wtorek, 15 listopad 2022 17:04

Sprzątanie po zgonach Poznań – co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

sprzątanie po zgonach Poznań sprzątanie po zgonach Poznań mat.prasowe

Śmierć, szczególnie bliskiej osoby, zawsze jest trudnym tematem. Ciężko w czasie świeżej żałoby myśleć o sprawach praktycznych, takich, jak choćby posprzątanie miejsca, w którym taka osoba zmarła, zwłaszcza jeśli była mocno chora lub śmierć przyszła nagle.

Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, jaką oferuje coraz więcej firm sprzątających, czyli profesjonalne sprzątanie miejsc po zgonach. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju usługę, co dokładnie wchodzi w jej zakres i na jakie jeszcze usługi można liczyć ze strony firm sprzątających?

Dlaczego warto wynająć specjalistyczną firmę do posprzątania po zgonie?

Na usługi profesjonalnej firmy w tym zakresie, warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim odciąży to od nieprzyjemnych obowiązków, a pozwoli skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby. W przypadku tragicznej śmierci np. w wyniku wypadku, pozwoli także usunąć wszelkie ślady, które mogą wywoływać nieprzyjemne odczucia wielu osób. Dodatkowo firmy te dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi, które pozwolą na dokładne oczyszczenie wszelkich powierzchni, a także w razie takiej potrzeby, również ich dezynfekcję.

Co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

Co dokładnie należy do obowiązków pracowników firm oferujących sprzątanie po zgonach? Poznań jest dużym miastem, w którym działają różnorodne firmy sprzątające. Każda z nich ma swój własny zakres usług oraz cennik. Jednak z reguły przeglądając ofertę tego typu można spodziewać się wykonania takich czynności jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, utylizacja przedmiotów, które zostały pobrudzone krwią, odkażanie pomieszczeń, ozonowanie pomieszczeń. Wiele firm oferuje także pomoc w ogólnym posprzątaniu mieszkania po osobie zmarłej, a także wynoszenie wskazanych przedmiotów, w tym mebli.

Jakie jeszcze usługi oferują profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie po zgonach czy dezynfekcja po nich to dla wielu firm jedynie jedna z usług, które mają w swoim cenniku. W zależności od profilu przedsiębiorstwa może ono także oferować m.in. sprzątanie po remontach, pożarach czy zalaniach. Coraz więcej firm tego typu oferuje także usługi sprzątania na zewnątrz np. czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. W ich ofercie można znaleźć także możliwość zlecenia czyszczenia po zanieczyszczeniach, jakie zostawiają gołębie. W zakresie wykonywanych czynności są także często takie podstawowe usługi jak mycie podłóg czy czyszczenie powierzchni szklanych.  

 • Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet
  Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet

  Kobiety w ciąży zmagające się z ciężkimi porannymi mdłościami są często bagatelizowane przez lekarzy, którzy twierdzą, że ich objawy są „normalne i nieszkodliwe”, podczas gdy mogą one zagrażać życiu, ostrzega czołowy ekspert.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:38
 • Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki
  Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki

  Zastanawiasz się, czy curtain bangs będą pasować do Twojej twarzy? Odpowiedź brzmi: tak! Te modne, delikatne grzywki zyskały popularność dzięki swojej uniwersalności i łatwości w utrzymaniu. Dowiedz się, jak je uzyskać i dlaczego warto je wypróbować.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:26
 • Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet
  Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet

  Badacze z Ludeman Family Center for Women's Health Research opublikowali artykuł w Journal for Women's Health Research, który zwraca uwagę na to, jak lekarze mogą lepiej diagnozować i leczyć chorobę wieńcową (CHD) u kobiet, zwłaszcza w kontekście diagnozowania zawałów serca.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 22:36
 • Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety
  Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety

  Nowa, modułowa kolekcja biżuterii Geometrik od Goldenmark stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych kobiet, które pragną dostosować biżuterię do zmieniających się okoliczności i swojego nastroju. Kolekcja, łącząca w sobie elegancję i funkcjonalność, pozwala na tworzenie nieskończonych kombinacji, pasujących do każdej okazji.

  Napisano niedziela, 19 maj 2024 07:00
 • Problemy edukacji seksualnej dzieci
  Problemy edukacji seksualnej dzieci

  Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci poniżej dziewięciu lat może być "niesamowicie szkodliwy", ostrzegają eksperci, podkreślając, że młodzi mogą kończyć na nauce o życiu seksualnym z niepokojących materiałów pornograficznych online.

  Napisano środa, 15 maj 2024 22:33
 • Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza
  Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza

  Morze to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków wielu urlopowiczów. Co jednak zrobić, jeśli też je uwielbiasz, ale źle znosisz dłuższą ekspozycję na słońce, a co więcej – przy ostrym świetle gorzej widzisz? Na szczęście nie musisz iść na kompromisy i rezygnować z wymarzonych wakacji. O czym warto pamiętać? Co zabrać ze sobą, by czas spędzony poza domem był nie tylko przyjemny, lecz także bezpieczny?

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:13
 • Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?
  Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?

  Egzema to schorzenie, które może znacząco wpłynąć na jakość snu. Trzy kobiety dzielą się swoimi strategiami radzenia sobie z nocnymi nawrotami tej choroby, aby zapewnić sobie spokojny sen i poprawić jakość życia.

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 21:07