wtorek, 15 listopad 2022 17:04

Sprzątanie po zgonach Poznań – co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

sprzątanie po zgonach Poznań sprzątanie po zgonach Poznań mat.prasowe

Śmierć, szczególnie bliskiej osoby, zawsze jest trudnym tematem. Ciężko w czasie świeżej żałoby myśleć o sprawach praktycznych, takich, jak choćby posprzątanie miejsca, w którym taka osoba zmarła, zwłaszcza jeśli była mocno chora lub śmierć przyszła nagle.

Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, jaką oferuje coraz więcej firm sprzątających, czyli profesjonalne sprzątanie miejsc po zgonach. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju usługę, co dokładnie wchodzi w jej zakres i na jakie jeszcze usługi można liczyć ze strony firm sprzątających?

Dlaczego warto wynająć specjalistyczną firmę do posprzątania po zgonie?

Na usługi profesjonalnej firmy w tym zakresie, warto zdecydować się z kilku powodów. Przede wszystkim odciąży to od nieprzyjemnych obowiązków, a pozwoli skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby. W przypadku tragicznej śmierci np. w wyniku wypadku, pozwoli także usunąć wszelkie ślady, które mogą wywoływać nieprzyjemne odczucia wielu osób. Dodatkowo firmy te dysponują profesjonalnym sprzętem i środkami chemicznymi, które pozwolą na dokładne oczyszczenie wszelkich powierzchni, a także w razie takiej potrzeby, również ich dezynfekcję.

Co należy do obowiązków czyściciela zwłok?

Co dokładnie należy do obowiązków pracowników firm oferujących sprzątanie po zgonach? Poznań jest dużym miastem, w którym działają różnorodne firmy sprzątające. Każda z nich ma swój własny zakres usług oraz cennik. Jednak z reguły przeglądając ofertę tego typu można spodziewać się wykonania takich czynności jak: usuwanie nieprzyjemnych zapachów, utylizacja przedmiotów, które zostały pobrudzone krwią, odkażanie pomieszczeń, ozonowanie pomieszczeń. Wiele firm oferuje także pomoc w ogólnym posprzątaniu mieszkania po osobie zmarłej, a także wynoszenie wskazanych przedmiotów, w tym mebli.

Jakie jeszcze usługi oferują profesjonalne firmy sprzątające?

Sprzątanie po zgonach czy dezynfekcja po nich to dla wielu firm jedynie jedna z usług, które mają w swoim cenniku. W zależności od profilu przedsiębiorstwa może ono także oferować m.in. sprzątanie po remontach, pożarach czy zalaniach. Coraz więcej firm tego typu oferuje także usługi sprzątania na zewnątrz np. czyszczenie kostki brukowej czy elewacji. W ich ofercie można znaleźć także możliwość zlecenia czyszczenia po zanieczyszczeniach, jakie zostawiają gołębie. W zakresie wykonywanych czynności są także często takie podstawowe usługi jak mycie podłóg czy czyszczenie powierzchni szklanych.  

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47