Jaki remont wybrać?
Przed wysłaniem zapytania do wykonawcy wyobraż sobie w bardzo szczegółowo wygląd i styl remontowanego biura, lokalizację miejsc pracy, rozmieszczenie mebli i sprzętu biurowego – uprości to zadanie wykonawcy i pomoże osiągnąć porozumienie. Nie będzie również zbędne określenie budżetu remontu: mając pojęcie o twoich możliwościach finansowych, wykonawca zaoferuje opcje optymalizacji kosztów. Na koniec powinieneś zdecydować, jakiego rodzaju remontu potrzebujesz – kapitalnego lub kosmetycznego; od tego zależy koszt usług i termin zakończenia prac.
Podczas remontu kapitalnego przeprowadzana jest kompleksowa przebudowa pomieszczeń wraz z przebudową i wymiana komunikacji w związku z modernizacją i przezbrojeniem technicznym biura. Przed rozpoczęciem pracy przeprowadzana jest diagnostyka komunikacji; jeśli moc sieci inżynieryjnych przestaje spełniać zwiększone obciążenia, nie można obejść się bez poważnych napraw.
Remont kosmetyczny ogranicza się do aktualizacji wykończenia, mebli i dekoracji w celu stworzeniaporządnego i wygodnego wnętrza. Wykonanie prac poprzedzone jest opracowaniem oryginalnego projektu; uwzględnia się też normy ergonomii, wymagania sanitarne i higieniczne oraz specyfikę działalności:
- rodzaj działalności organizacji;
- cechy konstrukcyjne pomieszczenia – wymiary, liczba i metraż pomieszczeń, liczba miejsc pracy itp.;
- struktura organizacyjna przedsiębiorstwa i charakter współdziałania jednostek;
- wymagania dotyczące organizacji przestrzeni i inżynierii;
- zakres działalności organizacji;
- harmonogram pracy biura i liczba pracowników;
- życzenia właściciela firmy.
Plan wykonania prac remontowych
Biorąc pod uwagę pierwotny stan lokalu i pożądane zmiany, zleceniodawca sporządza zadanie techniczne dla budowy, określające zakres robót. W trakcie negocjacji z wykonawcą sporządza się projekt robót remontowych, zatwierdza się kosztorys i projekt oraz uzgadnia się punkty organizacyjne:
- prawa i obowiązki stron,
- koszt projektu i sposób opłaty;
- tryb nadzoru nad wykonywaniem robót;
- dobór materiałów i warunki dostaw;
- termin oddania obiektu.
Zgodnie z ustaleniami strony zawierają umowę na wykonanie prac remontowych, po czym wykonawca przystępuje do naprawy zgodnie z projektem. Wybierając meble i materiały wykończeniowe zgodnie z fakturą i kolorystyką, należy zachować jeden styl korporacyjny, który odzwierciedla koncepcję firmy. Wnętrze biura jest dostosowane do kultury korporacyjnej i misji firmy, uwzględnia profil społeczny pracowników i grupy docelowej.
Cechy napraw w pomieszczeniach biurowych
Dla biur ważna jest racjonalna organizacja przestrzeni roboczej, utrzymująca atmosferę biznesową i wysoką wydajność pracy. Aby stworzyć komfortowe warunki i ułatwić komunikację, układ przegród, mebli, sprzętu biurowego i komunikacji jest starannie przemyślany, obliczana jest wymiana powietrza, zasilanie elektryczne, kanalizacja, poziom oświetlenia i rozmieszczenie lamp. Jeśli biuro znajduje się w hałaśliwym obszarze, podejmowane są środki w celu poprawy pochłaniania dźwięku – wykonuje się izolację akustyczną, instaluje się "sufit akustyczny" itp.
Przy dużej liczbie urządzeń biurowych zwiększa się produkcja ciepła, w tym przypadku w celu utrzymania komfortu temperaturowego w pomieszczeniu instalowany jest system klimatyzacji. Aby spełnić wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego, projektowane są automatyczne systemy alarmowe i przeciwpożarowe; sprzęt zasilający jest uziemiony.
Firma "Euromedbud" jest otwarta na pomysły i sugestie – przekształcamy stare budynki, dobieramy oryginalne rozwiązania dla złożonych obiektów i znajdujemy sposoby na obniżenie kosztów projektu nie zmieniając końcowego wyniku. Zamów konsultację na stronie lub zadzwoń do menedżera, aby umówić się na konsultacje i omówić przyszłą transformację twojego biura w przestrzeń kreatywności, zwycięstwa i innowacji.