sobota, 01 lipiec 2023 11:32

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław. Sposób na rozstępy, a nawet... blizny potrądzikowe!

radiofrekwencja mikroigłowa wrocław radiofrekwencja mikroigłowa wrocław Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Prowadzisz nieskuteczną walkę ze zmianami skórnymi? Coraz więcej Polek upatruje wsparcia w medycynie estetycznej. Co interesujące, również mężczyźni zdają się interesować tym tematem. Dotyczy to pewnych zjawisk dermatologicznych związanych z wiekiem, jak i redukcji blizn. Sprawdźmy więc, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa, Wrocław i nie tylko.

 

Zalety liftingu skóry

Warto zacząć od tego, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław to zaawansowana odmiana liftingu. Nie wymaga skalpela ani żadnych innych narzędzi tego rodzaju. W zasadzie radiofrekwencja porównywana jest do lasera frakcyjnego, jeśli chodzi o skuteczność efektów. A o jakie efekty chodzi?

Ogólnie mówiąc, lifting polega na przywróceniu pewnych aspektów wyglądu twarzy lub innych elementów ciała. Poprzez precyzyjne zabiegi specjaliści są w stanie odmłodzić aparycję pacjenta. Potrafią też wpłynąć na redukcję blizn pourazowych lub tych, które zostawia po sobie trądzik, a nawet choroby nowotworowe. Po udanym liftingu występuje też ogólna poprawa owalu twarzy, zmniejszenie cellulitu, spłycenie rozstępów czy choćby redukcja tkanki tłuszczowej. Tak więc profesjonalny lifting stosuje się nie tylko przy usuwaniu zmarszczek, lecz także wielu innych niedogodności natury estetycznej.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa we Wrocławiu to tzw. głęboki lifting skóry. Często zaleca się go osobom, u których podstawowe zabiegi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzieje się to na przykład, kiedy pacjent ma uporczywe blizny potrądzikowe na twarzy albo przebarwienia związane z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. W takich przypadkach zwykle trzeba pobudzić głębsze warstwy skóry, aby móc wywołać naturalny efekt regeneracji.

Chodzi między innymi o obkurczenie włókien kolagenowych. Efekt ten osiąga się za sprawą stymulacji oraz podgrzania samej skóry, jak i naskórka. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa wrocław jest określana również jako termolifting. Procedura opiera się na wykorzystaniu igieł, którymi nakłuwa się dane miejsce. W ten sposób powstają mikrouszkodzenia tkanki, które jednak stanowią istotny bodziec do naturalnej odbudowy struktury kolagenowej. Innymi słowy, komórki dostają sygnał do działania. No więc działają. Zupełnie same z siebie bez użycia chemikaliów. Wystarczy je tylko do tego zachęcić…

Terapia mikroigłowa jest w tym przypadku połączona z podgrzewaniem za pomocą fali radiowej. Cały proces jest precyzyjnie kontrolowany, a ustawienia temperatury nigdy nie są przypadkowe. Dzięki temu w trakcie zabiegu skóra dostaje dodatkową stymulację. Głębokość nakłuwania oraz intensywność ogrzewania są dobrane w zależności od potrzeb, jak i konkretnych przypadków. Proces produkcji kolagenu może więc być regulowany przez lekarza. Dlatego zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest tak skuteczny. Pozwala zredukować nawet najbardziej kłopotliwe zmiany skórne o charakterze estetycznym.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa boli?

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie. W końcu chodzi tu o precyzyjne nakłuwanie skóry, więc trudno oczekiwać, że proces będzie całkowicie bezbolesny. Nie jest to jednak ból trudny do zniesienia ani nawet uporczywy. Z reguły chodzi o stosunkowo drobny dyskomfort. Niemniej w celu zapewnienia większego komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremów na przykład.

Po zabiegu, w zależności od jego intensywności, może wystąpić także naturalne zaczerwienienie skóry. Tego należy się spodziewać, tkanka zostaje bowiem celowo podrażniona i pobudzona do aktywności. W związku z tym lekkie zaczerwienienie i uczucie ciepła to coś, z czym proces termoliftingu jest bezpośrednio związany. Zatem nie są to objawy niepokojące i zazwyczaj bardzo szybko zanikają.

A czy są jakieś przeciwwskazania radiofrekwencji mikroigłowej? Tak. Choćby hemofilia stanowi przeszkodę. Podobnie można powiedzieć o aktywnej infekcji bakteryjnej, która została stwierdzona w miejscach przeznaczonych do zabiegu. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny poddawać się termoliftingowi cery. Jest jeszcze szereg innych przeciwwskazań, o których trzeba zapytać lekarza w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław – ceny

Ceny termoliftingu są różne. Zależą między innymi od miejsca, którego ma dotyczyć proces stymulacji skóry. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa dekoltu może kosztować ok. 650 zł, podczas gdy termolifting w okolicach oczu to niekiedy połowa tej kwoty. Warto zauważyć, że sprawa zależy też od ilości zabiegów oraz łącznia ich z innymi usługami medycyny estetycznej. Dlatego niezbędne są konsultacje z fachowcem w danej klinice. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i na tej podstawie powstaje precyzyjny plan terapii oraz wycena tego typu usług. Oczywiście, zdarzają się i promocje. Warto mieć to na uwadze. Oznacza to, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław wcale nie musi być kosztowna.

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47