środa, 17 sierpień 2022 18:06

Materac 180x210

materace na wymiar 180x210 cm materace na wymiar 180x210 cm pixabay

Często w przypadku niestandardowych rozmiarów łóżek, ciężko znaleźć materac pasujący do wnętrza łóżka. Rozmiar materaca 180x210 cm sugeruje iż materac będą użytkować dwie osoby.

Zazwyczaj przy zakupie materaca dla dwóch dorosłych osób powstaje problem przy doborze odpowiedniego  modelu. Jest tak w przypadku osób o znacznej różnicy wagowej, gdzie jedna z osób z większą wagą powinna mieć powierzchnię znacznie różniącą się od tej drugiej lżejszej osoby.

Jak podejść do zakupu materaca 180x210 cm

W przypadku zakupu materaca, nasz wybór powinien być rozważny i przemyślany. Materac odpowiada za komfort i poczucie relaksu. Tylko na powierzchni odpowiednio dobranej do potrzeb każdej z osób, możemy liczyć na taki efekt. Jednak przy materacu 180x210 cm przeznaczonym dla dwóch osób, warto iść na kompromis, spotykając się na środku tych potrzeb.

Jakie materaca poleca się dla dwóch osób?

Przy materacach użytkowanych przez dwie osoby, najczęściej poleca się modele na wzmocnionej konstrukcji tzw. multipcket. Jest to konstrukcja złożona ze sprężyn umieszczonych w kieszeniach w kształcie walca, które poprzez odseparowanie nie ocierają o siebie co przekłada się na cicha i niezależna pracę całego materaca. Multipocket ma w swojej budowie aż 510 sprężyn na m2, bardzo dobrze podtrzymuje ciężar ciała, tworząc zwartą i mocną konstrukcję materaca. Materac z wykorzystaniem takiego rodzaju sprężyn, będzie mocny, z dużą żywotnością, niezależnie od nałożonych na powierzchnię warstw surowca. Dużo modeli materaców 180x210 cm kupisz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-180x210-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Stopień twardości materaca, a waga użytkowników.

Konstrukcja to jedno, a użyte warstwy surowca to drugie. Jednak obydwa te parametry powinny tworzyć parę, by skonstruować doskonały materac odpowiadający potrzebom. Materace z wykończeniem piankowym, niezależnie od ich rodzaju, generują stopień średnio twardy H2. Takie powierzchnie są odpowiednie dla osób z wagą do 100kg. Zaś by uzyskać materace o powierzchni miękkiej H1, wykorzystuje się podwójną warstwę pianki visco memory, Ten stopień twardości jest dla osób z niższą wagą do 60kg. Do uzyskania materacy twardych i bardzo twardych używane są maty utwardzające, które sprawdzą się u osób z wagą ciała od 100kg i wyżej.

Dodatkowe warstwy zmieniające materac.

Rozbudowana oferta materacy, jest możliwa dzięki bogato rozwiniętej technologii produkcji surowca, który ma przełożenie na stopień twardości i odczuwany komfort. Najczęściej klienci wybierają model z dwoma stopniami twardości, gdzie każda ze stron nadaje odmienne odczucie. Najwięcej surowców jest w stopniu średnio twardym. Do nich zalicza się pianki T25, Hr, lateks, visco memory i profilowany molet. Pianka T25 i Hr to podstawowe pianki, które tworzą bazę do rozbudowania. Drugą grupą surowców są maty utwardzające typu kokos, końskie włosie czy trawa morska. Te surowce pozwalają na uzyskanie powierzchni pozbawionej elastyczności, w stopniu twardym H3 lub bardzo twardym H4, w zależności od nałożonych warstw. W rozbudowanej ofercie sklepu internetowego Sennes.pl znajdziemy modele materacy, w których wykorzystuje się wymienione wyżej surowce. W tym sklepie klienci znajdą również inne niestandardowe rozmiary materacy.