poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01

Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

ekologiczne opakowania na wynos ekologiczne opakowania na wynos me.Organic

Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

Pamiętajmy, że Jednolity System Segregacji Odpadów został wdrożony dopiero 1 lipca 2017 roku. Dziś dbanie o środowisko jest bardzo popularne i to duży postęp w nawykach konsumentów. Nie możemy jednak spocząć na laurach, ponieważ wciąż mamy wiele do zrobienia. W kontekście dbania o środowisko w gastronomii, ekologiczne opakowania na wynos są priorytetem. To dobry wybór zarówno dla właścicieli restauracji i cateringów oraz samych klientów. Wspólne działania na rzecz ochrony środowiska pozwolą zmniejszyć ilość odpadów, które zalegają na wysypiskach śmieci, a także ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Dużą popularnością cieszą się opakowania biodegradowalne wykonane z trzciny cukrowej lub celulozowej. Biorąc pod uwagę ich cykl życia, mają pozytywny wpływ na przyrodę i nasze zdrowie. Przede wszystkim nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ ulegają biologicznemu rozkładowi, a po przetworzeniu nadają się na kompost i makulaturę. Wszelkie opakowania z surowców roślinnych można z powodzeniem kompostować domowo lub przemysłowo. Jest to proekologiczne podejście, które cieszy się dużym uznaniem na rynku opakowań na wynos oraz wśród samych klientów. Przykładem są pojemniki ekologiczne do zgrzewu i opakowania biodegradowalne do zgrzewu z serii me.Organic polskiego producenta. To wysokiej jakości opakowania dla gastronomii, które są bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne środowisku. 

Oprócz pozytywnego wpływu na ekologię, takie pojemniki są przede wszystkim szczelne, a to oznacza, że zapakowany w nie posiłek zostanie hermetyczne i higieniczne dostarczony do klienta. Opakowania me.Organic gwarantują zachowanie świeżości, a także odpowiedniej temperatury dania. Dodatkowo są sztywne, posiadają wzmocnione ścianki i szeroki rant, który umożliwia precyzyjne zgrzewanie oraz są odporne na wilgoć i tłuszcz. To prawdziwa rewolucja wśród opakowań na wynos i krok w przyszłość, do której powinni dążyć wszyscy restauratorzy i producenci. 

Walka o ochronę środowiska oraz zaprzestanie wypuszczania na rynek produktów wykonanych ze szkodliwych tworzyw sztucznych na rzeczy tych, które można poddać recyklingowi to palący temat. Niestety wciąż pojawiają się takie lokale gastronomiczne, które decydują się na złej jakości opakowania wykonane ze szkodliwych tworzyw sztucznych np. z powszechnie znanego styropianu. Jeśli prowadzisz swój lokal gastronomiczny lub firmę cateringową, wybierz tylko sprawdzone, wysokiej jakości opakowania do zgrzewu, które przyciągną większą liczbę lojalnych klientów i będę ekologiczne.

 • Jak dbać o koszule, aby służyły nam jak najdłużej?
  Jak dbać o koszule, aby służyły nam jak najdłużej?

  Koszula to bardzo istotny element garderoby każdego mężczyzny. Dlatego warto się dowiedzieć, jak dbać o koszule, aby służyły jak najdłużej.

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:40
 • Co nosić do jeansów, aby stylizacja była elegancka?
  Co nosić do jeansów, aby stylizacja była elegancka?

  Jeansy to element garderoby, który znajduje się w niemalże każdej damskiej szafie. Wygodne, a przy tym stylowe spodnie mogą posłużyć do tworzenia wielu stylizacji - zarówno tych codziennych, jak i eleganckich. Jakie dodatki będą odpowiednim wyborem do jeansów, jeśli chcemy im nadać stylowego wyglądu?

  Written on poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:31
 • Skąd czerpać modowe inspiracje?
  Skąd czerpać modowe inspiracje?

  Zastanawiasz się, z czym połączyć nową sukienkę lub buty? Nie wiesz, jak tworzyć modne outfity? Poszukaj inspiracji modowych, które pomogą Ci w przygotowaniu stylowych zestawów na wiele okazji! Oto sprawdzone miejsca, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo pomysłów.

  Written on czwartek, 26 styczeń 2023 16:46
 • Jak długo można mrozić mięso w zamrażarce?
  Jak długo można mrozić mięso w zamrażarce?

  Mrożenie produktów spożywczych jest w powszechne w naszym kraju. Wiele osób kupuje jedzenie z myślą o wykorzystaniu w kolejnych dniach lub tygodniach. Przechowywanie mięsa w zamrażarce rodzi jednak wiele wątpliwości, szczególnie wśród osób młodych.

  Written on środa, 25 styczeń 2023 20:03
 • Numizmaty idealne dla debiutanta na rynku
  Numizmaty idealne dla debiutanta na rynku

  Kiedy już zdecydujemy, by ulokować oszczędności właśnie w monetach, warto byłoby wiedzieć co nieco na temat niektórych z nich. W tym tekście chcemy więc przybliżyć przynajmniej kilka. Choćby po to, aby ułatwić późniejszy wybór.

  Written on czwartek, 29 grudzień 2022 12:01
 • Jakie efekty dają oleje konopne CBD
  Jakie efekty dają oleje konopne CBD

  Dzisiaj mając zdecydowanie szerszą perspektywę widzenia, jeśli chodzi o olejki CBD, jesteśmy w stanie zauważyć pewną prawidłowość, że tylko odpowiedni skład takiego produktu, w którym mówimy o legalnym wykorzystaniu konopi, co może dać nam oczekiwane rezultaty.

  Written on niedziela, 11 grudzień 2022 15:47
 • Pumeks naturalny do pięt. Dowiedz się, dlaczego warto używać pumeksu kosmetycznego
  Pumeks naturalny do pięt. Dowiedz się, dlaczego warto używać pumeksu kosmetycznego

  W pielęgnacji ciała istotny jest niemal każdy jego element. Zadbana cera, włosy, dłonie czy stopy to tylko jedne z nielicznych elementów. O stopy szczególnie dbamy latem.

  Written on poniedziałek, 19 grudzień 2022 13:32