wtorek, 16 maj 2023 09:31

Masaż gorącymi kamieniami – sprawdź, co zyska Twoje ciało

masaż gorącymi kamieniami masaż gorącymi kamieniami mat.prasowe

Masaż odpręża, rozluźnia, koi. Przynosi ukojenie ciału pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje tego zabiegu, w tym związane z osiąganiem efektów leczniczych. Jedną z ciekawszych propozycji jest masaż gorącymi kamieniami. Na czym on polega i jakie korzyści przynosi ciału?

 

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega

Masaż gorącymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i ma bardzo długą historię. Już za dawnych lat wykorzystywany był w celach łagodzenia rozmaitych dolegliwości, a także ograniczania odczuwanego napięcia. Obecnie w trakcie takiego masażu w rękach masażysty goszczą gorące kamienie bazaltowe. Bazalt jest to bowiem zastygła lawa wulkaniczna, która charakteryzuje się ciemną barwą, stąd odcienie gorących kamieni, które pozwalają na utrzymywanie i oddawanie ciepła ciału.

Gorące kamienie w trakcie masażu układane są w określonych punktach ciała. Ich temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, przy czym od samego początku ciało osoby masowanej jest przyzwyczajane do ciepła wytwarzanego przez bazaltowe kamienie. Nie ma zatem ryzyka, że na skórze odczuwane będzie nagłe, nieprzyjemne gorąco, lecz stopniowo zwiększające się, bardzo kojące ciepło. Układając następnie poszczególne kamienie, w określonych punktach na ciele, dochodzi do zmniejszenia różnicy temperatur występującej między ciałem a kamieniami.

Kamienie układane są w okolicach związanych z występowaniem poszczególnych czakr. Dzięki temu dochodzi do przepływu energii – więcej pojawia się jej w miejscach, w których jest jej zbyt mało. Z kolei tam, gdzie nadmiar energii powoduje brak równowagi i odczuwanie nieprzyjemnych skutków, dochodzi do adsorpcji nadmiaru energii. Jeśli interesuje nas taki rodzaj zabiegu bądź innego typu masaż, możemy skorzystać ze strony https://gabinetymasazu.pl/, aby znaleźć odpowiedni gabinet bądź masażystę.

Zalety masowania gorącymi kamieniami

Jak każdy masaż, tak i ten odbywający się z zastosowaniem gorących kamieni, przynosi przede wszystkim ukojenie ciału i psychice. Można pozbyć się nadmiernego napięcia, zniwelować stres, odprężyć się i zrelaksować. Wydzielane przez kamienie ciepło wraz z dotykiem wpływają na poprawę krążenia krwi. Zyskuje skóra, a także układ odpornościowy, który jest pobudzony do działania.

Wśród zalet masażu gorącymi kamieniami wymienia się ponadto łagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę jakości snu, co wynika przede wszystkim ze stanu odprężenia i ukojenia. Masaż to pozytywna energia, lepsze samopoczucie fizyczne, co przekłada się na poprawę stanu psychicznego.

Dla kogo przeznaczony jest ten typ masażu?

Z masażu gorącymi kamieniami może skorzystać praktycznie każdy, kto chce ograniczyć odczuwany stres, ale i uporać się z dolegliwościami bólowymi. Przeciwwskazania są praktycznie takie same, jak w przypadku innych rodzajów masażów, czyli m.in. infekcje, choroby nowotworowe, choroby zakaźne, gorączka czy ciąża.

Jeśli czujemy napięcie, niepokój, rozdrażnienie, trawi nas stres, a do tego spowodowane nim bóle, postawmy na masaż gorącymi kamieniami. Relaks i odprężenie zagwarantowane!

Więcej w tej kategorii: « Jakie efekty dają oleje konopne CBD
 • aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot
  aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot

  Odszkodowania za opóźniony lot wypłacane są zawsze, o ile wina leży po stronie przewoźnika. Takie sytuacje zdarzają się dość często. W przypadku odwołanego czy opóźnionego lotu warto wystąpić o rekompensatę.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:11
 • Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?
  Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?

  Arkusz formatu A3 jest bardzo chętnie wykorzystywany przy przygotowywaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych, edukacyjnych i promocyjnych. Wymiary takiego arkusza są na tyle duże, że pozwalają na umieszczenie sporej ilości informacji, nie są jednak jeszcze tak duże, aby generować bardzo duże koszty.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:06
 • Co oferują firmy pogrzebowe?
  Co oferują firmy pogrzebowe?

  Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny moment w życiu każdego człowieka. Może on zupełnie zmienić postrzeganie rzeczywistości i utrudnić normalne funkcjonowanie. Jednocześnie wiąże się on z wieloma ważnymi zadaniami i obowiązkami, jakie należy wykonać. Organizacja ceremonii pogrzebowych i pochówku, dokonanie niezbędnych formalności i jednoczesne poradzenie sobie z własnymi emocjami przytłaczają. W jaki sposób sobie z tym problemem poradzić?

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:40
 • Impregnaty do cegły
  Impregnaty do cegły

  Impregnaty do cegły są stosowane w celu ochrony i wzmacniania powierzchni ceglanej. Cegła, będąca porowatym materiałem, może być podatna na wilgoć, plamy, zanieczyszczenia i uszkodzenia, które mogą wpływać na jej wygląd i trwałość. Impregnaty są zaprojektowane tak, aby penetrować strukturę cegły, tworząc barierę ochronną, która odpycha wodę, brud i inne substancje.

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:37
 • Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór
  Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór

  Opieka nad dzieckiem i zapewnienie mu oczekiwanych atrakcji latem to nie lada wyzwanie, kiedy wciąż musisz chodzić do pracy. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedzią na potrzeby rodziców i ich pociech są półkolonie w mieście – zajęcia, w trakcie których możesz ze spokojem wykonywać swoje obowiązki, a twoje dziecko będzie miało możliwość spędzenia czasu z innymi dziećmi o podobnych zainteresowaniach. Na czym polegają półkolonie? Przekonaj się, dlaczego warto z nich korzystać.

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?
  Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?

  Olej z wiesiołka cieszy się coraz większą popularnością, co nie powinno dziwić. Szeroka wiedza na temat prozdrowotnych właściwości tego tłuszczu roślinnego to najlepsza reklama. Co warto wiedzieć na ten temat?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:00
 • Naturalny zakwas z buraków - przepis
  Naturalny zakwas z buraków - przepis

  Zakwas z buraków jest napojem o rosnącej popularności ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne. Jego charakterystyczny czerwony kolor jest związany z obecnością naturalnego barwnika, betaniny, który nie tylko dodaje mu atrakcyjności wizualnej, ale także wpływa na jego właściwości zdrowotne. Zakwas z buraków jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witamina C, błonnik, żelazo i kwas foliowy.

  Written on środa, 24 maj 2023 08:58