wtorek, 16 maj 2023 09:31

Masaż gorącymi kamieniami – sprawdź, co zyska Twoje ciało

masaż gorącymi kamieniami masaż gorącymi kamieniami mat.prasowe

Masaż odpręża, rozluźnia, koi. Przynosi ukojenie ciału pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje tego zabiegu, w tym związane z osiąganiem efektów leczniczych. Jedną z ciekawszych propozycji jest masaż gorącymi kamieniami. Na czym on polega i jakie korzyści przynosi ciału?

 

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega

Masaż gorącymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i ma bardzo długą historię. Już za dawnych lat wykorzystywany był w celach łagodzenia rozmaitych dolegliwości, a także ograniczania odczuwanego napięcia. Obecnie w trakcie takiego masażu w rękach masażysty goszczą gorące kamienie bazaltowe. Bazalt jest to bowiem zastygła lawa wulkaniczna, która charakteryzuje się ciemną barwą, stąd odcienie gorących kamieni, które pozwalają na utrzymywanie i oddawanie ciepła ciału.

Gorące kamienie w trakcie masażu układane są w określonych punktach ciała. Ich temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, przy czym od samego początku ciało osoby masowanej jest przyzwyczajane do ciepła wytwarzanego przez bazaltowe kamienie. Nie ma zatem ryzyka, że na skórze odczuwane będzie nagłe, nieprzyjemne gorąco, lecz stopniowo zwiększające się, bardzo kojące ciepło. Układając następnie poszczególne kamienie, w określonych punktach na ciele, dochodzi do zmniejszenia różnicy temperatur występującej między ciałem a kamieniami.

Kamienie układane są w okolicach związanych z występowaniem poszczególnych czakr. Dzięki temu dochodzi do przepływu energii – więcej pojawia się jej w miejscach, w których jest jej zbyt mało. Z kolei tam, gdzie nadmiar energii powoduje brak równowagi i odczuwanie nieprzyjemnych skutków, dochodzi do adsorpcji nadmiaru energii. Jeśli interesuje nas taki rodzaj zabiegu bądź innego typu masaż, możemy skorzystać ze strony https://gabinetymasazu.pl/, aby znaleźć odpowiedni gabinet bądź masażystę.

Zalety masowania gorącymi kamieniami

Jak każdy masaż, tak i ten odbywający się z zastosowaniem gorących kamieni, przynosi przede wszystkim ukojenie ciału i psychice. Można pozbyć się nadmiernego napięcia, zniwelować stres, odprężyć się i zrelaksować. Wydzielane przez kamienie ciepło wraz z dotykiem wpływają na poprawę krążenia krwi. Zyskuje skóra, a także układ odpornościowy, który jest pobudzony do działania.

Wśród zalet masażu gorącymi kamieniami wymienia się ponadto łagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę jakości snu, co wynika przede wszystkim ze stanu odprężenia i ukojenia. Masaż to pozytywna energia, lepsze samopoczucie fizyczne, co przekłada się na poprawę stanu psychicznego.

Dla kogo przeznaczony jest ten typ masażu?

Z masażu gorącymi kamieniami może skorzystać praktycznie każdy, kto chce ograniczyć odczuwany stres, ale i uporać się z dolegliwościami bólowymi. Przeciwwskazania są praktycznie takie same, jak w przypadku innych rodzajów masażów, czyli m.in. infekcje, choroby nowotworowe, choroby zakaźne, gorączka czy ciąża.

Jeśli czujemy napięcie, niepokój, rozdrażnienie, trawi nas stres, a do tego spowodowane nim bóle, postawmy na masaż gorącymi kamieniami. Relaks i odprężenie zagwarantowane!

  • Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych
    Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych

    Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie „Aging and Disease” zbadało trzy poziomy aktywności fizycznej wśród zdrowych starszych dorosłych i jak te interwencje wpływały na funkcjonowanie hipokampu, obszaru mózgu kluczowego dla konsolidacji pamięci. Badacze odkryli, że uczestnicy angażujący się w intensywne treningi interwałowe (HIIT) doświadczyli poprawy funkcji hipokampu. Co więcej, zaobserwowano, że poprawa ta utrzymywała się do pięciu lat po rozpoczęciu interwencji.

    Napisano czwartek, 25 lipiec 2024 15:43
  • Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę
    Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę

    Ludzie mogą zmniejszyć ryzyko demencji związanej z wiekiem, właściwie ćwicząc swój mózg zamiast korzystać z Googla, według czołowego kanadyjskiego akademika.

    Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 21:29
  • Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy
    Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy

    Najnowsze badania wykazały, że nieregularny sen może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Badacze z Bostonu i Manchesteru odkryli, że osoby o najbardziej zmiennym czasie snu miały o 59% większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu 7,5 roku niż osoby o najbardziej regularnym śnie.

    Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:41
  • Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?
    Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?

    Milenialsi coraz częściej zrywają kontakty z rodzicami, twierdząc, że jest to korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Psychologowie wskazują na rolę mediów społecznościowych w promowaniu tego trendu.

    Napisano środa, 17 lipiec 2024 14:44
  • Czy stres powoduje raka?
    Czy stres powoduje raka?

    Wielu naukowców od lat zastanawia się nad pytaniem, czy stres może powodować raka. Liczne badania wskazują na to, że poważne wydarzenia życiowe, takie jak żałoba, rozwód czy trauma, często występują tuż przed rozwojem choroby. Jednak dowody na to są dalekie od jednoznacznych.

    Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 17:11
  • Niezdrowa żywność reklamowana online
    Niezdrowa żywność reklamowana online

    Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

    Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
  • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
    Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

    Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

    Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50