środa, 16 listopad 2022 12:35

Zabawki na drugie urodziny dziecka - idealne na prezent. Zobacz sama!

prezenty dla 2 latka prezenty dla 2 latka 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Wybór prezentu na drugie urodziny dziecka może nie być łatwy. Zabawek na rynku jest mnóstwo, a jeśli jeszcze gości będzie wielu, to jak wybrać prezent, który będzie unikalny a jednocześnie będzie posiadał walory edukacyjne i sensoryczne?

Każdy maluch uwielbia gry i zabawki edukacyjne, które dają mu możliwość rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Dlatego producenci zabawek projektują i wykonują swoje produkty tak, aby wspierać rozwój malucha, zapewniając przy tym idealne połączenie edukacji, zabawy i rozrywki.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na duży wybór zabawek dla 2 i 3 latków, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia rozwoju sensorycznego, jak i zachęty do rozwijania swoich innych umiejętności, w tym rozwoju fizycznego.

W pudełku z zabawkami 2 latka powinny znaleźć się zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne, książki i wiele innych ciekawych propozycji.

Dzieci są energiczne i lubią poznawać otaczający je świat. Muszą mieć dobrze rozwinięte zmysły, aby prawidłowo odbierać otoczenie, dlatego stworzono fantastyczne zabawki sensoryczne, które stymulują funkcje wzrokowe poprzez kontrastowe i żywe kolory. Zabawki te rozwijają również słuch i dotyk dziecka, a także smak. Wspierają prawidłowy rozwój dłoni u maluchów. Pozwalają również niwelować deficyty w integracji sensorycznej dziecka, co stanowi doskonały element pracy z dzieckiem.

 

Zdjęcie: B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

 

 

Zdjęcie: MOBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

 

ZABAWKI INTERAKTYWNE

Zabawki interaktywne dla dzieci zapewniają te same korzyści dla rozwoju dziecka, co zabawa dorosłych - wspierają rozwój zmysłów podczas zabawy. Zabawki interaktywne rozwijają również kreatywność dziecka i zachęcają je do poszerzania swoich umiejętności. Najpopularniejszymi zabawkami interaktywnymi są instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak bębenki, ksylofony, skrzypce czy gitary. Gwarantują one niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem, czyli tym, na czym nam rodzicom zależy najbardziej.

Zdjęcie: JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

 

PUZZLE i układanki DLA DZIECI

Maluchy już w wieku dwóch lat mogą cieszyć się puzzlami dla dzieci składającymi się z kilku lub kilkunastu elementów. Jest to odpowiednia liczba dla tak małych dzieci, które zniechęciłyby się do puzzli z większą ilością elementów. Coraz większą popularnością wśród maluchów cieszą się piankowe zabawki do kąpieli.

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

GRy planszowe DLA DZIECI

Dla dzieci w wieku zaledwie dwóch lat, inną opcją wśród zabawek edukacyjnych są gry planszowe, które pomagają dzieciom uczyć się i ćwiczyć ważne umiejętności. Granie w gry planszowe z maluchami pomaga im rozwijać sprawność manualną, cierpliwość i umiejętność pracy zespołowej. 

 

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

ZABAWKI ARTYSTYCZNE i plastyczne

Około 2 roku życia należy rozważyć nauczenie dziecka rysowania z pomocą zabawek plastycznych. Należą do nich farby i kredki do malowania palcami, flamastry, a także proste kolorowanki. Zabawki plastyczne wspierają kreatywność u dzieci; rozwijają również zdolności manualne, zachęcając jednocześnie dziecko do zabawy.

Zdjęcie: MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

 

książki i KSIĄŻECZKI sensoryczne

W wieku od 2 do 5 lat dzieci uczą się bardzo szybko. Zabawa zabawkami i czytanie książek są nie tylko rozrywką, ale także pomagają rozwijać się zmysłom dziecka. Wybierając książkę dla dwulatka warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się dziecko.

Zdjęcie: MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆ

 

Wybierając prezenty dla 2 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Warto też dobrać prezent pod kątem zainteresowań malucha, bo może nasz maluch uwielbia zabawy sensoryczne, grę na instrumentach, czytanie książek czy zabawy plastyczne?

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

 • Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet
  Lekarze bagatelizują poranne mdłości u kobiet

  Kobiety w ciąży zmagające się z ciężkimi porannymi mdłościami są często bagatelizowane przez lekarzy, którzy twierdzą, że ich objawy są „normalne i nieszkodliwe”, podczas gdy mogą one zagrażać życiu, ostrzega czołowy ekspert.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:38
 • Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki
  Curtain bangs - Jak uzyskać idealne grzywki

  Zastanawiasz się, czy curtain bangs będą pasować do Twojej twarzy? Odpowiedź brzmi: tak! Te modne, delikatne grzywki zyskały popularność dzięki swojej uniwersalności i łatwości w utrzymaniu. Dowiedz się, jak je uzyskać i dlaczego warto je wypróbować.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:26
 • Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet
  Poprawa diagnostyki i leczenia chorób serca u kobiet

  Badacze z Ludeman Family Center for Women's Health Research opublikowali artykuł w Journal for Women's Health Research, który zwraca uwagę na to, jak lekarze mogą lepiej diagnozować i leczyć chorobę wieńcową (CHD) u kobiet, zwłaszcza w kontekście diagnozowania zawałów serca.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 22:36
 • Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety
  Rewolucja w świecie biżuterii dla współczesnej kobiety

  Nowa, modułowa kolekcja biżuterii Geometrik od Goldenmark stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych kobiet, które pragną dostosować biżuterię do zmieniających się okoliczności i swojego nastroju. Kolekcja, łącząca w sobie elegancję i funkcjonalność, pozwala na tworzenie nieskończonych kombinacji, pasujących do każdej okazji.

  Napisano niedziela, 19 maj 2024 07:00
 • Problemy edukacji seksualnej dzieci
  Problemy edukacji seksualnej dzieci

  Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci poniżej dziewięciu lat może być "niesamowicie szkodliwy", ostrzegają eksperci, podkreślając, że młodzi mogą kończyć na nauce o życiu seksualnym z niepokojących materiałów pornograficznych online.

  Napisano środa, 15 maj 2024 22:33
 • Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza
  Co zabrać na wypoczynek nad morzem, czyli niezbędnik plażowicza

  Morze to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków wielu urlopowiczów. Co jednak zrobić, jeśli też je uwielbiasz, ale źle znosisz dłuższą ekspozycję na słońce, a co więcej – przy ostrym świetle gorzej widzisz? Na szczęście nie musisz iść na kompromisy i rezygnować z wymarzonych wakacji. O czym warto pamiętać? Co zabrać ze sobą, by czas spędzony poza domem był nie tylko przyjemny, lecz także bezpieczny?

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:13
 • Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?
  Jak radzić sobie z nocnymi nawrotami egzemy?

  Egzema to schorzenie, które może znacząco wpłynąć na jakość snu. Trzy kobiety dzielą się swoimi strategiami radzenia sobie z nocnymi nawrotami tej choroby, aby zapewnić sobie spokojny sen i poprawić jakość życia.

  Napisano poniedziałek, 13 maj 2024 21:07