wtorek, 15 listopad 2022 17:04

Sprzątanie po zgonach Poznań – co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

sprzątanie po zgonach Poznań sprzątanie po zgonach Poznań mat.prasowe

Śmierć, szczególnie bliskiej osoby, zawsze jest trudnym tematem. Ciężko w czasie świeżej żałoby myśleć o sprawach praktycznych, takich, jak choćby posprzątanie miejsca, w którym taka osoba zmarła, zwłaszcza jeśli była mocno chora lub śmierć przyszła nagle.

Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, jaką oferuje coraz więcej firm sprzątających, czyli profesjonalne sprzątanie miejsc po zgonach. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju usługę, co dokładnie wchodzi w jej zakres i na jakie jeszcze usługi można liczyć ze strony firm sprzątających?

Dlaczego warto wynająć specjalistyczną firmę do posprzątania po zgonie?

Na usługi profesjonalnej firmy w tym zakresie, warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim odciąży to od nieprzyjemnych obowiązków, a pozwoli skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby. W przypadku tragicznej śmierci np. w wyniku wypadku, pozwoli także usunąć wszelkie ślady, które mogą wywoływać nieprzyjemne odczucia wielu osób. Dodatkowo firmy te dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi, które pozwolą na dokładne oczyszczenie wszelkich powierzchni, a także w razie takiej potrzeby, również ich dezynfekcję.

Co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

Co dokładnie należy do obowiązków pracowników firm oferujących sprzątanie po zgonach? Poznań jest dużym miastem, w którym działają różnorodne firmy sprzątające. Każda z nich ma swój własny zakres usług oraz cennik. Jednak z reguły przeglądając ofertę tego typu można spodziewać się wykonania takich czynności jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, utylizacja przedmiotów, które zostały pobrudzone krwią, odkażanie pomieszczeń, ozonowanie pomieszczeń. Wiele firm oferuje także pomoc w ogólnym posprzątaniu mieszkania po osobie zmarłej, a także wynoszenie wskazanych przedmiotów, w tym mebli.

Jakie jeszcze usługi oferują profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie po zgonach czy dezynfekcja po nich to dla wielu firm jedynie jedna z usług, które mają w swoim cenniku. W zależności od profilu przedsiębiorstwa może ono także oferować m.in. sprzątanie po remontach, pożarach czy zalaniach. Coraz więcej firm tego typu oferuje także usługi sprzątania na zewnątrz np. czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. W ich ofercie można znaleźć także możliwość zlecenia czyszczenia po zanieczyszczeniach, jakie zostawiają gołębie. W zakresie wykonywanych czynności są także często takie podstawowe usługi jak mycie podłóg czy czyszczenie powierzchni szklanych.  

 • Wirtualne biuro Wrocław
  Wirtualne biuro Wrocław

  Wirtualne biura to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy pragną prowadzić swoją działalność pod prestiżowym adresem, ale jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych fizycznie. Dzięki DCB, oferującemu wirtualne biura we Wrocławiu, przedsiębiorcy mogą skorzystać z rożnych wirtualnych usług biurowych.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:47
 • Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Środek Halvetic jest alternatywnym produktem do usuwania chwastów, który jest coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych opcji. W odróżnieniu od produktów chemicznych, takich jak Roundup, Halvetic jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, a jednocześnie jest skuteczny w usuwaniu chwastów.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:21
 • Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?
  Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?

  Urządzanie tarasu, ogrodu czy altanki, to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, które z jednej strony będą wygodne, z drugiej estetyczne, a jednocześnie trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, bez wątpienia nie jest prosty.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 09:18
 • Grzybobójcze produkty warte zakupu
  Grzybobójcze produkty warte zakupu

  Jeśli chodzi o grzybobójcze produkty, warto wybierać te, które cechują się skutecznością i bezpieczeństwem dla roślin i środowiska. Jednym z największych producentów środków grzybobójczych roślin jest Ciech, który oferuje szeroką gamę produktów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, po jakie produkty grzybobójcze warto sięgać.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 19:39
 • Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?
  Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?

  Sprzedaż samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym stresem i obawami. Czy uda się znaleźć odpowiedniego kupca? Czy cena za nasz pojazd będzie adekwatna, a także jak długo potrwa cały proces sprzedaży?

  Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu samochodów, aby uniknąć tych kłopotów. Czy jest to dobra opcja? W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety takiego rozwiązania oraz pomożemy Ci podjąć decyzję.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?
  PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

  Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

  Written on wtorek, 14 marzec 2023 16:41
 • Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?
  Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?

  Decyzja o sprzedaży mieszkania to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej analizy i przemyślenia. Jest to proces, który może być stresujący, ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści finansowych i emocjonalnych. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których warto rozważyć sprzedaż mieszkania.

  Written on poniedziałek, 13 marzec 2023 16:39