poniedziałek, 15 maj 2023 09:27

Koraliki czyli jeden z najmodniejszych trendów tego roku!

Koraliki Koraliki Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Współcześnie nie ma praktycznie żadnych przeszkód, jeśli chodzi o dekoracje, dodatki i upiększenia. Doskonałym tego przykładem są koraliki w różnych wersjach, formatach czy kolorach.

Obecnie można je zobaczyć wszędzie i w każdej odsłonie. Prezentują się elegancko i ciekawie. Widać je na szyjach, doczepione do okularów, na nadgarstkach czy przy smartfonach. Niekiedy można spotkać je nawet na butach, zwłaszcza na letnich klapkach czy sandałach. Nie da się ukryć, że koraliki to jeden z mocniejszych trendów i warto się za nim rozejrzeć, zanim wyjdzie z mody. Koraliki pasują praktycznie do każdej stylizacji, dlatego nie musisz się martwić. Co więcej, świetnie podkreślają opaleniznę. Sprawdź, jakie koraliki wybrać do stworzenia naszyjnika, jakie na bransoletkę, a jakie do ozdoby okularów!

 1. Koraliki do tworzenia biżuterii — idealna opcja na naszyjnik
 2. Koraliki szklane — bogata opcja dla osób oczekujących najwyższej jakości
 3. Koraliki ozdobą okularów, smartfona czy nadgarstków

Koraliki do tworzenia biżuterii — idealna opcja na naszyjnik

Koraliki to elementy służące do wyrobu biżuterii. Wyróżnić można koraliki szklane, koraliki plastikowe, koraliki drewniane oraz kamienie naturalne, które są równie często wybierane przez osoby zainteresowane. Tworzenie biżuterii z koralików to pasja wielu osób, ale również sposób na zarobek. Na rynku nie brakuje fantastycznych, dopracowanych do ostatniego elementu naszyjników, które zachwycają i pięknie prezentują się z wieloma stylizacjami. 

Koraliki na szyi noszone są głównie w postaci chockerów, jednak nie jest to jedyny sposób. Kobiety najczęściej decydują się na naszyjniki jednokolorowe, jednorodne. Dużą popularnością cieszą się naszyjniki wykonane z kamieni naturalnych. Doskonałą opcją są naszyjniki z ametystu, lapis lazuli czy różowego kryształu górskiego. Fantastyczna propozycja to ta, gdzie połączone są plastikowe, kolorowe koraliki z naturalnymi perłami. Wygląda to niesamowicie i wręcz obłędnie. Łączy elegancję z beztroską, co w obecnych czasach jest bardzo pożądane. 

Koraliki szklane — bogata opcja dla osób oczekujących najwyższej jakości

Koraliki do bransoletek szklane to elementy charakteryzujące się największym potencjałem. Mnogość kształtów i kolorów sprawia, że wybór nie jest łatwy. Z drugiej jednak strony jest to gwarancja, że każda zainteresowana osoba znajdzie coś dla siebie. Jeśli planujesz samodzielne wykonywanie bransoletek lub chcesz wybrać odpowiednią dla siebie biżuterię, koniecznie zwróć uwagę na koraliki szklane, które doskonale prezentują się na szyi, ręce, czy jako ozdoba do okularów. 

Koraliki szklane nie są sobie równe. Mogą różnić się kolorem, wielkością, ale także fakturą. Jeśli wolisz bardziej ascetyczną biżuterię, zdecyduj się na monochromatyczność i umiarkowane rozmiary. Bardziej barokowe projekty wymagają użycia bardziej szalonych kolorów, mogą być też inne rozmiary czy kształty, mniej uproszczone.

Koraliki ozdobą okularów, smartfona czy nadgarstków

Koraliki na łańcuszkach stanowią ciekawą ozdobę, którą można przypiąć do okularów. Choć jeszcze do niedawna takie dodatki kojarzyły się z naszymi babciami, obecnie jest to niesamowita, dodająca szyku ozdoba, którą kobiety chcą mieć. Nie dość, że ozdoba ta dodaje szyku, to dodatkowo chroni przed zgubieniem okularów. 

Koraliki można przyczepić także do smartfona. Praktycznie każdy telefon posiada specjalne miejsce do przyczepienia breloka. Zamiast breloka można zastosować łańcuszek z koralików. Będzie to bardzo charakterystyczna ozdoba, na którą warto postawić!

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59