środa, 08 listopad 2023 11:56

Nakładki Invisalign – komfort i szybki efekt

invisiline invisiline Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Zdrowe, proste zęby to marzenie wielu osób. Dotąd jednym rozwiązaniem na uzyskanie zadowalających efektów było noszenie stałych aparatów, które miały widoczne druty, powodowały duży dyskomfort. Obecnie powstała nowoczesna metoda, dzięki której można poprawić zgryz. To system Invisalign. Czym się wyróżnia? Jakie daje efekty?

 

Aparat Invisalign – komfortowa metoda na proste zęby

Metoda Invisalign pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znana jest już od ponad 20 lat. Przezroczyste nakładki szybko zdobyły uznanie lekarzy i pacjentów, dziś stosowane są niemal na całym świecie, również w Polsce. Invisalign to bezbarwne nakładki, produkowane z biokompatybilnego i termoplastycznego tworzywa SmartTrack Aligner, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta. System ma na celu korygowanie wad zębów. Nakładki są komfortowe, mało widoczne i dyskretne, nie mają metalowych umocnień, można zdjąć je w czasie jedzenie czy wykonywania zabiegów higienicznych.

Leczenie invisalign – jak wygląda?

Leczenie ortodontyczne nakładami invisiline cieszy się coraz większą popularnością. W ten sposób można skorygować wady zgryzu klasy I, II i III. Leczenie zaczyna się od wizyty u stomatologa, który musi zbadać zęby, wykonać niezbędne zdjęcia oraz skany 3D zębów. To pozwala stworzyć system przezroczystych nakładek, czyli alignerów, które pacjent musi nosić przez ok. 23 godziny na dobę. Nakładki należy wymieniać co 1-2 tygodnie, co pozwala ułożyć zęby we właściwym ułożeniu. Cały proces trwa zazwyczaj od 12 do 18 miesięcy, ale czas leczenia zależy m.in. od rodzaju wady. Po tym czasie należy nosić jeszcze aparatu retencyjnego, który utrwala efekty leczenia. W trakcie leczenia pacjent musi regularnie, co 6-10 tygodni kontrolować proces u stomatologa.

Jakie zalety mają nakładki Invisalign?

Invisalign są doskonałą alternatywą do tradycyjnego leczenie ortodontycznego. System jest komfortowy, nakładki są przezroczyste, a przez to prawie niewidoczne. Nie ma metalowych elementów, które mogą powodować dyskomfort, ból i podrażnienia. Można je samodzielnie zdjąć. To pozwala na wygodne mycie i nitkowanie zębów, a tym samym pozwala zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Dla pacjentów dużym plusem jest to, że dzięki specjalnemu programowi mogą zobaczyć efekt jeszcze przed rozpoczęciem stosowania nakładek. Leczenie ortodontyczne nakładkami przynosi szybkie rezultaty, może być stosowane przez osoby w różnym wieku.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny invisalign?

Koszt leczenia Invisalign zależy głównie od stopnia skomplikowania wady. Cena obejmuje nie tylko sam przezroczysty aparat invisalign, ale także plan leczenia, skanowanie 3D oraz wizyty kontrolne. Ceny zaczynają się od 6000 za jeden łuk, w przypadku większych wad zgryzu cena może wynosić ok. 16 000 zł. Wiele klinik umożliwia rozłożenie płatności na raty, dlatego cena jest nieuciążliwa dla pacjenta.

Leczenie metodą invisalign jest dużo bardziej komfortowe niż stosowanie tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Warto umówić się na wizytę kontrolną, w której czasie certyfikowany lekarz invisalign omówi wszystkie szczegóły i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

  • Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych
    Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych

    Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie „Aging and Disease” zbadało trzy poziomy aktywności fizycznej wśród zdrowych starszych dorosłych i jak te interwencje wpływały na funkcjonowanie hipokampu, obszaru mózgu kluczowego dla konsolidacji pamięci. Badacze odkryli, że uczestnicy angażujący się w intensywne treningi interwałowe (HIIT) doświadczyli poprawy funkcji hipokampu. Co więcej, zaobserwowano, że poprawa ta utrzymywała się do pięciu lat po rozpoczęciu interwencji.

    Napisano czwartek, 25 lipiec 2024 15:43
  • Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę
    Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę

    Ludzie mogą zmniejszyć ryzyko demencji związanej z wiekiem, właściwie ćwicząc swój mózg zamiast korzystać z Googla, według czołowego kanadyjskiego akademika.

    Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 21:29
  • Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy
    Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy

    Najnowsze badania wykazały, że nieregularny sen może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Badacze z Bostonu i Manchesteru odkryli, że osoby o najbardziej zmiennym czasie snu miały o 59% większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu 7,5 roku niż osoby o najbardziej regularnym śnie.

    Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:41
  • Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?
    Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?

    Milenialsi coraz częściej zrywają kontakty z rodzicami, twierdząc, że jest to korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Psychologowie wskazują na rolę mediów społecznościowych w promowaniu tego trendu.

    Napisano środa, 17 lipiec 2024 14:44
  • Czy stres powoduje raka?
    Czy stres powoduje raka?

    Wielu naukowców od lat zastanawia się nad pytaniem, czy stres może powodować raka. Liczne badania wskazują na to, że poważne wydarzenia życiowe, takie jak żałoba, rozwód czy trauma, często występują tuż przed rozwojem choroby. Jednak dowody na to są dalekie od jednoznacznych.

    Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 17:11
  • Niezdrowa żywność reklamowana online
    Niezdrowa żywność reklamowana online

    Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

    Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
  • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
    Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

    Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

    Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50