środa, 15 czerwiec 2022 19:08

Ewidencja pracy kierowcy samochodu ciężarowego

ewidencja pracy kierowcy ewidencja pracy kierowcy pixabay

Przedsiębiorcy zarządzający firmami TSL mają na głowie ogrom obowiązków.

Wszystkie muszą wypełniać z należytą dokładnością zgodnie z ogólnymi przepisami transportowymi aby podczas kontroli nie zostały nałożone kary finansowe na prowadzoną firmę. Jednym z obowiązków jest ewidencja pracy kierowcy prowadzona według obowiązujących zasad. Na czym one polegają i czy da się je ułatwić?

Ewidencja pracy kierowcy – zasady i uproszczenia

Ogólnie mówiąc ewidencja pracy kierowcy samochodu ciężarowego polega na odpowiednim odliczaniu wykonywanych godzin pracy. Jednak nie jest to takie proste – bowiem kierowcy wyjeżdżają często na wielotygodniowe trasy w trakcie, których mijają różnorodne państwa. W każdym z nich panują inne zasady, a wszystko musi być dokładnie odczytane – każda przerwa, każdy urlop i wszystkie godziny pracy. Wszystkie te dane mają być przesłane do przedsiębiorcy, a następnie przetrzymywane w razie kontroli. Aby dobrze zarządzać każdym kierowcą trzeba poświęcić na to sporo czasu. Jednak istnieje pewne ułatwienie….

System telematyki potrafi ułatwić prowadzenie takich elementów jak ewidencja pracy kierowcy. Wszystkie dane mogą być przechowywane w systemach bez zbędnej papierologii i osobistego dostarczania ewidencji przez kierowcę. Jest to ogromne ułatwienie gdyż profesjonalen systemy telematyczne potrafią tak naprawdę samodzielnie odczytywać dane z tachografu i przesyłać je do ogólnodostępnego systemu. Kierowca musi tylko pilnować kiedy zjechać na przerwę – i to wszystko!

Dbkfleetmanagement – to i jeszcze więcej!

Dbkfleetmanagement to system telematyczny, który został stworzony przez DBK. Oferuje ona nie tylko prowadzenie automatycznej ewidencji pracy kierowców, ale również wiele innych udogodnień, które potrafią nie tylko ustrzec firmę przed karami, ale także poprawić jej kondycję finansową. Do tego dochodzi bezpieczeństwo na drodze i przedsiębiorca otrzymuje pełen pakiet usług gwarantujących mu spokojny sen bez żadnych obaw.

  • Skutki uboczne odstawiania antydepresantów
    Skutki uboczne odstawiania antydepresantów

    Nowe badania sugerują, że pacjenci odstawiający antydepresanty mogą doświadczać znacznie częstszych skutków ubocznych niż wynikało to z wcześniejszych badań. Choć leki te, przepisywane milionom pacjentów, od dawna są znane z możliwości wywołania objawów takich jak zawroty głowy, bóle głowy, bezsenność i nudności podczas odstawiania, nowe badania pokazują, że problem ten może być bardziej powszechny.

    Napisano piątek, 20 wrzesień 2024 00:56
  • Cztery pytania, które pomagają wykryć problem z alkoholizmem
    Cztery pytania, które pomagają wykryć problem z alkoholizmem

    Eksperci ostrzegają przed "ukrytą epidemią" alkoholizmu wśród osób w średnim wieku i emerytów. W tej grupie demograficznej, choć często nie rozpoznają swojego problemu, nadużywanie alkoholu może prowadzić do poważnych chorób, w tym raka i depresji. Proste narzędzie diagnostyczne, zwane testem CAGE, może pomóc lekarzom zidentyfikować potencjalne problemy z alkoholem, zanim staną się one poważnym zagrożeniem.

    Napisano wtorek, 17 wrzesień 2024 00:40
  • Twoja kuchenka gazowa może pogarszać objawy astmy
    Twoja kuchenka gazowa może pogarszać objawy astmy

    Choć zanieczyszczenie powietrza często kojarzymy z problemem na zewnątrz, w rzeczywistości powietrze wewnątrz naszych domów również może mieć wpływ na zdrowie. W Australii około 12% przypadków astmy u dzieci można przypisać kuchenkami gazowym, które emitują toksyczne substancje do powietrza. Mimo to, wiele australijskich gospodarstw domowych wciąż polega na gazie.

    Napisano niedziela, 15 wrzesień 2024 20:33
  • Zagrożenia czyhające w publicznych toaletach
    Zagrożenia czyhające w publicznych toaletach

    Używanie niektórych publicznych toalet może wiązać się z ryzykiem zarażenia niebezpiecznym wirusem, ostrzega brytyjski lekarz. Mało znany czerwony znak na papierze toaletowym może świadczyć o obecności śladów krwi, która potencjalnie może przenosić wirusy, takie jak wirus zapalenia wątroby typu B, C czy HIV.

    Napisano środa, 11 wrzesień 2024 22:58
  • Czy telefony powodują raka mózgu?
    Czy telefony powodują raka mózgu?

    Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała obszerną analizę badań, która wskazuje, że używanie telefonów komórkowych nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka mózgu. Wyniki opierają się na badaniach przeprowadzonych w 22 krajach, obejmujących okres od 1994 do 2022 roku.

    Napisano poniedziałek, 09 wrzesień 2024 20:38
  • Znaczenie snu, dla dobrej pamięci
    Znaczenie snu, dla dobrej pamięci

    Sen odgrywa kluczową rolę w procesie tworzenia wspomnień, jednak dopiero niedawno naukowcy zaczęli odkrywać mechanizmy, które za tym stoją. Nowe badania przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem dr. Azahary Olivy z Uniwersytetu Cornella wskazują, że podczas snu neurony w hipokampie, obszarze mózgu odpowiedzialnym za pamięć, przechodzą proces "resetu", co umożliwia mózgowi tworzenie nowych wspomnień następnego dnia.

    Napisano piątek, 23 sierpień 2024 22:25
  • Wpływ tłuszczów na długość życia
    Wpływ tłuszczów na długość życia

    Najnowsze badanie przeprowadzone na ponad 400 tysiącach dorosłych osób, obserwowanych przez ponad dwie dekady, sugeruje, że spożywanie większej ilości tłuszczów pochodzących z roślin, a nie ze źródeł zwierzęcych, może korzystnie wpłynąć na długowieczność. Wyniki badania, opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine, pokazują, że osoby spożywające najwięcej tłuszczów roślinnych, zwłaszcza pochodzących z ziaren i olejów roślinnych, miały o 9% niższe ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny oraz o 14% niższe ryzyko zgonu z powodu chorób serca.

    Napisano środa, 21 sierpień 2024 23:00