poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01

Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

ekologiczne opakowania na wynos ekologiczne opakowania na wynos me.Organic

Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

Pamiętajmy, że Jednolity System Segregacji Odpadów został wdrożony dopiero 1 lipca 2017 roku. Dziś dbanie o środowisko jest bardzo popularne i to duży postęp w nawykach konsumentów. Nie możemy jednak spocząć na laurach, ponieważ wciąż mamy wiele do zrobienia. W kontekście dbania o środowisko w gastronomii, ekologiczne opakowania na wynos są priorytetem. To dobry wybór zarówno dla właścicieli restauracji i cateringów oraz samych klientów. Wspólne działania na rzecz ochrony środowiska pozwolą zmniejszyć ilość odpadów, które zalegają na wysypiskach śmieci, a także ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Dużą popularnością cieszą się opakowania biodegradowalne wykonane z trzciny cukrowej lub celulozowej. Biorąc pod uwagę ich cykl życia, mają pozytywny wpływ na przyrodę i nasze zdrowie. Przede wszystkim nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ ulegają biologicznemu rozkładowi, a po przetworzeniu nadają się na kompost i makulaturę. Wszelkie opakowania z surowców roślinnych można z powodzeniem kompostować domowo lub przemysłowo. Jest to proekologiczne podejście, które cieszy się dużym uznaniem na rynku opakowań na wynos oraz wśród samych klientów. Przykładem są pojemniki ekologiczne do zgrzewu i opakowania biodegradowalne do zgrzewu z serii me.Organic polskiego producenta. To wysokiej jakości opakowania dla gastronomii, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne środowisku. 

Oprócz pozytywnego wpływu na ekologię, takie pojemniki są przede wszystkim szczelne, a to oznacza, że zapakowany w nie posiłek zostanie hermetyczne i higieniczne dostarczony do klienta. Opakowania me.Organic gwarantują zachowanie świeżości, a także odpowiedniej temperatury dania. Dodatkowo są sztywne, posiadają wzmocnione ścianki i szeroki rant, który umożliwia precyzyjne zgrzewanie oraz są odporne na wilgoć i tłuszcz. To prawdziwa rewolucja wśród opakowań na wynos i krok w przyszłość, do której powinni dążyć wszyscy restauratorzy i producenci. 

Walka o ochronę środowiska oraz zaprzestanie wypuszczania na rynek produktów wykonanych ze szkodliwych tworzyw sztucznych na rzeczy tych, które można poddać recyklingowi to palący temat. Niestety wciąż pojawiają się takie lokale gastronomiczne, które decydują się na złej jakości opakowania wykonane ze szkodliwych tworzyw sztucznych np. z powszechnie znanego styropianu. Jeśli prowadzisz swój lokal gastronomiczny lub firmę cateringową, wybierz tylko sprawdzone, wysokiej jakości opakowania do zgrzewu, które przyciągną większą liczbę lojalnych klientów i będę ekologiczne.

 • aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot
  aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot

  Odszkodowania za opóźniony lot wypłacane są zawsze, o ile wina leży po stronie przewoźnika. Takie sytuacje zdarzają się dość często. W przypadku odwołanego czy opóźnionego lotu warto wystąpić o rekompensatę.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:11
 • Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?
  Format A3 - do czego wykorzystać go w druku?

  Arkusz formatu A3 jest bardzo chętnie wykorzystywany przy przygotowywaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych, edukacyjnych i promocyjnych. Wymiary takiego arkusza są na tyle duże, że pozwalają na umieszczenie sporej ilości informacji, nie są jednak jeszcze tak duże, aby generować bardzo duże koszty.

  Written on środa, 31 maj 2023 14:06
 • Co oferują firmy pogrzebowe?
  Co oferują firmy pogrzebowe?

  Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny moment w życiu każdego człowieka. Może on zupełnie zmienić postrzeganie rzeczywistości i utrudnić normalne funkcjonowanie. Jednocześnie wiąże się on z wieloma ważnymi zadaniami i obowiązkami, jakie należy wykonać. Organizacja ceremonii pogrzebowych i pochówku, dokonanie niezbędnych formalności i jednoczesne poradzenie sobie z własnymi emocjami przytłaczają. W jaki sposób sobie z tym problemem poradzić?

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:40
 • Impregnaty do cegły
  Impregnaty do cegły

  Impregnaty do cegły są stosowane w celu ochrony i wzmacniania powierzchni ceglanej. Cegła, będąca porowatym materiałem, może być podatna na wilgoć, plamy, zanieczyszczenia i uszkodzenia, które mogą wpływać na jej wygląd i trwałość. Impregnaty są zaprojektowane tak, aby penetrować strukturę cegły, tworząc barierę ochronną, która odpycha wodę, brud i inne substancje.

  Written on wtorek, 30 maj 2023 07:37
 • Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór
  Zalety półkolonii, czyli dlaczego półkolonie w mieście to dobry wybór

  Opieka nad dzieckiem i zapewnienie mu oczekiwanych atrakcji latem to nie lada wyzwanie, kiedy wciąż musisz chodzić do pracy. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedzią na potrzeby rodziców i ich pociech są półkolonie w mieście – zajęcia, w trakcie których możesz ze spokojem wykonywać swoje obowiązki, a twoje dziecko będzie miało możliwość spędzenia czasu z innymi dziećmi o podobnych zainteresowaniach. Na czym polegają półkolonie? Przekonaj się, dlaczego warto z nich korzystać.

  Written on niedziela, 28 maj 2023 11:55
 • Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?
  Olejek z wiesołka - dlaczego warto z niego korzystać?

  Olej z wiesiołka cieszy się coraz większą popularnością, co nie powinno dziwić. Szeroka wiedza na temat prozdrowotnych właściwości tego tłuszczu roślinnego to najlepsza reklama. Co warto wiedzieć na ten temat?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:00
 • Naturalny zakwas z buraków - przepis
  Naturalny zakwas z buraków - przepis

  Zakwas z buraków jest napojem o rosnącej popularności ze względu na swoje liczne korzyści zdrowotne. Jego charakterystyczny czerwony kolor jest związany z obecnością naturalnego barwnika, betaniny, który nie tylko dodaje mu atrakcyjności wizualnej, ale także wpływa na jego właściwości zdrowotne. Zakwas z buraków jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witamina C, błonnik, żelazo i kwas foliowy.

  Written on środa, 24 maj 2023 08:58