środa, 16 listopad 2022 12:35

Zabawki na drugie urodziny dziecka - idealne na prezent. Zobacz sama!

prezenty dla 2 latka prezenty dla 2 latka 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Wybór prezentu na drugie urodziny dziecka może nie być łatwy. Zabawek na rynku jest mnóstwo, a jeśli jeszcze gości będzie wielu, to jak wybrać prezent, który będzie unikalny a jednocześnie będzie posiadał walory edukacyjne i sensoryczne?

Każdy maluch uwielbia gry i zabawki edukacyjne, które dają mu możliwość rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Dlatego producenci zabawek projektują i wykonują swoje produkty tak, aby wspierać rozwój malucha, zapewniając przy tym idealne połączenie edukacji, zabawy i rozrywki.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na duży wybór zabawek dla 2 i 3 latków, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia rozwoju sensorycznego, jak i zachęty do rozwijania swoich innych umiejętności, w tym rozwoju fizycznego.

W pudełku z zabawkami 2 latka powinny znaleźć się zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne, książki i wiele innych ciekawych propozycji.

Dzieci są energiczne i lubią poznawać otaczający je świat. Muszą mieć dobrze rozwinięte zmysły, aby prawidłowo odbierać otoczenie, dlatego stworzono fantastyczne zabawki sensoryczne, które stymulują funkcje wzrokowe poprzez kontrastowe i żywe kolory. Zabawki te rozwijają również słuch i dotyk dziecka, a także smak. Wspierają prawidłowy rozwój dłoni u maluchów. Pozwalają również niwelować deficyty w integracji sensorycznej dziecka, co stanowi doskonały element pracy z dzieckiem.

 

Zdjęcie: B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

 

 

Zdjęcie: MOBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

 

ZABAWKI INTERAKTYWNE

Zabawki interaktywne dla dzieci zapewniają te same korzyści dla rozwoju dziecka, co zabawa dorosłych - wspierają rozwój zmysłów podczas zabawy. Zabawki interaktywne rozwijają również kreatywność dziecka i zachęcają je do poszerzania swoich umiejętności. Najpopularniejszymi zabawkami interaktywnymi są instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak bębenki, ksylofony, skrzypce czy gitary. Gwarantują one niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem, czyli tym, na czym nam rodzicom zależy najbardziej.

Zdjęcie: JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

 

PUZZLE i układanki DLA DZIECI

Maluchy już w wieku dwóch lat mogą cieszyć się puzzlami dla dzieci składającymi się z kilku lub kilkunastu elementów. Jest to odpowiednia liczba dla tak małych dzieci, które zniechęciłyby się do puzzli z większą ilością elementów. Coraz większą popularnością wśród maluchów cieszą się piankowe zabawki do kąpieli.

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

GRy planszowe DLA DZIECI

Dla dzieci w wieku zaledwie dwóch lat, inną opcją wśród zabawek edukacyjnych są gry planszowe, które pomagają dzieciom uczyć się i ćwiczyć ważne umiejętności. Granie w gry planszowe z maluchami pomaga im rozwijać sprawność manualną, cierpliwość i umiejętność pracy zespołowej. 

 

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

ZABAWKI ARTYSTYCZNE i plastyczne

Około 2 roku życia należy rozważyć nauczenie dziecka rysowania z pomocą zabawek plastycznych. Należą do nich farby i kredki do malowania palcami, flamastry, a także proste kolorowanki. Zabawki plastyczne wspierają kreatywność u dzieci; rozwijają również zdolności manualne, zachęcając jednocześnie dziecko do zabawy.

Zdjęcie: MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

 

książki i KSIĄŻECZKI sensoryczne

W wieku od 2 do 5 lat dzieci uczą się bardzo szybko. Zabawa zabawkami i czytanie książek są nie tylko rozrywką, ale także pomagają rozwijać się zmysłom dziecka. Wybierając książkę dla dwulatka warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się dziecko.

Zdjęcie: MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆ

 

Wybierając prezenty dla 2 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Warto też dobrać prezent pod kątem zainteresowań malucha, bo może nasz maluch uwielbia zabawy sensoryczne, grę na instrumentach, czytanie książek czy zabawy plastyczne?

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17