fizjologicznej, który pomoże usunąć zalegającą wydzielinę i pomoże natychmiastowo zlikwidować skutki nieżytu nosa, do których zaliczyć możemy między innymi zatkany nos.

Leki na katar bezwzględnie działają i pomagają przetrwać ciężki czas przeziębień oraz infekcji.

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47