czwartek, 11 maj 2023 14:41

Skup aut - najlepszy sposób na pobycie się starego auta!

kupiewszystkieauta.pl kupiewszystkieauta.pl Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Ilość samochodów na ulicach naszego kraju zwiększa się z każdym rokiem. Rozwijająca się infrastruktura sprzyja zakupowi nowych samochodów i pozbywaniu się starych. Co zrobić w przypadku, gdy chcemy pozbyć się starszego auta? Jedną z opcji jest skup aut.

W dalszej części artykułu przybliżymy kwestię skupu samochodów.

 • Czym jest skup aut?
 • Skup aut używanych a tradycyjna forma sprzedaży
 • Skup aut Warszawa, Kraków, Katowice - gdzie najlepiej?

Czym jest skup aut?

Skup samochodów używanych to najlepszy sposób pozbycia się pojazdu, którego nie udałoby się sprzedać ze względu na wiek lub stan techniczny. Skupy aut odkupują nie tylko auta sprawne, ale także te niesprawne mechanicznie i uszkodzone wizualnie. Istnieje także skup aut powypadkowych, który skupuje auta po wypadkach drogowych, w złym stanie technicznym. Oczywiście, oferta cenowa spada proporcjonalnie do stanu technicznego pojazdu i tego, jak bardzo jest ono uszkodzone.

Skup aut używanych a tradycyjna forma sprzedaży

Wielu ludzi zastanawia się, czym różni się skup aut za gotówkę od tradycyjnej formy sprzedaży. Otóż skup aut osobowych bądź skup samochodów powypadkowych bywa mniej problematyczny niż standardowa sprzedaż. Auta używane nie zawsze są atrakcyjne dla klienta, przez co potrzeba sporego nakładu czasu, by odnaleźć chętnego kupca. Do tego dochodzi szereg formalności po stronie sprzedającego i konieczność posiadania pewnej wiedzy motoryzacyjnej.

Skup aut działa w sposób niezwykle prosty, a sprzedaż samochodu jest wyjątkowo szybka. Należy wyłącznie umówić się na oględziny samochodu, a gotówkę zazwyczaj dostajemy prosto do ręki. W ten sposób można uzyskać bardzo szybko gotówkę zarówno za samochody używane, jak i auta uszkodzone. Czasem skup aut oferuje odbiór pojazdu lawetą i wypłatę w miejscu, gdzie auto się znajduje.

Skup aut Warszawa, Kraków, Katowice - gdzie najlepiej?

Skup samochodów używanych - Warszawa, Katowice, Kraków przodują w ilości tego rodzaju punktów. Jeśli mieszkamy w jednym z miast, który posiada skup samochodów osobowych, to warto zapoznać się z jego ofertą. Nie zawsze jednak w naszym miejscu znajduje się punkt skupu aut. W takiej sytuacji warto zainteresować się rozwiązaniami dostępnymi w sieci, takimi jak kupiewszystkieauta.pl, które często oferują dojazd do klienta na terenie danego województwa. Co więcej, skup tego rodzaju jest często prowadzony całodobowo, przez 7 dni w tygodniu.

Jeśli więc szukamy alternatywy dla tradycyjnej formy sprzedaży, a posiadamy auto, którego chcemy się pozbyć, warto rozważyć opcję sprzedaży w skupie aut. Opcja ta jest szczególnie polecana, jeśli auto jest powypadkowe lub w złym stanie technicznym. Często jest to jedyna opcja, by uzyskać dobre pieniądze za auto będące w takim stanie.

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59