sobota, 01 lipiec 2023 11:32

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław. Sposób na rozstępy, a nawet... blizny potrądzikowe!

radiofrekwencja mikroigłowa wrocław radiofrekwencja mikroigłowa wrocław Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Prowadzisz nieskuteczną walkę ze zmianami skórnymi? Coraz więcej Polek upatruje wsparcia w medycynie estetycznej. Co interesujące, również mężczyźni zdają się interesować tym tematem. Dotyczy to pewnych zjawisk dermatologicznych związanych z wiekiem, jak i redukcji blizn. Sprawdźmy więc, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa, Wrocław i nie tylko.

 

Zalety liftingu skóry

Warto zacząć od tego, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław to zaawansowana odmiana liftingu. Nie wymaga skalpela ani żadnych innych narzędzi tego rodzaju. W zasadzie radiofrekwencja porównywana jest do lasera frakcyjnego, jeśli chodzi o skuteczność efektów. A o jakie efekty chodzi?

Ogólnie mówiąc, lifting polega na przywróceniu pewnych aspektów wyglądu twarzy lub innych elementów ciała. Poprzez precyzyjne zabiegi specjaliści są w stanie odmłodzić aparycję pacjenta. Potrafią też wpłynąć na redukcję blizn pourazowych lub tych, które zostawia po sobie trądzik, a nawet choroby nowotworowe. Po udanym liftingu występuje też ogólna poprawa owalu twarzy, zmniejszenie cellulitu, spłycenie rozstępów czy choćby redukcja tkanki tłuszczowej. Tak więc profesjonalny lifting stosuje się nie tylko przy usuwaniu zmarszczek, lecz także wielu innych niedogodności natury estetycznej.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa we Wrocławiu to tzw. głęboki lifting skóry. Często zaleca się go osobom, u których podstawowe zabiegi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzieje się to na przykład, kiedy pacjent ma uporczywe blizny potrądzikowe na twarzy albo przebarwienia związane z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. W takich przypadkach zwykle trzeba pobudzić głębsze warstwy skóry, aby móc wywołać naturalny efekt regeneracji.

Chodzi między innymi o obkurczenie włókien kolagenowych. Efekt ten osiąga się za sprawą stymulacji oraz podgrzania samej skóry, jak i naskórka. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa wrocław jest określana również jako termolifting. Procedura opiera się na wykorzystaniu igieł, którymi nakłuwa się dane miejsce. W ten sposób powstają mikrouszkodzenia tkanki, które jednak stanowią istotny bodziec do naturalnej odbudowy struktury kolagenowej. Innymi słowy, komórki dostają sygnał do działania. No więc działają. Zupełnie same z siebie bez użycia chemikaliów. Wystarczy je tylko do tego zachęcić…

Terapia mikroigłowa jest w tym przypadku połączona z podgrzewaniem za pomocą fali radiowej. Cały proces jest precyzyjnie kontrolowany, a ustawienia temperatury nigdy nie są przypadkowe. Dzięki temu w trakcie zabiegu skóra dostaje dodatkową stymulację. Głębokość nakłuwania oraz intensywność ogrzewania są dobrane w zależności od potrzeb, jak i konkretnych przypadków. Proces produkcji kolagenu może więc być regulowany przez lekarza. Dlatego zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest tak skuteczny. Pozwala zredukować nawet najbardziej kłopotliwe zmiany skórne o charakterze estetycznym.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa boli?

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie. W końcu chodzi tu o precyzyjne nakłuwanie skóry, więc trudno oczekiwać, że proces będzie całkowicie bezbolesny. Nie jest to jednak ból trudny do zniesienia ani nawet uporczywy. Z reguły chodzi o stosunkowo drobny dyskomfort. Niemniej w celu zapewnienia większego komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremów na przykład.

Po zabiegu, w zależności od jego intensywności, może wystąpić także naturalne zaczerwienienie skóry. Tego należy się spodziewać, tkanka zostaje bowiem celowo podrażniona i pobudzona do aktywności. W związku z tym lekkie zaczerwienienie i uczucie ciepła to coś, z czym proces termoliftingu jest bezpośrednio związany. Zatem nie są to objawy niepokojące i zazwyczaj bardzo szybko zanikają.

A czy są jakieś przeciwwskazania radiofrekwencji mikroigłowej? Tak. Choćby hemofilia stanowi przeszkodę. Podobnie można powiedzieć o aktywnej infekcji bakteryjnej, która została stwierdzona w miejscach przeznaczonych do zabiegu. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny poddawać się termoliftingowi cery. Jest jeszcze szereg innych przeciwwskazań, o których trzeba zapytać lekarza w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław – ceny

Ceny termoliftingu są różne. Zależą między innymi od miejsca, którego ma dotyczyć proces stymulacji skóry. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa dekoltu może kosztować ok. 650 zł, podczas gdy termolifting w okolicach oczu to niekiedy połowa tej kwoty. Warto zauważyć, że sprawa zależy też od ilości zabiegów oraz łącznia ich z innymi usługami medycyny estetycznej. Dlatego niezbędne są konsultacje z fachowcem w danej klinice. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i na tej podstawie powstaje precyzyjny plan terapii oraz wycena tego typu usług. Oczywiście, zdarzają się i promocje. Warto mieć to na uwadze. Oznacza to, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław wcale nie musi być kosztowna.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17