sobota, 01 lipiec 2023 11:32

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław. Sposób na rozstępy, a nawet... blizny potrądzikowe!

radiofrekwencja mikroigłowa wrocław radiofrekwencja mikroigłowa wrocław Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Prowadzisz nieskuteczną walkę ze zmianami skórnymi? Coraz więcej Polek upatruje wsparcia w medycynie estetycznej. Co interesujące, również mężczyźni zdają się interesować tym tematem. Dotyczy to pewnych zjawisk dermatologicznych związanych z wiekiem, jak i redukcji blizn. Sprawdźmy więc, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa, Wrocław i nie tylko.

 

Zalety liftingu skóry

Warto zacząć od tego, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław to zaawansowana odmiana liftingu. Nie wymaga skalpela ani żadnych innych narzędzi tego rodzaju. W zasadzie radiofrekwencja porównywana jest do lasera frakcyjnego, jeśli chodzi o skuteczność efektów. A o jakie efekty chodzi?

Ogólnie mówiąc, lifting polega na przywróceniu pewnych aspektów wyglądu twarzy lub innych elementów ciała. Poprzez precyzyjne zabiegi specjaliści są w stanie odmłodzić aparycję pacjenta. Potrafią też wpłynąć na redukcję blizn pourazowych lub tych, które zostawia po sobie trądzik, a nawet choroby nowotworowe. Po udanym liftingu występuje też ogólna poprawa owalu twarzy, zmniejszenie cellulitu, spłycenie rozstępów czy choćby redukcja tkanki tłuszczowej. Tak więc profesjonalny lifting stosuje się nie tylko przy usuwaniu zmarszczek, lecz także wielu innych niedogodności natury estetycznej.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa we Wrocławiu to tzw. głęboki lifting skóry. Często zaleca się go osobom, u których podstawowe zabiegi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dzieje się to na przykład, kiedy pacjent ma uporczywe blizny potrądzikowe na twarzy albo przebarwienia związane z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. W takich przypadkach zwykle trzeba pobudzić głębsze warstwy skóry, aby móc wywołać naturalny efekt regeneracji.

Chodzi między innymi o obkurczenie włókien kolagenowych. Efekt ten osiąga się za sprawą stymulacji oraz podgrzania samej skóry, jak i naskórka. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa wrocław jest określana również jako termolifting. Procedura opiera się na wykorzystaniu igieł, którymi nakłuwa się dane miejsce. W ten sposób powstają mikrouszkodzenia tkanki, które jednak stanowią istotny bodziec do naturalnej odbudowy struktury kolagenowej. Innymi słowy, komórki dostają sygnał do działania. No więc działają. Zupełnie same z siebie bez użycia chemikaliów. Wystarczy je tylko do tego zachęcić…

Terapia mikroigłowa jest w tym przypadku połączona z podgrzewaniem za pomocą fali radiowej. Cały proces jest precyzyjnie kontrolowany, a ustawienia temperatury nigdy nie są przypadkowe. Dzięki temu w trakcie zabiegu skóra dostaje dodatkową stymulację. Głębokość nakłuwania oraz intensywność ogrzewania są dobrane w zależności od potrzeb, jak i konkretnych przypadków. Proces produkcji kolagenu może więc być regulowany przez lekarza. Dlatego zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest tak skuteczny. Pozwala zredukować nawet najbardziej kłopotliwe zmiany skórne o charakterze estetycznym.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa boli?

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie. W końcu chodzi tu o precyzyjne nakłuwanie skóry, więc trudno oczekiwać, że proces będzie całkowicie bezbolesny. Nie jest to jednak ból trudny do zniesienia ani nawet uporczywy. Z reguły chodzi o stosunkowo drobny dyskomfort. Niemniej w celu zapewnienia większego komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremów na przykład.

Po zabiegu, w zależności od jego intensywności, może wystąpić także naturalne zaczerwienienie skóry. Tego należy się spodziewać, tkanka zostaje bowiem celowo podrażniona i pobudzona do aktywności. W związku z tym lekkie zaczerwienienie i uczucie ciepła to coś, z czym proces termoliftingu jest bezpośrednio związany. Zatem nie są to objawy niepokojące i zazwyczaj bardzo szybko zanikają.

A czy są jakieś przeciwwskazania radiofrekwencji mikroigłowej? Tak. Choćby hemofilia stanowi przeszkodę. Podobnie można powiedzieć o aktywnej infekcji bakteryjnej, która została stwierdzona w miejscach przeznaczonych do zabiegu. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny poddawać się termoliftingowi cery. Jest jeszcze szereg innych przeciwwskazań, o których trzeba zapytać lekarza w trakcie konsultacji przed zabiegiem.

Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław – ceny

Ceny termoliftingu są różne. Zależą między innymi od miejsca, którego ma dotyczyć proces stymulacji skóry. W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa dekoltu może kosztować ok. 650 zł, podczas gdy termolifting w okolicach oczu to niekiedy połowa tej kwoty. Warto zauważyć, że sprawa zależy też od ilości zabiegów oraz łącznia ich z innymi usługami medycyny estetycznej. Dlatego niezbędne są konsultacje z fachowcem w danej klinice. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i na tej podstawie powstaje precyzyjny plan terapii oraz wycena tego typu usług. Oczywiście, zdarzają się i promocje. Warto mieć to na uwadze. Oznacza to, że radiofrekwencja mikroigłowa wrocław wcale nie musi być kosztowna.

  • Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych
    Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych

    Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie „Aging and Disease” zbadało trzy poziomy aktywności fizycznej wśród zdrowych starszych dorosłych i jak te interwencje wpływały na funkcjonowanie hipokampu, obszaru mózgu kluczowego dla konsolidacji pamięci. Badacze odkryli, że uczestnicy angażujący się w intensywne treningi interwałowe (HIIT) doświadczyli poprawy funkcji hipokampu. Co więcej, zaobserwowano, że poprawa ta utrzymywała się do pięciu lat po rozpoczęciu interwencji.

    Napisano czwartek, 25 lipiec 2024 15:43
  • Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę
    Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę

    Ludzie mogą zmniejszyć ryzyko demencji związanej z wiekiem, właściwie ćwicząc swój mózg zamiast korzystać z Googla, według czołowego kanadyjskiego akademika.

    Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 21:29
  • Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy
    Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy

    Najnowsze badania wykazały, że nieregularny sen może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Badacze z Bostonu i Manchesteru odkryli, że osoby o najbardziej zmiennym czasie snu miały o 59% większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu 7,5 roku niż osoby o najbardziej regularnym śnie.

    Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:41
  • Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?
    Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?

    Milenialsi coraz częściej zrywają kontakty z rodzicami, twierdząc, że jest to korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Psychologowie wskazują na rolę mediów społecznościowych w promowaniu tego trendu.

    Napisano środa, 17 lipiec 2024 14:44
  • Czy stres powoduje raka?
    Czy stres powoduje raka?

    Wielu naukowców od lat zastanawia się nad pytaniem, czy stres może powodować raka. Liczne badania wskazują na to, że poważne wydarzenia życiowe, takie jak żałoba, rozwód czy trauma, często występują tuż przed rozwojem choroby. Jednak dowody na to są dalekie od jednoznacznych.

    Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 17:11
  • Niezdrowa żywność reklamowana online
    Niezdrowa żywność reklamowana online

    Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

    Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
  • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
    Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

    Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

    Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50