wtorek, 15 listopad 2022 17:04

Sprzątanie po zgonach Poznań – co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

sprzątanie po zgonach Poznań sprzątanie po zgonach Poznań mat.prasowe

Śmierć, szczególnie bliskiej osoby, zawsze jest trudnym tematem. Ciężko w czasie świeżej żałoby myśleć o sprawach praktycznych, takich, jak choćby posprzątanie miejsca, w którym taka osoba zmarła, zwłaszcza jeśli była mocno chora lub śmierć przyszła nagle.

Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, jaką oferuje coraz więcej firm sprzątających, czyli profesjonalne sprzątanie miejsc po zgonach. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju usługę, co dokładnie wchodzi w jej zakres i na jakie jeszcze usługi można liczyć ze strony firm sprzątających?

Dlaczego warto wynająć specjalistyczną firmę do posprzątania po zgonie?

Na usługi profesjonalnej firmy w tym zakresie, warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim odciąży to od nieprzyjemnych obowiązków, a pozwoli skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby. W przypadku tragicznej śmierci np. w wyniku wypadku, pozwoli także usunąć wszelkie ślady, które mogą wywoływać nieprzyjemne odczucia wielu osób. Dodatkowo firmy te dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi, które pozwolą na dokładne oczyszczenie wszelkich powierzchni, a także w razie takiej potrzeby, również ich dezynfekcję.

Co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

Co dokładnie należy do obowiązków pracowników firm oferujących sprzątanie po zgonach? Poznań jest dużym miastem, w którym działają różnorodne firmy sprzątające. Każda z nich ma swój własny zakres usług oraz cennik. Jednak z reguły przeglądając ofertę tego typu można spodziewać się wykonania takich czynności jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, utylizacja przedmiotów, które zostały pobrudzone krwią, odkażanie pomieszczeń, ozonowanie pomieszczeń. Wiele firm oferuje także pomoc w ogólnym posprzątaniu mieszkania po osobie zmarłej, a także wynoszenie wskazanych przedmiotów, w tym mebli.

Jakie jeszcze usługi oferują profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie po zgonach czy dezynfekcja po nich to dla wielu firm jedynie jedna z usług, które mają w swoim cenniku. W zależności od profilu przedsiębiorstwa może ono także oferować m.in. sprzątanie po remontach, pożarach czy zalaniach. Coraz więcej firm tego typu oferuje także usługi sprzątania na zewnątrz np. czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. W ich ofercie można znaleźć także możliwość zlecenia czyszczenia po zanieczyszczeniach, jakie zostawiają gołębie. W zakresie wykonywanych czynności są także często takie podstawowe usługi jak mycie podłóg czy czyszczenie powierzchni szklanych.  

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17