poniedziałek, 31 październik 2022 16:19

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

naturalne szampony na wypadanie włósów naturalne szampony na wypadanie włósów www.freepik.com

Włosy są atutem nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Dodają pewności siebie i sprawiają, że twarz zyskuje odpowiednią oprawę.

Niestety, coraz więcej osób uskarża się na wypadanie włosów. Nie chodzi o sytuację, gdy na szczotce zostaje nam kilka włosów, bo według normy każdy z nas traci ich około 150-200 w ciągu doby. Jeśli jednak włosy wypadają garściami, mamy do wyboru dwie opcje. Pogodzić się z ich utratą lub podjąć odpowiednią walkę. Jak zatem poradzić sobie z uporczywym wypadaniem kosmyków? Podpowiadamy.

Przyczyny i rodzaje łysienia

Łysienie to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Niestety, nie u każdego powód jest ten sam. Przeciwnie - przyczyn łysienia jest całe mnóstwo, dlatego na samym wstępie należy podjąć próby zdiagnozowania przyczyny. Choć utrata owłosienia może być jedynie przejściowa, na przykład wypadanie włosów w stresie, to często okazuje się jednak, że oprócz problemu natury estetycznej, mamy do czynienia z poważnymi niedoborami składników odżywczych w organizmie, czy nawet postępującą chorobą.

Schorzeniem, które ma duży związek z wypadaniem włosów jest łysienie androgenowe. Dotyczy ono głównie mężczyzn, choć występuje też u kobiet, jednak objawia się u nich w znacznie późniejszym wieku. Łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne, a do jego zdiagnozowania konieczne jest przeprowadzenie biopsji. Jednym z częstych schorzeń jest także łysienie plackowate. Choroba ta powstaje zazwyczaj na tle zapalnym i dotyka najczęściej młode osoby. W grupie ryzyka znajdują się w podobnym stopniu mężczyźni, jak i kobiety.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Zła dieta powoduje niedobór kluczowych witamin i składników mineralnych, które mają spory wpływ na ogólny stan naszego organizmu, w tym na kondycję skóry i włosów. Szczególnie przydatna w przypadku nadmiernego wypadania włosów, zahamowania ich wzrostu i łamliwości jest witamina H (biotyna) obecna w takich produktach jak wątróbka, jaja, szpinak czy marchew.

Oprócz diety niezwykle ważny jest dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Preparaty powstrzymujące wypadanie włosów działają głównie na zasadzie stymulacji mieszków włosowych. Najskuteczniejsze są preparaty na bazie minoksydylu, które stosuje się głównie w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn. Wówczas terapia zazwyczaj wspierana jest dodatkowo finasterydem, środkiem stosowanym doustnie, który hamuje konwersję testosteronu do szkodliwego dla mieszków włosowych dihydrotestosteronu. Tego typu produkty znaleźć można na stronie: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17