wtorek, 14 marzec 2023 16:41

PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

PIT 37 PIT 37 mat.prasowe

Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

PIT 37 to jedna z najpopularniejszych form tego dokumentu. Odnosi się bowiem do osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę oraz umowy cywilnoprawne. Wiele osób skorzysta zatem z tej deklaracji PIT w celu rozliczenia wszystkich osiągniętych przychodów. Samo jej wypełnienie nie stanowi obecnie dużego problemu i może odbywać się w bardzo komfortowy sposób. Wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które zostały udostępnione dla podatników. Zdecydowanie ułatwiają przejście przez proces rozliczenia. Dodatkowo pozwalają na uniknięcie ewentualnych błędów w składanej deklaracji. Kwestia ta również ma bardzo duże znaczenie i wpływa na większy komfort przejścia przez całą procedurę rozliczenia podatku.

Deklaracje PIT 37 - składaj przez Internet

PIT 37

PIT 37

Jedna z najciekawszych nowości, które zostały udostępnione dla podatników to możliwość rozliczenia się online. Taka opcja sprawia, że samo złożenie deklaracji podatkowej nie stanowi już dużego wyzwania i może przebiegać w bardzo wygodnej formie. Dostępny w sieci druk PIT 37 jest już wstępnie wypełniony. Wszystko odbywa się dzięki coraz większej informatyzacji. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że obecnie składane przez pracodawców dokumenty PIT-11 od razu trafiają do elektronicznej bazy. Dzięki temu możliwe jest łatwe opracowanie dokumentu, który następnie zostanie udostępniony dla samego podatnika. Tym samym od razu określony jest konieczny do zapłaty podatek dochodowy. Należy pamiętać, że deklaracja PIT 37 nie dotyczy osób uzyskujących przychody z tytułu działalności gospodarczej oraz pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczanej według skali podatkowej. Na dokumencie nie rozlicza się także świadczeń z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Możliwe jest w ten sposób rozliczenie jedynie przychodów opodatkowanych bezpośrednio z tytułu umowy lub umów cywilnoprawnych i rozliczanych za pośrednictwem płatników.

Rozliczenie PIT w formie online każdego roku zdobywa nowych zwolenników. Już wiele milionów osób w całym kraju postanowiło skorzystać z usługi e-PITy, która została stworzona z myślą o podatnikach, którym zależy na komforcie rozliczania się. Wstępne wypełnienie sprawia, że ciężej o popełnienie błędów w zeznaniu podatkowym. Dokument jest wypełniony w sposób automatyczny i uwzględnia wszystkie deklaracje przesłane przed pracodawców. Sama procedura złożenia deklaracji jest w efekcie o wiele przyjemniejsza i może przebiegać w niezwykle sprawny sposób.

Na stronie: https://www.e-pity.pl/pit-37/ znajdą Państwo najważniejsze informacje na temat dokumentu PIT 37 i sposobów na jego złożenie w formie online. Serwis pozwala na zdobycie bardzo szerokiej wiedzy z obszaru składania deklaracji. Dodatkowo można dowiedzieć się w jaki sposób pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Sprawdzenie deklaracji PIT 37 online

Decydując się na rozliczenie przez Internet nie można jednak stracić czujności. Nadal warto sprawdzić samodzielnie dokument pod kątem ewentualnych błędów. Przede wszystkim warto sprawdzić czy faktycznie uwzględnione zostały wszystkie przychody. Może bowiem zdarzyć się, że któryś pracodawca nie prześle dokumentu PIT-11. W takiej sytuacji może dojść do pewnych nieprawidłowości w rozliczeniach. Dokładne sprawdzenie druku PIT 37 i wszystkich przychodów z tytułu stosunku pracy pozwoli uniknąć błędów. Formularz z całą pewnością będzie poprawnie wypełniony, a kwota nadpłaty lub niedopłaty będzie określona w prawidłowy sposób.

Na stronie: https://www.e-pity.pl/pit-37-program-online/ można znaleźć pełne informacje na temat tego jak powinna wyglądać deklaracja PIT 37.

Dodanie na PIT 37 ulg podatkowych

Podatnik składający dokument do urzędu skarbowego może również skorzystać z wielu ulg, które pozwolą na dodatkowe oszczędności i zmniejszenie wysokości podatku. Ulgi podatkowe przysługują z uwagi na niepełnosprawność, rehabilitację czy wychowanie dzieci. Warto dokładnie sprawdzić na oficjalnych stronach, jakie ulgi zostały przygotowane na konkretny rok i w jakiej wysokości mogą być zastosowane. Warto wypełniając zeznanie podatkowe uwzględnić wszystkie przysługujące zwolnienia. Dzięki temu uda się bowiem obniżyć podstawę opodatkowania i w efekcie uzyskać ewentualnie wyższy zwrot podatku.

