Decydując się na zakup prądu w punkcie stacjonarnym, nie trzeba się jednak martwić o duże koszty. Wystarczy postawić na odpowiednią sieć, która oferuje dobre warunki doładowania Energa. W ten sposób można zadbać o domowy budżet.
Energa doładowanie – jakie są koszty?
Na koszt doładowania licznika Energa w punktach stacjonarnych składa się opłata stała za obsługę klienta, do której może być doliczona prowizja przy większych wpłatach. Ta pierwsza to zwykle kilka złotych od transakcji, a druga określana jest procentowo. Cenniki poszczególnych punktów oferujących ENERGA doładowanie mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. To dlatego tak bardzo ważne jest przeanalizowanie dostępnych ofert rynkowych, by wybrać taką, która będzie najlepsza pod względem finansowym.
Gdzie warto skorzystać z doładowania licznika Energa?
Korzystne stawki, jeśli chodzi o doładowanie prądu Energa, ma m.in. sieć franczyzowa Żabka. Koszt takiej usługi to w jej sklepach tylko 3,99 zł. Do tego przy płatnościach powyżej 1.000 złotych pobierana jest prowizja w wysokości 0,3% wartości wpłaty dotyczącej doładowania Energa. Biorąc pod uwagę korzyści związane z używaniem licznika przedpłatowego, nie jest do duża kwota. Punktu doładowania Energa nie trzeba szukać długo. Żabka posiada bowiem ponad 8.000 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce, także w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu doładowanie Energi nie będzie wymagało dojazdu do punktu zlokalizowanego daleko do miejsca zamieszkania.
Jak wygląda doładowanie Energa w Żabce?
Doładowanie prądu Energa w Żabce nie jest czasochłonne. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy przyjść do sklepu wraz z identyfikatorem albo numerem karty do licznika energetycznego. Widoczne są one na fakturach lub koncie internetowym. Sprzedawcy podaje się wówczas kwotę doładowania Energa. Następnie należy dokonać płatności kartą lub gotówką i odebrać wygenerowany kod, który wprowadza się do licznika energii. Jeśli doładowanie Energa miało miejsce w dniu roboczym, w ciągu tygodnia, z dodatkowego prądu będzie można korzystać już w ciągu 24 godzin. Wyjątkiem są dni przed weekendem i świętami, gdzie czas oczekiwania bywa dłuższy. To dlatego warto wziąć pod uwagę termin aktualizacji saldo energii elektrycznej, dopasowując go do tego, ile prądu pozostało jeszcze do dyspozycji i jak będzie się z niego korzystać w najbliższych dniach.