czwartek, 29 wrzesień 2022 07:53

Leki na katar - jak działają?

Leki na katar Leki na katar www.freepik.com

Jesień już bardzo blisko, zatem warto dodatkowo wesprzeć swoje zdrowie oraz poszerzyć informację na temat medykamentów, które w tym okresie skutecznie mogą nam pomóc.

Wrzesień to miesiąc zmian temperatur oraz pogody, która bardzo często obfituje w deszcz oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to z pewnością pora, podczas której częściej łapiemy infekcje. Co warto wiedzieć o katarze i sposobach jego zwalczania?  Podpowiadamy.

Czym jest katar?

Katar, inaczej fachowo nazywany nieżyt nosa, to stan, podczas którego w obrębie naszej śluzówki dochodzi do stanu zapalnego, a to z kolei prowadzi do gromadzenia się większej ilości wydzieliny. Po pierwsze, nie jest to komfortowe, ponieważ utrudnia oddychanie oraz powoduje kichanie. Często zdarza się również, że zmagając się z większym katarem, dochodzi do pogorszenia się węchu oraz smaku. Leki na katar mają skutecznie pomóc nam wrócić do zdrowia, ale również przynieść ulgę i poprawić komfort w tym ciężkim dla nas czasie.

Warto mieć świadomość tego, że występuje kilka rodzajów kataru, a większość z nich uzależniona jest od aktualnego schorzenia, na które chorujemy. Możemy wyróżnić np. katar wirusowy, którym bardzo łatwo jest się zarazić. W jego przypadku wydzielina z nosa jest wodnista. Do innych rodzajów kataru możemy zaliczyć między innymi bakteryjny, alergiczny oraz przewlekły. Każdy z nich w większości różni się natężeniem oraz rodzajem   cieknącej wydzieliny.

Jak działają leki na katar? 

Leki na katar potrafią okazać się wybawieniem, zwłaszcza jeśli do czynienia mamy z rodzajem wydzieliny, która skutecznie utrudnia nam życie.

Leki na katar, który jest spowodowany infekcją, powinny przede wszystkim zawierać substancje o charakterze przeciwzapalnym oraz udrażniającym drogi oddechowe. Działanie takie wykazują przede wszystkim krople i spraye, które charakteryzują się również działaniem przeciwobrzękowym. Głównym zadaniem preparatów alergicznych  jest blokowanie mechanizmów alergii. Jeśli chcemy tymczasowo wspomóc się w walce z katarem, to warto sięgnąć po spray, który obkurczy naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa.

Jeśli przyczyny kataru nie są nam jeszcze znane, a chcemy uzyskać chwilowy komfort, warto sięgnąć po aerozol w formie soli fizjologicznej, który pomoże usunąć zalegającą wydzielinę i pomoże natychmiastowo zlikwidować skutki nieżytu nosa, do których zaliczyć możemy między innymi zatkany nos.

Leki na katar bezwzględnie działają i pomagają przetrwać ciężki czas przeziębień oraz infekcji.

 • Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany
  Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany

  Jak można, dzisiaj się przekonać to nasze stare auto bardzo często okazuje się leżeć w garażu, przez co tracimy jedynie cenne miejsce, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 10:43
 • Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu
  Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu

  Kwas pantotenowy to jedna z substancji rozpuszczalnych w wodzie, należąca do witamin z grupy B.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:58
 • Jaki fotel gamingowy wybrać?
  Jaki fotel gamingowy wybrać?

  Fotele gamingowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas grania w gry wideo. Są one zazwyczaj ergonomiczne i wyposażone w systemy masażu, ogrzewania ichłodzenia, a niekiedy nawet w specjalne systemy audio.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:50
 • Co na uspokojenie i wyciszenie?
  Co na uspokojenie i wyciszenie?

  Żyjemy w świecie, w którym każdy z nas narażony jest na stres. Nie każdy jednak potrafi sobie z nim poradzić. Stresowi często towarzyszy gniew, frustracja, napięcie, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:05
 • Eko opakowania na wynos są teraz w modzie
  Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

  Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01
 • Jakie zalety ma siatka na balkon?
  Jakie zalety ma siatka na balkon?

  Jakie warunki zapewnić, by kot czuł się jak najlepiej i najbezpieczniej we własnym domu? Kotki uwielbiają swój czas spędzać na oglądaniu świata, zwłaszcza te przebywające w mieszkaniach.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 13:57
 • Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć
  Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć

  Holowanie to czynność usunięcia samochodu z miejsca i przewiezienia go do celu. Laweta zawiezie samochód na prywatną posiadłość lub warsztat samochodowy. Holowanie może być konieczne, gdy właściciel pojazdu brał udział w wypadku i z jakiegoś powodu nie może ruszyć swoim pojazdem.

  Written on środa, 23 listopad 2022 18:50