wtorek, 14 marzec 2023 16:41

PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

PIT 37 PIT 37 mat.prasowe

Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

PIT 37 to jedna z najpopularniejszych form tego dokumentu. Odnosi się bowiem do osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę oraz umowy cywilnoprawne. Wiele osób skorzysta zatem z tej deklaracji PIT w celu rozliczenia wszystkich osiągniętych przychodów. Samo jej wypełnienie nie stanowi obecnie dużego problemu i może odbywać się w bardzo komfortowy sposób. Wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które zostały udostępnione dla podatników. Zdecydowanie ułatwiają przejście przez proces rozliczenia. Dodatkowo pozwalają na uniknięcie ewentualnych błędów w składanej deklaracji. Kwestia ta również ma bardzo duże znaczenie i wpływa na większy komfort przejścia przez całą procedurę rozliczenia podatku.

Deklaracje PIT 37 - składaj przez Internet

PIT 37

PIT 37

Jedna z najciekawszych nowości, które zostały udostępnione dla podatników to możliwość rozliczenia się online. Taka opcja sprawia, że samo złożenie deklaracji podatkowej nie stanowi już dużego wyzwania i może przebiegać w bardzo wygodnej formie. Dostępny w sieci druk PIT 37 jest już wstępnie wypełniony. Wszystko odbywa się dzięki coraz większej informatyzacji. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że obecnie składane przez pracodawców dokumenty PIT-11 od razu trafiają do elektronicznej bazy. Dzięki temu możliwe jest łatwe opracowanie dokumentu, który następnie zostanie udostępniony dla samego podatnika. Tym samym od razu określony jest konieczny do zapłaty podatek dochodowy. Należy pamiętać, że deklaracja PIT 37 nie dotyczy osób uzyskujących przychody z tytułu działalności gospodarczej oraz pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczanej według skali podatkowej. Na dokumencie nie rozlicza się także świadczeń z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Możliwe jest w ten sposób rozliczenie jedynie przychodów opodatkowanych bezpośrednio z tytułu umowy lub umów cywilnoprawnych i rozliczanych za pośrednictwem płatników.

Rozliczenie PIT w formie online każdego roku zdobywa nowych zwolenników. Już wiele milionów osób w całym kraju postanowiło skorzystać z usługi e-PITy, która została stworzona z myślą o podatnikach, którym zależy na komforcie rozliczania się. Wstępne wypełnienie sprawia, że ciężej o popełnienie błędów w zeznaniu podatkowym. Dokument jest wypełniony w sposób automatyczny i uwzględnia wszystkie deklaracje przesłane przed pracodawców. Sama procedura złożenia deklaracji jest w efekcie o wiele przyjemniejsza i może przebiegać w niezwykle sprawny sposób.

Na stronie: https://www.e-pity.pl/pit-37/ znajdą Państwo najważniejsze informacje na temat dokumentu PIT 37 i sposobów na jego złożenie w formie online. Serwis pozwala na zdobycie bardzo szerokiej wiedzy z obszaru składania deklaracji. Dodatkowo można dowiedzieć się w jaki sposób pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Sprawdzenie deklaracji PIT 37 online

Decydując się na rozliczenie przez Internet nie można jednak stracić czujności. Nadal warto sprawdzić samodzielnie dokument pod kątem ewentualnych błędów. Przede wszystkim warto sprawdzić czy faktycznie uwzględnione zostały wszystkie przychody. Może bowiem zdarzyć się, że któryś pracodawca nie prześle dokumentu PIT-11. W takiej sytuacji może dojść do pewnych nieprawidłowości w rozliczeniach. Dokładne sprawdzenie druku PIT 37 i wszystkich przychodów z tytułu stosunku pracy pozwoli uniknąć błędów. Formularz z całą pewnością będzie poprawnie wypełniony, a kwota nadpłaty lub niedopłaty będzie określona w prawidłowy sposób.

Na stronie: https://www.e-pity.pl/pit-37-program-online/ można znaleźć pełne informacje na temat tego jak powinna wyglądać deklaracja PIT 37.

Dodanie na PIT 37 ulg podatkowych

Podatnik składający dokument do urzędu skarbowego może również skorzystać z wielu ulg, które pozwolą na dodatkowe oszczędności i zmniejszenie wysokości podatku. Ulgi podatkowe przysługują z uwagi na niepełnosprawność, rehabilitację czy wychowanie dzieci. Warto dokładnie sprawdzić na oficjalnych stronach, jakie ulgi zostały przygotowane na konkretny rok i w jakiej wysokości mogą być zastosowane. Warto wypełniając zeznanie podatkowe uwzględnić wszystkie przysługujące zwolnienia. Dzięki temu uda się bowiem obniżyć podstawę opodatkowania i w efekcie uzyskać ewentualnie wyższy zwrot podatku.

Rozliczenie PIT 37 z małżonkiem

Interesującą opcją na rozliczenie się z US może być postawienie na wspólne rozliczenie z małżonkiem. Dzięki takiej opcji można wiele zaoszczędzić. Wspólne rozliczenie ma szczególnie duży sens w monecie, gdy jeden z małżonków zarabia stosunkowo dużo, a druga osoba mniej. Dzięki wybraniu tej opcji do celów podatkowych można uniknąć drugiego progu podatkowego i tym samym możliwe jest uzyskanie bardzo wysokich oszczędności. Podatnicy rozliczający się razem również mogą skorzystać z wielu ulg i również mogą składać formularze PIT za pośrednictwem strony internetowej.

Uwzględnienie przekazania podatku

Wykorzystując program PIT 37 można także przekazać 1,5% podatku na rzeczy wybranej organizacji pożytku publicznego. Taka opcja nic nie kosztuje podatnika i warto z niej skorzystać. W trakcie rozliczenia PIT 37 wystarczy jedynie wpisać nazwę konkretnej instytucji, która ma otrzymać wsparcie. Narzędzie e-PIT czyni procedurę bardzo łatwą i pozwala komfortowo wypełnić deklarację PIT 37, która będzie w kompletny sposób wypełniona. PIT online z uwagi na łatwość użycia kierowany jest nie tylko do młodych osób fizycznych, ale również starszych. W przypadku podatników w podeszłym wieku także łatwo skorzystać z gotowego formularza PTI 37.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17