środa, 31 maj 2023 14:11

aircashback.com - odszkodowania za opóźniony lot

odszkodowanie za opóźniony lot odszkodowanie za opóźniony lot Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odszkodowania za opóźniony lot wypłacane są zawsze, o ile wina leży po stronie przewoźnika. Takie sytuacje zdarzają się dość często. W przypadku odwołanego czy opóźnionego lotu warto wystąpić o rekompensatę.

 

Kiedy należy się odszkodowanie za opóźniony lot?

Podróże lotnicze są bardzo chętnie wybieranym środkiem transportu przez pasażerów. Samolot pokonuje odległości w krótkim czasie, co jest komfortem. Niestety, opóźnienie lotu zdarza się dość często, co wywołuje stres u pasażerów. Każdy ma jednak prawo do otrzymania zwrotu należności nawet 2500 zł. Trzeba jednak wiedzieć, że w sytuacji opóźnienia lotu, wszystko zależy od czasu oczekiwania, które musi wynieść powyżej trzech godzin.

W przypadku lotów wewnątrzwspólnotowych, dłuższych niż 1500 km przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia pasażerom posiłków, napojów oraz bezpłatnych rozmów telefonicznych. Do otrzymania odszkodowania ma również prawo osoba, której odmówiono przyjęcia na pokład samolotu. Rekompensata przysługuje także za odwołanie lotu.

Kiedy nie przysługuje prawo do odszkodowania za opóźniony lot?

W przypadku opóźnionego lotu czy przy odwołaniu lotu nie przysługuje odszkodowanie, gdy utrudnienia zostały spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, takich jak np. zderzenie samolotu, zła pogoda, strajk pracowników. Nie ma możliwości uzyskania odszkodowania od linii lotniczych, jeśli opóźnienia lotu były nieuniknione, pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków.

Działania pozwalające udzielić pomocy pasażerom pozostają niekiedy poza możliwościami kontroli ruchu lotniczego. Przewoźnik lotniczy może być zwolniony z obowiązku wypłaty odszkodowania za opóźniony lot czy przy odwołaniu lotu, gdy wyłonią się usterki techniczne w samolocie. Trzeba pamiętać, że prawo do otrzymania odszkodowania przysługuje tylko wtedy, gdy nie upłynął termin przedawnienia.

Jak skorzystać z obowiązku wypłaty odszkodowania?

Pasażer planujący ubiegać się o wypłatę odszkodowania od przewoźnika lotniczego, powinien już na lotnisku podjąć pewne kroki. Najpierw musi uzyskać informację o przyczynie problemu. Nie należy podpisywać żadnych dokumentów, przedstawianych przez linie lotnicze, bo traci się prawo do dochodzenia odszkodowania. Dobrze jest mieć dowody na odwołanie lotu, typu: korespondencję od przewoźnika, zdjęcia tablicy odlotów, paragony, potwierdzające poniesione koszty.

Składając wniosek w aircashback.com o dochodzenie roszczenia, potrzebne są dane lotu, nazwa lotniska początkowego oraz końcowego, bilet, karta pokładowa. Jeśli rezerwacja odbywała się przez Internet, trzeba przesłać jej potwierdzenie. Firma udziela wszelkiego wsparcia, więc wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia na stronie internetowej.

Linie lotnicze – jakie problemy z powodu opóźnionego lotu?

Jeśli powstaje problem z przelotem przewoźnik powinien zorganizować lot zastępczy. Opóźnieniu czy odwołaniu lotu zawsze towarzyszy stres, ale bywają sytuacje bardziej problematyczne niż dotarcie czasowo na planowany urlop. Wybierając się na umówione spotkanie biznesowe z kontrahentem, nie zawsze jest możliwość przełożenia rozmowy i wówczas firma nie podpisze kontraktu, co wiąże się ze stratą finansową.

Inną problematyczną sytuacją jest spóźnienie się na rejs statkiem czy lot łączony. To może pokrzyżować plany każdego podróżnego. Nie są to sytuacje odosobnione, bo występują dość często, dlatego warto wystąpić o rekompensatę, bo takie prawo przysługuje pasażerowi zarówno w Polsce, jak i za granicą, o ile nie wynikają z winy przewoźnika. Linie lotnicze powinny wcześniej informować o możliwym opóźnieniu, nie dopiero przed odlotem.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17