środa, 02 sierpień 2023 14:50

Łóżka bez zagłówka

Łóżka bez zagłówka Łóżka bez zagłówka Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Sypialnia jest bardzo ważnym miejscem w domu, ponieważ spędza się w niej dużą część życia i regeneruje po trudach pracy. By  sen okazał się komfortowy, łóżko do sypialni musi być wygodne oraz dopasowane do potrzeb domowników. Czym się kierować podczas zakupu tego mebla? Czy łóżka bez zagłówka to dobry wybór? Wyjaśniamy w naszym artykule!

 

 1. Łóżko do sypialni – czym się kierować przy wyborze?
 2. Czy drewniane łóżka to najlepszy wybór?
 3. Łóżka bez zagłówka – nowoczesność i minimalizm

Wygodne łóżko sypialniane jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego mieszkania.

Łóżko do sypialni – czym się kierować przy wyborze?

Wybranie łózka do sypialni bywa dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Jakie rzeczy trzeba brać pod uwagę przed zakupem? Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar łóżka. Jest to kluczowy czynnik podczas wybierania tego mebla do sypialni. Jeśli Twoja sypialnia charakteryzuje się małym rozmiarem, nie pomieści przestronnego łóżka, dlatego pierwszy czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze, to jego szerokość (długość w większości przypadków jest jednakowa i wynosi 200 cm; mowa o powierzchni spania, a nie samego łóżka).
Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze łóżka jest ilość osób, która będzie na nim spać. Trzeci czynnik to osobiste preferencje. Jedni wolą ciasną przestrzeń, dzięki czemu mogą czuć bliskość drugiej osoby, z kolei inni będą potrzebować większej swobody. Natomiast na większe łóżko zazwyczaj decydują się rodziny z małymi dziećmi.
W sklepach przeważnie mamy do wyboru łóżka w dwóch wersjach – z pojemnikiem do przechowywania pościeli albo bez pojemnika. Łóżko do sypialni z pojemnikiem stanowi dobry wybór w małym mieszkaniu, które charakteryzuje się ograniczoną przestrzenią na przechowywanie rzeczy.

Czy drewniane łóżka to najlepszy wybór?

Drewno jest jednym z najszlachetniejszych materiałów. Obecnie z każdej strony otaczają nas syntetyczne materiały, dlatego wprowadzanie do domu naturalnych elementów wydaje się świetnym rozwiązaniem. Zapach drewna w sypialni zapewnia zdrowy i komfortowy sen, jednak nie jest to jedyna zaleta, którą mogą się cieszyć posiadacze drewnianych łóżek. Do najważniejszych zalet należą:

 • estetyka – naturalne piękno drewna ozdabia każdą sypialnię;
 • różnorodność – w zależności od rodzaju użytego drewna łóżko do spania może wykazywać różne właściwości i przybierać różne kolory oraz odcienie;
 • wytrzymałość – drewno to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne;
 • funkcjonalność – drewniane łóżko może być wyposażone w pojemniki, dzięki czemu staje się nie tylko funkcjonalnym meblem do spania, ale także do przechowywania rzeczy;
 • uniwersalność – drewniane łóżko to mebel uniwersalny i ponadczasowy.

Łóżka bez zagłówka – nowoczesność i minimalizm

Łóżka bez zagłówka zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Drewniane i tapicerowane łóżka bez zagłówka są nieco bardziej minimalistyczne, a do tego cechują się niezwykle wysoką wytrzymałością oraz starannością wykonania. Klienci mają do wyboru bogatą paletę kolorów oraz rodzajów łóżek – od jednoosobowych, przez dwuosobowe do sypialni, aż po dwuosobowe z pojemnikiem do przechowywania pościeli, który pozwoli zaoszczędzić wiele miejsca w pokoju. Ten rodzaj łóżka jest dostępny w różnych konfiguracjach, dlatego każdy klient może bez problemu znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje.
Łóżka bez wezgłowia są minimalistyczne, jednak bardzo często potrafią swoją prostotą przyciągnąć wzrok. Tego rodzaju łóżka znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych, ale i minimalistycznych wnętrzach, nadając sypialni skandynawsko-japońskiego stylu. To właśnie dla takich rozwiązań tworzy się obecnie najbardziej tradycyjne i klasyczne sypialnie, gdzie meble stanowią także element dekoracji. Łóżko bez wezgłowia jest dobrym wyborem do młodzieżowego pokoju, jak również do sypialni małżeńskiej. Będzie również dobrym rozwiązaniem w przypadku sypialni urządzonej w futurystycznym stylu. Łóżko bez zagłówka idealnie sprawdzi się w sypialni o niewielkim metrażu, na poddaszu albo we wnętrzu z ozdobnymi tapetami na ścianie.