Rozliczenie PIT 37 z małżonkiem

Interesującą opcją na rozliczenie się z US może być postawienie na wspólne rozliczenie z małżonkiem. Dzięki takiej opcji można wiele zaoszczędzić. Wspólne rozliczenie ma szczególnie duży sens w monecie, gdy jeden z małżonków zarabia stosunkowo dużo, a druga osoba mniej. Dzięki wybraniu tej opcji do celów podatkowych można uniknąć drugiego progu podatkowego i tym samym możliwe jest uzyskanie bardzo wysokich oszczędności. Podatnicy rozliczający się razem również mogą skorzystać z wielu ulg i również mogą składać formularze PIT za pośrednictwem strony internetowej.

Uwzględnienie przekazania podatku

Wykorzystując program PIT 37 można także przekazać 1,5% podatku na rzeczy wybranej organizacji pożytku publicznego. Taka opcja nic nie kosztuje podatnika i warto z niej skorzystać. W trakcie rozliczenia PIT 37 wystarczy jedynie wpisać nazwę konkretnej instytucji, która ma otrzymać wsparcie. Narzędzie e-PIT czyni procedurę bardzo łatwą i pozwala komfortowo wypełnić deklarację PIT 37, która będzie w kompletny sposób wypełniona. PIT online z uwagi na łatwość użycia kierowany jest nie tylko do młodych osób fizycznych, ale również starszych. W przypadku podatników w podeszłym wieku także łatwo skorzystać z gotowego formularza PTI 37.

 • Wirtualne biuro Wrocław
  Wirtualne biuro Wrocław

  Wirtualne biura to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy pragną prowadzić swoją działalność pod prestiżowym adresem, ale jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych fizycznie. Dzięki DCB, oferującemu wirtualne biura we Wrocławiu, przedsiębiorcy mogą skorzystać z rożnych wirtualnych usług biurowych.

  Written on poniedziałek, 27 marzec 2023 09:47
 • Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
  Środek Halvetic – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Środek Halvetic jest alternatywnym produktem do usuwania chwastów, który jest coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych opcji. W odróżnieniu od produktów chemicznych, takich jak Roundup, Halvetic jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, a jednocześnie jest skuteczny w usuwaniu chwastów.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 10:21
 • Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?
  Dlaczego narożnik ogrodowy jest tak ważnym elementem ogrodu?

  Urządzanie tarasu, ogrodu czy altanki, to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, które z jednej strony będą wygodne, z drugiej estetyczne, a jednocześnie trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, bez wątpienia nie jest prosty.

  Written on wtorek, 21 marzec 2023 09:18
 • Grzybobójcze produkty warte zakupu
  Grzybobójcze produkty warte zakupu

  Jeśli chodzi o grzybobójcze produkty, warto wybierać te, które cechują się skutecznością i bezpieczeństwem dla roślin i środowiska. Jednym z największych producentów środków grzybobójczych roślin jest Ciech, który oferuje szeroką gamę produktów. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, po jakie produkty grzybobójcze warto sięgać.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 19:39
 • Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?
  Czy warto skorzystać ze skupu samochodowego, jeśli chcemy sprzedać nasz samochód szybko i bez stresu?

  Sprzedaż samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym stresem i obawami. Czy uda się znaleźć odpowiedniego kupca? Czy cena za nasz pojazd będzie adekwatna, a także jak długo potrwa cały proces sprzedaży?

  Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu samochodów, aby uniknąć tych kłopotów. Czy jest to dobra opcja? W tym artykule przeanalizujemy wady i zalety takiego rozwiązania oraz pomożemy Ci podjąć decyzję.

  Written on poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?
  PIT-37 - jak złożyć deklarację i uniknąć błędów?

  Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej pracującej osoby. Każdego roku niezbędne jest rozliczenie się ze wszystkim osiągniętych przychodów i wykazanie ich na specjalnie stworzonym do tego formularzu.

  Written on wtorek, 14 marzec 2023 16:41
 • Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?
  Kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania?

  Decyzja o sprzedaży mieszkania to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniej analizy i przemyślenia. Jest to proces, który może być stresujący, ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści finansowych i emocjonalnych. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których warto rozważyć sprzedaż mieszkania.

  Written on poniedziałek, 13 marzec 2023 16:39