poniedziałek, 28 listopad 2022 13:57

Jakie zalety ma siatka na balkon?

Siatka na balkon Siatka na balkon Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Jakie warunki zapewnić, by kot czuł się jak najlepiej i najbezpieczniej we własnym domu? Kotki uwielbiają swój czas spędzać na oglądaniu świata, zwłaszcza te przebywające w mieszkaniach.

Są ciekawskie, chcą poznać teren, jednak nie mają możliwości wychodzenia na zewnątrz. Z tego powodu uwielbiają uciekać, skacząc z balkonu, czy tarasu. Jak ochronić je przed groźnym upadkiem?

 1. Siatka na balkon dla kota — czy zapewni bezpieczeństwo?
 2. Jak wygląda montaż siatki na balkonie?

Upadek z balkonu naraża naszego kochanego pupila na wiele niebezpieczeństw, które czekają na niego poza domem. Wychodząc naprzeciw bezpieczeństwu zwierzaków powstały produkty, które służą zabezpieczeniu tarasów, balkonów. Są nimi funkcjonalne siatki balkonowe, które można zamontować niemalże wszędzie.

Siatka na balkon dla kota — czy zapewni bezpieczeństwo?

Siatki ochronne pomagają zabezpieczyć balkon. Za pomocą dopasowanej siatki ogranicza się ryzyko upadku np. podczas zabawy, chodzenia po barierce lub gonienia ptaków. Siatka na balkon jest stworzona dla wszystkich zwierząt domowych, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu oraz wylegiwać się na parapetach. Montowanie siatek z polietylenu jest zatem dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Siatka z polietylenu cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, jak i promieniowanie UV, dlatego z pewnością stworzy bezpieczny azyl dla naszego zwierzaka. Siatkę dla kota w różnych odcieniach znajdziemy w sklepie online. Termin realizacji jest bardzo szybki, dzięki czemu zapewnimy kotu bezpieczeństwo w ciągu kilku dni. Oczka siatki są idealnie dostosowane do potrzeb każdego zwierzaka.

Siatka dla kota jest odporna na drapanie, dzięki czemu szybko się nie zniszczy. Kot nie wydrapie w niej dziury, by się przedostać. Siatki zabezpieczające często są montowane również jako siatka ochronna na balkonach przed ptakami. Ptaki nie siadają i nie niszczą parapetu w Twoim domu.

Jak wygląda montaż siatki na balkonie?

Montaż siatki jest szybki, samo jej zawieszenie jest niezwykle proste i nie sprawia większych problemów. Solidne i trwałe zaczepy sprawiają, że siatka zapewnia bezpieczeństwo przed wypadnięciem nawet w bloku, gdy mieszkamy bardzo wysoko. Siatka zabezpieczająca jest docinana na wymiar, dlatego pasuje do każdego balkonu lub tarasu. Można zabezpieczyć za jej pomocą półokrągłe balkony oraz stworzyć bezpieczne wybiegi dla kotów wraz z zadaszeniem. Siatkę bez trudu można zamontować samodzielnie zgodnie z instrukcją. W przypadku wysokich bloków warto jednak poprosić o pomoc fachowca z uprawnieniami i sprzętem do prac na wysokości.

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59