wtorek, 27 czerwiec 2023 12:45

Kamienie naturalne - co mogą wnieść do naszego życia?

Kamienie naturalne Kamienie naturalne mat. prasowe

Kamienie naturalne mają szczególną moc. Warto mieć niektóre z nich – te zgodne z naszą energią i aurą – aby chronić swoje pole energetyczne. Wisiorek z kamieniem naturalnym, czy garstka kamyków ułożona w ładnym naczyniu w rogu pokoju w zupełności wystarczą. Może to być też pierścionek lub bransoletka, które będziemy nosić na co dzień. Wystarczy odwiedzić pasmanterie Warszawa, gdzie znajdziemy koraliki i półfabrykaty do własnoręcznego wyrobu biżuterii. Zrobienie własnej bransoletki, zgodnej ze swoimi preferencjami energetycznymi oraz estetycznymi jest przysługą dla naszego zdrowia. Jest to też świetna zabawa.

 

Jaki kamień naturalny wybrać, aby najlepiej chronić swoje pole energetyczne?

Już w Starożytności wierzono, że każdemu ze znaków zodiaku przypisuje się odmienne właściwości, które są ściśle powiązane z kamieniami, które współgrają z naszą datą urodzin. Skorpiony powinny wybierać czarny turmalin, natomiast lwy kamień słoneczny. Raki kamień księżycowy, a strzelec kamień turkus. Dodatkowo, kamienie naturalne, które będą nam najlepiej odpowiadały, to te, których potrzebujemy szczególnie w różnych okresach naszego życia ze względu na dolegliwości zdrowotne lub ciężkie choroby. Z tego drugiego powodu często zdarza się, że kamień wybieramy intuicyjnie. Będąc w pasmanterii albo w sklepie z kamieniami naturalnymi do wyrobu biżuterii , gdzie często wybór jest ogromny, kierujemy się wprost jak wiedzeni tajemniczą energią ku konkretnym kamyczkom i kupujemy je. Niezależnie od tego, najsilniejsze właściwości ochronne i takie, które mają zdolność odpychania złej energii, ma czarny turmalin, akwamaryn, ametyst oraz opal, kwarc dymmy oraz kamień tygrysie oko.

W jaki sposób kamienie naturalne mogą poprawić nasze samopoczucie?

Kamienie naturalne potrafią znieść negatywne działanie pola elektromagnetycznego, a także rozpraszać energię generowaną przez osoby, które nam złorzeczą. Jedne z tych kamieni wymagają, aby nosić je na ciele, np. w postaci wisiorka (taki jest ametyst), a inne powinny być w oddaleniu, tak jak bronzyt, który może pozostać w naszym portfelu.

Kamienie mają cudowną moc dawania nam ochrony przed osobami, które wysysają z nas energię oraz roztaczają przed nami aurę ochrony przed złymi emocjami, które sami generujemy. Kamienie takie jak kwarc różowy, pomaga przy nadwrażliwości emocjonalnej, tak zwanych zszarganych nerwach oraz wtedy, gdy cierpimy z powodu złych relacji. Według wierzeń, kamień taki jak obsydian może nawet odbijać negatywne emocje i energie wysyłane w naszą stronę wprost do ich nadawców. 

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59