wtorek, 16 maj 2023 09:31

Masaż gorącymi kamieniami – sprawdź, co zyska Twoje ciało

masaż gorącymi kamieniami masaż gorącymi kamieniami mat.prasowe

Masaż odpręża, rozluźnia, koi. Przynosi ukojenie ciału pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje tego zabiegu, w tym związane z osiąganiem efektów leczniczych. Jedną z ciekawszych propozycji jest masaż gorącymi kamieniami. Na czym on polega i jakie korzyści przynosi ciału?

 

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega

Masaż gorącymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i ma bardzo długą historię. Już za dawnych lat wykorzystywany był w celach łagodzenia rozmaitych dolegliwości, a także ograniczania odczuwanego napięcia. Obecnie w trakcie takiego masażu w rękach masażysty goszczą gorące kamienie bazaltowe. Bazalt jest to bowiem zastygła lawa wulkaniczna, która charakteryzuje się ciemną barwą, stąd odcienie gorących kamieni, które pozwalają na utrzymywanie i oddawanie ciepła ciału.

Gorące kamienie w trakcie masażu układane są w określonych punktach ciała. Ich temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, przy czym od samego początku ciało osoby masowanej jest przyzwyczajane do ciepła wytwarzanego przez bazaltowe kamienie. Nie ma zatem ryzyka, że na skórze odczuwane będzie nagłe, nieprzyjemne gorąco, lecz stopniowo zwiększające się, bardzo kojące ciepło. Układając następnie poszczególne kamienie, w określonych punktach na ciele, dochodzi do zmniejszenia różnicy temperatur występującej między ciałem a kamieniami.

Kamienie układane są w okolicach związanych z występowaniem poszczególnych czakr. Dzięki temu dochodzi do przepływu energii – więcej pojawia się jej w miejscach, w których jest jej zbyt mało. Z kolei tam, gdzie nadmiar energii powoduje brak równowagi i odczuwanie nieprzyjemnych skutków, dochodzi do adsorpcji nadmiaru energii. Jeśli interesuje nas taki rodzaj zabiegu bądź innego typu masaż, możemy skorzystać ze strony https://gabinetymasazu.pl/, aby znaleźć odpowiedni gabinet bądź masażystę.

Zalety masowania gorącymi kamieniami

Jak każdy masaż, tak i ten odbywający się z zastosowaniem gorących kamieni, przynosi przede wszystkim ukojenie ciału i psychice. Można pozbyć się nadmiernego napięcia, zniwelować stres, odprężyć się i zrelaksować. Wydzielane przez kamienie ciepło wraz z dotykiem wpływają na poprawę krążenia krwi. Zyskuje skóra, a także układ odpornościowy, który jest pobudzony do działania.

Wśród zalet masażu gorącymi kamieniami wymienia się ponadto łagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę jakości snu, co wynika przede wszystkim ze stanu odprężenia i ukojenia. Masaż to pozytywna energia, lepsze samopoczucie fizyczne, co przekłada się na poprawę stanu psychicznego.

Dla kogo przeznaczony jest ten typ masażu?

Z masażu gorącymi kamieniami może skorzystać praktycznie każdy, kto chce ograniczyć odczuwany stres, ale i uporać się z dolegliwościami bólowymi. Przeciwwskazania są praktycznie takie same, jak w przypadku innych rodzajów masażów, czyli m.in. infekcje, choroby nowotworowe, choroby zakaźne, gorączka czy ciąża.

Jeśli czujemy napięcie, niepokój, rozdrażnienie, trawi nas stres, a do tego spowodowane nim bóle, postawmy na masaż gorącymi kamieniami. Relaks i odprężenie zagwarantowane!

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17