 

 • Jedzenie małych ryb może zmniejszać ryzyko śmierci
  Jedzenie małych ryb może zmniejszać ryzyko śmierci

  Spożywanie małych ryb w całości może zmniejszać ryzyko śmierci z powodu raka i innych przyczyn, według najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Public Health Nutrition.

  Napisano czwartek, 20 czerwiec 2024 22:21
 • Nowości w kalkulatorach ubezpieczeniowych online
  Nowości w kalkulatorach ubezpieczeniowych online

  Współczesne kalkulatory ubezpieczeniowe online przeszły znaczną ewolucję, dostosowując się do rosnących oczekiwań użytkowników oraz dynamicznych zmian technologicznych. Oferują one znacznie więcej niż tylko proste obliczenia składki ubezpieczeniowej. Nowoczesne narzędzia są zaprojektowane, aby dostarczać spersonalizowane oferty, zwiększać przejrzystość procesów oraz integrację z innymi systemami. W artykule tym przyjrzymy się nowościom, które obecnie dominują w kalkulatorach ubezpieczeniowych online.

  Napisano czwartek, 20 czerwiec 2024 09:58
 • Dziedziczność Alzheimera
  Dziedziczność Alzheimera

  Nowe badania sugerują, że ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera jest wyższe, jeśli matka pacjenta była wcześniej zdiagnozowana z tą chorobą, w porównaniu do przypadków, gdy chorobę miał ojciec. Badania przeprowadzone przez naukowców z Massachusetts pokazują również, że ojcowie, u których choroba Alzheimera wystąpiła przed 65. rokiem życia, mogą także zwiększać ryzyko jej rozwoju u swoich dzieci.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 23:26
 • Jak wybrać odzież medyczną? Praktyczny poradnik
  Jak wybrać odzież medyczną? Praktyczny poradnik

  Wybór odpowiedniej odzieży medycznej to kluczowy aspekt pracy w służbie zdrowia. Niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, fizjoterapeutą, czy technikiem medycznym, odpowiednia odzież wpływa na komfort pracy i profesjonalny wygląd. W poniższym artykule przedstawimy, jak wybrać odzież medyczną, zwracając uwagę na materiały, wygodę oraz szeroką gamę dostępnych fasonów.

  Napisano niedziela, 16 czerwiec 2024 09:37
 • Jak depresja może pogarszać utratę pamięci?
  Jak depresja może pogarszać utratę pamięci?

  Nowe badania wykazują dwukierunkowy związek między depresją a utratą pamięci. Naukowcy od dawna wiedzieli, że nastrój i pamięć są ze sobą powiązane, ale jest to pierwsze badanie, które szczegółowo bada relację między tymi dwoma czynnikami. Wyniki sugerują, że osoby z silniejszymi objawami depresji doświadczają szybszej utraty pamięci, a z kolei znacząca utrata pamięci prowadzi do wyższego poziomu objawów depresji.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 23:45
 • Korzyści aktywności na świeżym powietrzu
  Korzyści aktywności na świeżym powietrzu

  Aktywność fizyczna przynosi liczne korzyści zdrowotne, w tym zapobieganie chorobom przewlekłym, poprawę funkcji układu odpornościowego i wydłużenie oczekiwanej długości życia. Jednak badania pokazują, że większość dorosłych w Stanach Zjednoczonych ćwiczy znacznie mniej niż zalecane 150-300 minut umiarkowanej aktywności fizycznej tygodniowo. Okazuje się, że ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą oferować jeszcze więcej korzyści niż te wykonywane w pomieszczeniach.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 00:51
 • Wpływ stresu na zdrowie
  Wpływ stresu na zdrowie

  W czerwcu 2016 roku, gdy niemiecka reprezentacja piłkarska przygotowywała się do meczu z Słowacją w mistrzostwach Europy, grupa naukowców z Niemiec z ciekawością obserwowała reakcje kibiców. Ich celem było zbadanie związku między krótkotrwałym, ostrym stresem psychicznym a jego fizycznymi skutkami, w tym zawałami serca i udarami.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 01:03