wtorek, 15 listopad 2022 17:04

Sprzątanie po zgonach Poznań – co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

sprzątanie po zgonach Poznań sprzątanie po zgonach Poznań mat.prasowe

Śmierć, szczególnie bliskiej osoby, zawsze jest trudnym tematem. Ciężko w czasie świeżej żałoby myśleć o sprawach praktycznych, takich, jak choćby posprzątanie miejsca, w którym taka osoba zmarła, zwłaszcza jeśli była mocno chora lub śmierć przyszła nagle.

Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, jaką oferuje coraz więcej firm sprzątających, czyli profesjonalne sprzątanie miejsc po zgonach. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju usługę, co dokładnie wchodzi w jej zakres i na jakie jeszcze usługi można liczyć ze strony firm sprzątających?

Dlaczego warto wynająć specjalistyczną firmę do posprzątania po zgonie?

Na usługi profesjonalnej firmy w tym zakresie, warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim odciąży to od nieprzyjemnych obowiązków, a pozwoli skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby. W przypadku tragicznej śmierci np. w wyniku wypadku, pozwoli także usunąć wszelkie ślady, które mogą wywoływać nieprzyjemne odczucia wielu osób. Dodatkowo firmy te dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi, które pozwolą na dokładne oczyszczenie wszelkich powierzchni, a także w razie takiej potrzeby, również ich dezynfekcję.

Co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

Co dokładnie należy do obowiązków pracowników firm oferujących sprzątanie po zgonach? Poznań jest dużym miastem, w którym działają różnorodne firmy sprzątające. Każda z nich ma swój własny zakres usług oraz cennik. Jednak z reguły przeglądając ofertę tego typu można spodziewać się wykonania takich czynności jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, utylizacja przedmiotów, które zostały pobrudzone krwią, odkażanie pomieszczeń, ozonowanie pomieszczeń. Wiele firm oferuje także pomoc w ogólnym posprzątaniu mieszkania po osobie zmarłej, a także wynoszenie wskazanych przedmiotów, w tym mebli.

Jakie jeszcze usługi oferują profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie po zgonach czy dezynfekcja po nich to dla wielu firm jedynie jedna z usług, które mają w swoim cenniku. W zależności od profilu przedsiębiorstwa może ono także oferować m.in. sprzątanie po remontach, pożarach czy zalaniach. Coraz więcej firm tego typu oferuje także usługi sprzątania na zewnątrz np. czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. W ich ofercie można znaleźć także możliwość zlecenia czyszczenia po zanieczyszczeniach, jakie zostawiają gołębie. W zakresie wykonywanych czynności są także często takie podstawowe usługi jak mycie podłóg czy czyszczenie powierzchni szklanych.  

 • Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany
  Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany

  Jak można, dzisiaj się przekonać to nasze stare auto bardzo często okazuje się leżeć w garażu, przez co tracimy jedynie cenne miejsce, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 10:43
 • Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu
  Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu

  Kwas pantotenowy to jedna z substancji rozpuszczalnych w wodzie, należąca do witamin z grupy B.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:58
 • Jaki fotel gamingowy wybrać?
  Jaki fotel gamingowy wybrać?

  Fotele gamingowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas grania w gry wideo. Są one zazwyczaj ergonomiczne i wyposażone w systemy masażu, ogrzewania ichłodzenia, a niekiedy nawet w specjalne systemy audio.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:50
 • Co na uspokojenie i wyciszenie?
  Co na uspokojenie i wyciszenie?

  Żyjemy w świecie, w którym każdy z nas narażony jest na stres. Nie każdy jednak potrafi sobie z nim poradzić. Stresowi często towarzyszy gniew, frustracja, napięcie, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:05
 • Eko opakowania na wynos są teraz w modzie
  Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

  Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01
 • Jakie zalety ma siatka na balkon?
  Jakie zalety ma siatka na balkon?

  Jakie warunki zapewnić, by kot czuł się jak najlepiej i najbezpieczniej we własnym domu? Kotki uwielbiają swój czas spędzać na oglądaniu świata, zwłaszcza te przebywające w mieszkaniach.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 13:57
 • Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć
  Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć

  Holowanie to czynność usunięcia samochodu z miejsca i przewiezienia go do celu. Laweta zawiezie samochód na prywatną posiadłość lub warsztat samochodowy. Holowanie może być konieczne, gdy właściciel pojazdu brał udział w wypadku i z jakiegoś powodu nie może ruszyć swoim pojazdem.

  Written on środa, 23 listopad 2022 18:50