poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01

Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

ekologiczne opakowania na wynos ekologiczne opakowania na wynos me.Organic

Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

Pamiętajmy, że Jednolity System Segregacji Odpadów został wdrożony dopiero 1 lipca 2017 roku. Dziś dbanie o środowisko jest bardzo popularne i to duży postęp w nawykach konsumentów. Nie możemy jednak spocząć na laurach, ponieważ wciąż mamy wiele do zrobienia. W kontekście dbania o środowisko w gastronomii, ekologiczne opakowania na wynos są priorytetem. To dobry wybór zarówno dla właścicieli restauracji i cateringów oraz samych klientów. Wspólne działania na rzecz ochrony środowiska pozwolą zmniejszyć ilość odpadów, które zalegają na wysypiskach śmieci, a także ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Dużą popularnością cieszą się opakowania biodegradowalne wykonane z trzciny cukrowej lub celulozowej. Biorąc pod uwagę ich cykl życia, mają pozytywny wpływ na przyrodę i nasze zdrowie. Przede wszystkim nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ ulegają biologicznemu rozkładowi, a po przetworzeniu nadają się na kompost i makulaturę. Wszelkie opakowania z surowców roślinnych można z powodzeniem kompostować domowo lub przemysłowo. Jest to proekologiczne podejście, które cieszy się dużym uznaniem na rynku opakowań na wynos oraz wśród samych klientów. Przykładem są pojemniki ekologiczne do zgrzewu i opakowania biodegradowalne do zgrzewu z serii me.Organic polskiego producenta. To wysokiej jakości opakowania dla gastronomii, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne środowisku. 

Oprócz pozytywnego wpływu na ekologię, takie pojemniki są przede wszystkim szczelne, a to oznacza, że zapakowany w nie posiłek zostanie hermetyczne i higieniczne dostarczony do klienta. Opakowania me.Organic gwarantują zachowanie świeżości, a także odpowiedniej temperatury dania. Dodatkowo są sztywne, posiadają wzmocnione ścianki i szeroki rant, który umożliwia precyzyjne zgrzewanie oraz są odporne na wilgoć i tłuszcz. To prawdziwa rewolucja wśród opakowań na wynos i krok w przyszłość, do której powinni dążyć wszyscy restauratorzy i producenci. 

Walka o ochronę środowiska oraz zaprzestanie wypuszczania na rynek produktów wykonanych ze szkodliwych tworzyw sztucznych na rzeczy tych, które można poddać recyklingowi to palący temat. Niestety wciąż pojawiają się takie lokale gastronomiczne, które decydują się na złej jakości opakowania wykonane ze szkodliwych tworzyw sztucznych np. z powszechnie znanego styropianu. Jeśli prowadzisz swój lokal gastronomiczny lub firmę cateringową, wybierz tylko sprawdzone, wysokiej jakości opakowania do zgrzewu, które przyciągną większą liczbę lojalnych klientów i będę ekologiczne.

 • Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet
  Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet

  Kobiety w ciąży zmagające się z ciężkimi porannymi mdłościami są często bagatelizowane przez lekarzy, którzy twierdzą, że ich objawy są „normalne i nieszkodliwe”, podczas gdy mogą one zagrażać życiu, ostrzega czołowy ekspert.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:38
 • Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki
  Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki

  Zastanawiasz się, czy curtain bangs będą pasować do Twojej twarzy? Odpowiedź brzmi: tak! Te modne, delikatne grzywki zyskały popularność dzięki swojej uniwersalności i łatwości w utrzymaniu. Dowiedz się, jak je uzyskać i dlaczego warto je wypróbować.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:26
 • Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet
  Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet

  Badacze z Ludeman Family Center for Women's Health Research opublikowali artykuł w Journal for Women's Health Research, który zwraca uwagę na to, jak lekarze mogą lepiej diagnozować i leczyć chorobę wieńcową (CHD) u kobiet, zwłaszcza w kontekście diagnozowania zawałów serca.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 22:36
 • Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety
  Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety

  Nowa, modułowa kolekcja biżuterii Geometrik od Goldenmark stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych kobiet, które pragną dostosować biżuterię do zmieniających się okoliczności i swojego nastroju. Kolekcja, łącząca w sobie elegancję i funkcjonalność, pozwala na tworzenie nieskończonych kombinacji, pasujących do każdej okazji.

  Napisano niedziela, 19 maj 2024 07:00
 • Problemy edukacji seksualnej dzieci
  Problemy edukacji seksualnej dzieci

  Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci poniżej dziewięciu lat może być "niesamowicie szkodliwy", ostrzegają eksperci, podkreślając, że młodzi mogą kończyć na nauce o życiu seksualnym z niepokojących materiałów pornograficznych online.

  Napisano środa, 15 maj 2024 22:33
 • Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza
  Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza

  Morze to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków wielu urlopowiczów. Co jednak zrobić, jeśli też je uwielbiasz, ale źle znosisz dłuższą ekspozycję na słońce, a co więcej – przy ostrym świetle gorzej widzisz? Na szczęście nie musisz iść na kompromisy i rezygnować z wymarzonych wakacji. O czym warto pamiętać? Co zabrać ze sobą, by czas spędzony poza domem był nie tylko przyjemny, lecz także bezpieczny?

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:13
 • Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?
  Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?

  Egzema to schorzenie, które może znacząco wpłynąć na jakość snu. Trzy kobiety dzielą się swoimi strategiami radzenia sobie z nocnymi nawrotami tej choroby, aby zapewnić sobie spokojny sen i poprawić jakość życia.

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 21:07