środa, 03 kwiecień 2024 17:03

Idealny prezent na ślub i wesele

Idealny prezent dla nowożeńców Idealny prezent dla nowożeńców fot: pixabay

Meble, fotoalbum, weekend w SPA czy pieniądze? Co kupić na prezent dla państwa młodych? Co podarować młodym z okazji ślubu, żeby nie wyjść na skąpca, a przede wszystkim, aby obdarowani byli zadowoleni z prezentu? Zobacz nasz poradnik. Może któryś z pomysłów okaże się inspiracją. Prezent ślubny nie musi być drogi!
Pytanie, które nas nurtuje, kiedy tylko dostajemy zaproszenie na ślub: co podarować młodej parze w tym wyjątkowym dniu?

 

Tradycyjnie

Niektóre pary, zgodnie z zachodnimi wzorcami, dużo wcześniej sugerują swoim gościom, co chcą otrzymać w prezencie ślubnym. Młodzi precyzują w zaproszeniu, czego sobie życzą. Często są to prezenty tradycyjne; duże i małe AGD, pościel, porcelana, kieliszki, sztućce. Bywa, że jest to obraz bądź meble. Jedną z podstawowych opcji są pieniądze. Jaka kwota będzie odpowiednia? Jeśli para planuje lub jest w trakcie budowy domu czy kupna mieszkania, na pewno wsparcie finansowe będzie mile widziane. Zdarza się jednak, że nowożeńcy rezygnują z upominków na rzecz sprecyzowanych celów charytatywnych.

Jeśli zastanawiamy się nad konkretnym prezentem, trzeba zwrócić uwagę na styl życia młodej pary. Jeśli lubią podróże, dobrym pomysłem będzie wykupienie wyjazdu lub wycieczki. Oferta jest szeroka; od luksusowych hoteli z możliwością skorzystania ze strefy SPA po program z przygodami i surwiwalem wyspecjalizowanych biur podróży. Zazwyczaj voucher można wykorzystać przez rok, a zatem nie będzie problemu z dopasowaniem dogodnego dla młodych terminu. Przyda się też zestaw walizek jako uniwersalny prezent, który przyda się nie tylko podczas podróży poślubnej.

Niebanalnie

W przypadku par, które lubią adrenalinę i ekstrawaganckie pomysły, sprawdzą się takie prezenty, jak lot paralotnią, skok na bungee, zajęcia na strzelnicy, a nawet skok ze spadochronem.

Tych, którzy doceniają niebanalne pomysły, a jednocześnie są praktyczni, ucieszy... kurs gotowania. Mogą to być także vouchery na: kurs tańca, jazdy konnej, kurs żeglarski, lekcje tenisa albo squasha, voucher na zwiedzanie winnicy z degustacją lub bon na zakupy do wymarzonego sklepu.
Jeśli wiemy, że nowożeńcy są miłośnikami sztuki, mile widzianym podarunkiem jest obraz cenionego artysty, bilety na koncert, albo coś bardziej osobistego: zamówienie portretu nowożeńców jako początek ich wspólnej kolekcji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz prezent był spersonalizowany. Wspaniałą pamiątką dla nowożeńców jest sesja zdjęciowa dla dwojga. Prezentem, który zostanie z parą na długo, będzie album ze zdjęciami. Możecie go wykonać sami, pod warunkiem, że macie dostęp do dawnych zdjęć młodej pary.
Kalendarz ze zdjęciami młodej pary, skrzyneczka na klucze czy pościel z inicjałami nowożeńców albo poduszka z podobizną ich zwierzaka, będą czymś wyjątkowym.

Kolaż na ścianę ze zdjęciami w ramce czy plakat z dużym zdjęciem państwa młodych z pewnością wywołają wiele emocji i wzruszeń!

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59