środa, 16 listopad 2022 12:35

Zabawki na drugie urodziny dziecka - idealne na prezent. Zobacz sama!

prezenty dla 2 latka prezenty dla 2 latka 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Wybór prezentu na drugie urodziny dziecka może nie być łatwy. Zabawek na rynku jest mnóstwo, a jeśli jeszcze gości będzie wielu, to jak wybrać prezent, który będzie unikalny a jednocześnie będzie posiadał walory edukacyjne i sensoryczne?

Każdy maluch uwielbia gry i zabawki edukacyjne, które dają mu możliwość rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Dlatego producenci zabawek projektują i wykonują swoje produkty tak, aby wspierać rozwój malucha, zapewniając przy tym idealne połączenie edukacji, zabawy i rozrywki.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na duży wybór zabawek dla 2 i 3 latków, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia rozwoju sensorycznego, jak i zachęty do rozwijania swoich innych umiejętności, w tym rozwoju fizycznego.

W pudełku z zabawkami 2 latka powinny znaleźć się zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne, książki i wiele innych ciekawych propozycji.

Dzieci są energiczne i lubią poznawać otaczający je świat. Muszą mieć dobrze rozwinięte zmysły, aby prawidłowo odbierać otoczenie, dlatego stworzono fantastyczne zabawki sensoryczne, które stymulują funkcje wzrokowe poprzez kontrastowe i żywe kolory. Zabawki te rozwijają również słuch i dotyk dziecka, a także smak. Wspierają prawidłowy rozwój dłoni u maluchów. Pozwalają również niwelować deficyty w integracji sensorycznej dziecka, co stanowi doskonały element pracy z dzieckiem.

 

Zdjęcie: B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

 

 

Zdjęcie: MOBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

 

ZABAWKI INTERAKTYWNE

Zabawki interaktywne dla dzieci zapewniają te same korzyści dla rozwoju dziecka, co zabawa dorosłych - wspierają rozwój zmysłów podczas zabawy. Zabawki interaktywne rozwijają również kreatywność dziecka i zachęcają je do poszerzania swoich umiejętności. Najpopularniejszymi zabawkami interaktywnymi są instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak bębenki, ksylofony, skrzypce czy gitary. Gwarantują one niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem, czyli tym, na czym nam rodzicom zależy najbardziej.

Zdjęcie: JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

 

PUZZLE i układanki DLA DZIECI

Maluchy już w wieku dwóch lat mogą cieszyć się puzzlami dla dzieci składającymi się z kilku lub kilkunastu elementów. Jest to odpowiednia liczba dla tak małych dzieci, które zniechęciłyby się do puzzli z większą ilością elementów. Coraz większą popularnością wśród maluchów cieszą się piankowe zabawki do kąpieli.

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

GRy planszowe DLA DZIECI

Dla dzieci w wieku zaledwie dwóch lat, inną opcją wśród zabawek edukacyjnych są gry planszowe, które pomagają dzieciom uczyć się i ćwiczyć ważne umiejętności. Granie w gry planszowe z maluchami pomaga im rozwijać sprawność manualną, cierpliwość i umiejętność pracy zespołowej. 

 

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

ZABAWKI ARTYSTYCZNE i plastyczne

Około 2 roku życia należy rozważyć nauczenie dziecka rysowania z pomocą zabawek plastycznych. Należą do nich farby i kredki do malowania palcami, flamastry, a także proste kolorowanki. Zabawki plastyczne wspierają kreatywność u dzieci; rozwijają również zdolności manualne, zachęcając jednocześnie dziecko do zabawy.

Zdjęcie: MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

 

książki i KSIĄŻECZKI sensoryczne

W wieku od 2 do 5 lat dzieci uczą się bardzo szybko. Zabawa zabawkami i czytanie książek są nie tylko rozrywką, ale także pomagają rozwijać się zmysłom dziecka. Wybierając książkę dla dwulatka warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się dziecko.

Zdjęcie: MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆ

 

Wybierając prezenty dla 2 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Warto też dobrać prezent pod kątem zainteresowań malucha, bo może nasz maluch uwielbia zabawy sensoryczne, grę na instrumentach, czytanie książek czy zabawy plastyczne?

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

 • Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany
  Konkretne części samochodowe dla właściwej wymiany

  Jak można, dzisiaj się przekonać to nasze stare auto bardzo często okazuje się leżeć w garażu, przez co tracimy jedynie cenne miejsce, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób.

  Written on wtorek, 15 listopad 2022 10:43
 • Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu
  Kwas pantotenowy - witamina z grupy B o wszechstronnym, korzystnym działaniu

  Kwas pantotenowy to jedna z substancji rozpuszczalnych w wodzie, należąca do witamin z grupy B.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:58
 • Jaki fotel gamingowy wybrać?
  Jaki fotel gamingowy wybrać?

  Fotele gamingowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas grania w gry wideo. Są one zazwyczaj ergonomiczne i wyposażone w systemy masażu, ogrzewania ichłodzenia, a niekiedy nawet w specjalne systemy audio.

  Written on środa, 30 listopad 2022 16:50
 • Co na uspokojenie i wyciszenie?
  Co na uspokojenie i wyciszenie?

  Żyjemy w świecie, w którym każdy z nas narażony jest na stres. Nie każdy jednak potrafi sobie z nim poradzić. Stresowi często towarzyszy gniew, frustracja, napięcie, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:05
 • Eko opakowania na wynos są teraz w modzie
  Eko opakowania na wynos są teraz w modzie

  Ekologia stała się ważną częścią naszego życia, a jeszcze do niedawna rodzaj opakowań oraz segregacja śmieci nie miały dla nas większego znaczenia.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 15:01
 • Jakie zalety ma siatka na balkon?
  Jakie zalety ma siatka na balkon?

  Jakie warunki zapewnić, by kot czuł się jak najlepiej i najbezpieczniej we własnym domu? Kotki uwielbiają swój czas spędzać na oglądaniu świata, zwłaszcza te przebywające w mieszkaniach.

  Written on poniedziałek, 28 listopad 2022 13:57
 • Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć
  Kompletny przewodnik po tym, kiedy musisz holować samochód i co musisz wiedzieć

  Holowanie to czynność usunięcia samochodu z miejsca i przewiezienia go do celu. Laweta zawiezie samochód na prywatną posiadłość lub warsztat samochodowy. Holowanie może być konieczne, gdy właściciel pojazdu brał udział w wypadku i z jakiegoś powodu nie może ruszyć swoim pojazdem.

  Written on środa, 23 listopad 2022 18:50