środa, 17 sierpień 2022 18:06

Materac 180x210

materace na wymiar 180x210 cm materace na wymiar 180x210 cm pixabay

Często w przypadku niestandardowych rozmiarów łóżek, ciężko znaleźć materac pasujący do wnętrza łóżka. Rozmiar materaca 180x210 cm sugeruje iż materac będą użytkować dwie osoby.

Zazwyczaj przy zakupie materaca dla dwóch dorosłych osób powstaje problem przy doborze odpowiedniego  modelu. Jest tak w przypadku osób o znacznej różnicy wagowej, gdzie jedna z osób z większą wagą powinna mieć powierzchnię znacznie różniącą się od tej drugiej lżejszej osoby.

Jak podejść do zakupu materaca 180x210 cm

W przypadku zakupu materaca, nasz wybór powinien być rozważny i przemyślany. Materac odpowiada za komfort i poczucie relaksu. Tylko na powierzchni odpowiednio dobranej do potrzeb każdej z osób, możemy liczyć na taki efekt. Jednak przy materacu 180x210 cm przeznaczonym dla dwóch osób, warto iść na kompromis, spotykając się na środku tych potrzeb.

Jakie materaca poleca się dla dwóch osób?

Przy materacach użytkowanych przez dwie osoby, najczęściej poleca się modele na wzmocnionej konstrukcji tzw. multipcket. Jest to konstrukcja złożona ze sprężyn umieszczonych w kieszeniach w kształcie walca, które poprzez odseparowanie nie ocierają o siebie co przekłada się na cicha i niezależna pracę całego materaca. Multipocket ma w swojej budowie aż 510 sprężyn na m2, bardzo dobrze podtrzymuje ciężar ciała, tworząc zwartą i mocną konstrukcję materaca. Materac z wykorzystaniem takiego rodzaju sprężyn, będzie mocny, z dużą żywotnością, niezależnie od nałożonych na powierzchnię warstw surowca. Dużo modeli materaców 180x210 cm kupisz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-180x210-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Stopień twardości materaca, a waga użytkowników.

Konstrukcja to jedno, a użyte warstwy surowca to drugie. Jednak obydwa te parametry powinny tworzyć parę, by skonstruować doskonały materac odpowiadający potrzebom. Materace z wykończeniem piankowym, niezależnie od ich rodzaju, generują stopień średnio twardy H2. Takie powierzchnie są odpowiednie dla osób z wagą do 100kg. Zaś by uzyskać materace o powierzchni miękkiej H1, wykorzystuje się podwójną warstwę pianki visco memory, Ten stopień twardości jest dla osób z niższą wagą do 60kg. Do uzyskania materacy twardych i bardzo twardych używane są maty utwardzające, które sprawdzą się u osób z wagą ciała od 100kg i wyżej.

Dodatkowe warstwy zmieniające materac.

Rozbudowana oferta materacy, jest możliwa dzięki bogato rozwiniętej technologii produkcji surowca, który ma przełożenie na stopień twardości i odczuwany komfort. Najczęściej klienci wybierają model z dwoma stopniami twardości, gdzie każda ze stron nadaje odmienne odczucie. Najwięcej surowców jest w stopniu średnio twardym. Do nich zalicza się pianki T25, Hr, lateks, visco memory i profilowany molet. Pianka T25 i Hr to podstawowe pianki, które tworzą bazę do rozbudowania. Drugą grupą surowców są maty utwardzające typu kokos, końskie włosie czy trawa morska. Te surowce pozwalają na uzyskanie powierzchni pozbawionej elastyczności, w stopniu twardym H3 lub bardzo twardym H4, w zależności od nałożonych warstw. W rozbudowanej ofercie sklepu internetowego Sennes.pl znajdziemy modele materacy, w których wykorzystuje się wymienione wyżej surowce. W tym sklepie klienci znajdą również inne niestandardowe rozmiary materacy.

 • Jak dbać o koszule, aby służyły nam jak najdłużej?
  Jak dbać o koszule, aby służyły nam jak najdłużej?

  Koszula to bardzo istotny element garderoby każdego mężczyzny. Dlatego warto się dowiedzieć, jak dbać o koszule, aby służyły jak najdłużej.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:40
 • Co nosić do jeansów, aby stylizacja była elegancka?
  Co nosić do jeansów, aby stylizacja była elegancka?

  Jeansy to element garderoby, który znajduje się w niemalże każdej damskiej szafie. Wygodne, a przy tym stylowe spodnie mogą posłużyć do tworzenia wielu stylizacji - zarówno tych codziennych, jak i eleganckich. Jakie dodatki będą odpowiednim wyborem do jeansów, jeśli chcemy im nadać stylowego wyglądu?

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:31
 • Skąd czerpać modowe inspiracje?
  Skąd czerpać modowe inspiracje?

  Zastanawiasz się, z czym połączyć nową sukienkę lub buty? Nie wiesz, jak tworzyć modne outfity? Poszukaj inspiracji modowych, które pomogą Ci w przygotowaniu stylowych zestawów na wiele okazji! Oto sprawdzone miejsca, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo pomysłów.

  Written on czwartek, 26 styczeń 2023 16:46
 • Jak długo można mrozić mięso w zamrażarce?
  Jak długo można mrozić mięso w zamrażarce?

  Mrożenie produktów spożywczych jest w powszechne w naszym kraju. Wiele osób kupuje jedzenie z myślą o wykorzystaniu w kolejnych dniach lub tygodniach. Przechowywanie mięsa w zamrażarce rodzi jednak wiele wątpliwości, szczególnie wśród osób młodych.

  Written on środa, 25 styczeń 2023 20:03
 • Numizmaty idealne dla debiutanta na rynku
  Numizmaty idealne dla debiutanta na rynku

  Kiedy już zdecydujemy, by ulokować oszczędności właśnie w monetach, warto byłoby wiedzieć co nieco na temat niektórych z nich. W tym tekście chcemy więc przybliżyć przynajmniej kilka. Choćby po to, aby ułatwić późniejszy wybór.

  Written on czwartek, 29 grudzień 2022 12:01
 • Jakie efekty dają oleje konopne CBD
  Jakie efekty dają oleje konopne CBD

  Dzisiaj mając zdecydowanie szerszą perspektywę widzenia, jeśli chodzi o olejki CBD, jesteśmy w stanie zauważyć pewną prawidłowość, że tylko odpowiedni skład takiego produktu, w którym mówimy o legalnym wykorzystaniu konopi, co może dać nam oczekiwane rezultaty.

  Written on niedziela, 11 grudzień 2022 15:47
 • Pumeks naturalny do pięt. Dowiedz się, dlaczego warto używać pumeksu kosmetycznego
  Pumeks naturalny do pięt. Dowiedz się, dlaczego warto używać pumeksu kosmetycznego

  W pielęgnacji ciała istotny jest niemal każdy jego element. Zadbana cera, włosy, dłonie czy stopy to tylko jedne z nielicznych elementów. O stopy szczególnie dbamy latem.

  Written on poniedziałek, 19 grudzień 2022 13:32