poniedziałek, 31 październik 2022 16:19

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

naturalne szampony na wypadanie włósów naturalne szampony na wypadanie włósów www.freepik.com

Włosy są atutem nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Dodają pewności siebie i sprawiają, że twarz zyskuje odpowiednią oprawę.

Niestety, coraz więcej osób uskarża się na wypadanie włosów. Nie chodzi o sytuację, gdy na szczotce zostaje nam kilka włosów, bo według normy każdy z nas traci ich około 150-200 w ciągu doby. Jeśli jednak włosy wypadają garściami, mamy do wyboru dwie opcje. Pogodzić się z ich utratą lub podjąć odpowiednią walkę. Jak zatem poradzić sobie z uporczywym wypadaniem kosmyków? Podpowiadamy.

Przyczyny i rodzaje łysienia

Łysienie to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Niestety, nie u każdego powód jest ten sam. Przeciwnie - przyczyn łysienia jest całe mnóstwo, dlatego na samym wstępie należy podjąć próby zdiagnozowania przyczyny. Choć utrata owłosienia może być jedynie przejściowa, na przykład wypadanie włosów w stresie, to często okazuje się jednak, że oprócz problemu natury estetycznej, mamy do czynienia z poważnymi niedoborami składników odżywczych w organizmie, czy nawet postępującą chorobą.

Schorzeniem, które ma duży związek z wypadaniem włosów jest łysienie androgenowe. Dotyczy ono głównie mężczyzn, choć występuje też u kobiet, jednak objawia się u nich w znacznie późniejszym wieku. Łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne, a do jego zdiagnozowania konieczne jest przeprowadzenie biopsji. Jednym z częstych schorzeń jest także łysienie plackowate. Choroba ta powstaje zazwyczaj na tle zapalnym i dotyka najczęściej młode osoby. W grupie ryzyka znajdują się w podobnym stopniu mężczyźni, jak i kobiety.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Zła dieta powoduje niedobór kluczowych witamin i składników mineralnych, które mają spory wpływ na ogólny stan naszego organizmu, w tym na kondycję skóry i włosów. Szczególnie przydatna w przypadku nadmiernego wypadania włosów, zahamowania ich wzrostu i łamliwości jest witamina H (biotyna) obecna w takich produktach jak wątróbka, jaja, szpinak czy marchew.

Oprócz diety niezwykle ważny jest dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Preparaty powstrzymujące wypadanie włosów działają głównie na zasadzie stymulacji mieszków włosowych. Najskuteczniejsze są preparaty na bazie minoksydylu, które stosuje się głównie w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn. Wówczas terapia zazwyczaj wspierana jest dodatkowo finasterydem, środkiem stosowanym doustnie, który hamuje konwersję testosteronu do szkodliwego dla mieszków włosowych dihydrotestosteronu. Tego typu produkty znaleźć można na stronie: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow.

 • Wirtualne biuro Wrocław
  Wirtualne biuro Wrocław

  Wirtualne biura to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy pragną prowadzić swoją działalność pod prestiżowym adresem, ale jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych fizycznie. Dzięki DCB, oferującemu wirtualne biura we Wrocławiu, przedsiębiorcy mogą skorzystać z rożnych wirtualnych usług biurowych.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:47
 • Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Środek Halvetic jest alternatywnym produktem do usuwania chwastów, który jest coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych opcji. W odróżnieniu od produktów chemicznych, takich jak Roundup, Halvetic jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, a jednocześnie jest skuteczny w usuwaniu chwastów.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:21
 • Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?
  Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?

  Urządzanie tarasu, ogrodu czy altanki, to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, które z jednej strony będą wygodne, z drugiej estetyczne, a jednocześnie trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, bez wątpienia nie jest prosty.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 09:18
 • Grzybobójcze produkty warte zakupu
  Grzybobójcze produkty warte zakupu

  Jeśli chodzi o grzybobójcze produkty, warto wybierać te, które cechują się skutecznością i bezpieczeństwem dla roślin i środowiska. Jednym z największych producentów środków grzybobójczych roślin jest Ciech, który oferuje szeroką gamę produktów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, po jakie produkty grzybobójcze warto sięgać.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 19:39
 • Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?
  Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?

  Sprzedaż samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym stresem i obawami. Czy uda się znaleźć odpowiedniego kupca? Czy cena za nasz pojazd będzie adekwatna, a także jak długo potrwa cały proces sprzedaży?

  Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu samochodów, aby uniknąć tych kłopotów. Czy jest to dobra opcja? W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety takiego rozwiązania oraz pomożemy Ci podjąć decyzję.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?
  PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

  Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

  Written on wtorek, 14 marzec 2023 16:41
 • Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?
  Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?

  Decyzja o sprzedaży mieszkania to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej analizy i przemyślenia. Jest to proces, który może być stresujący, ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści finansowych i emocjonalnych. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których warto rozważyć sprzedaż mieszkania.

  Written on poniedziałek, 13 marzec 2023 16:39