środa, 08 listopad 2023 11:56

Nakładki Invisalign – komfort i szybki efekt

invisiline invisiline Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Zdrowe, proste zęby to marzenie wielu osób. Dotąd jednym rozwiązaniem na uzyskanie zadowalających efektów było noszenie stałych aparatów, które miały widoczne druty, powodowały duży dyskomfort. Obecnie powstała nowoczesna metoda, dzięki której można poprawić zgryz. To system Invisalign. Czym się wyróżnia? Jakie daje efekty?

 

Aparat Invisalign – komfortowa metoda na proste zęby

Metoda Invisalign pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie znana jest już od ponad 20 lat. Przezroczyste nakładki szybko zdobyły uznanie lekarzy i pacjentów, dziś stosowane są niemal na całym świecie, również w Polsce. Invisalign to bezbarwne nakładki, produkowane z biokompatybilnego i termoplastycznego tworzywa SmartTrack Aligner, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta. System ma na celu korygowanie wad zębów. Nakładki są komfortowe, mało widoczne i dyskretne, nie mają metalowych umocnień, można zdjąć je w czasie jedzenie czy wykonywania zabiegów higienicznych.

Leczenie invisalign – jak wygląda?

Leczenie ortodontyczne nakładami invisiline cieszy się coraz większą popularnością. W ten sposób można skorygować wady zgryzu klasy I, II i III. Leczenie zaczyna się od wizyty u stomatologa, który musi zbadać zęby, wykonać niezbędne zdjęcia oraz skany 3D zębów. To pozwala stworzyć system przezroczystych nakładek, czyli alignerów, które pacjent musi nosić przez ok. 23 godziny na dobę. Nakładki należy wymieniać co 1-2 tygodnie, co pozwala ułożyć zęby we właściwym ułożeniu. Cały proces trwa zazwyczaj od 12 do 18 miesięcy, ale czas leczenia zależy m.in. od rodzaju wady. Po tym czasie należy nosić jeszcze aparatu retencyjnego, który utrwala efekty leczenia. W trakcie leczenia pacjent musi regularnie, co 6-10 tygodni kontrolować proces u stomatologa.

Jakie zalety mają nakładki Invisalign?

Invisalign są doskonałą alternatywą do tradycyjnego leczenie ortodontycznego. System jest komfortowy, nakładki są przezroczyste, a przez to prawie niewidoczne. Nie ma metalowych elementów, które mogą powodować dyskomfort, ból i podrażnienia. Można je samodzielnie zdjąć. To pozwala na wygodne mycie i nitkowanie zębów, a tym samym pozwala zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Dla pacjentów dużym plusem jest to, że dzięki specjalnemu programowi mogą zobaczyć efekt jeszcze przed rozpoczęciem stosowania nakładek. Leczenie ortodontyczne nakładkami przynosi szybkie rezultaty, może być stosowane przez osoby w różnym wieku.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny invisalign?

Koszt leczenia Invisalign zależy głównie od stopnia skomplikowania wady. Cena obejmuje nie tylko sam przezroczysty aparat invisalign, ale także plan leczenia, skanowanie 3D oraz wizyty kontrolne. Ceny zaczynają się od 6000 za jeden łuk, w przypadku większych wad zgryzu cena może wynosić ok. 16 000 zł. Wiele klinik umożliwia rozłożenie płatności na raty, dlatego cena jest nieuciążliwa dla pacjenta.

Leczenie metodą invisalign jest dużo bardziej komfortowe niż stosowanie tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Warto umówić się na wizytę kontrolną, w której czasie certyfikowany lekarz invisalign omówi wszystkie szczegóły i zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

 • Wygodny i spokojny sen dzięki stylowym piżamom dla niemowląt i dzieci
  Wygodny i spokojny sen dzięki stylowym piżamom dla niemowląt i dzieci

  Jeśli chcesz zadbać o spokojny sen swojego maluszka, kluczowe jest wybranie wysokiej jakości piżam dla dzieci i niemowląt. Wybór odpowiedniej piżamy ma ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia twojego dziecka, a także może wpłynąć na jakość jego snu. Specjalna konstrukcja piżamek dla noworodków i niemowlaków, bez niepotrzebnych wypustek czy szwów, zapewnia, że nic nie będzie przeszkadzało maluszkowi podczas snu.

  Written on czwartek, 30 listopad 2023 15:59
 • Analiza stylu: Jak ażurowe botki Carinii wpływają na Twoją garderobę i samopoczucie?
  Analiza stylu: Jak ażurowe botki Carinii wpływają na Twoją garderobę i samopoczucie?

  Elegancja połączona z nowoczesnością - to pierwsze skojarzenia, które nasuwają się, gdy spojrzymy na ażurowe botki marki Carinii. Jest coś wyjątkowego w sposobie, w jaki te niezwykłe buty wtapiają się w codzienne style i eleganckie zestawy. Ich uniwersalność i wygoda sprawiają, że są nie tylko modnym, ale i praktycznym wyborem dla każdej kobiety. Jak jednak botki te wpływają na Twoją garderobę i samopoczucie? Zapraszamy do analizy.

  Written on czwartek, 30 listopad 2023 15:39
 • Melatonina na sen i 5 innych sposobów, które mogą pomagać w zasypianiu
  Melatonina na sen i 5 innych sposobów, które mogą pomagać w zasypianiu

  Dane pokazują, że bezsenność to zmora Polaków. Wpływa na to wiele czynników, a jednym z głównych jest stres, który utrudnia zasypianie i może prowadzić do wyburzania w nocy. Na szczęście jest wiele metod, które pomogą minimalizować ten problem, czego przykładem jest melatonina na sen. Nie jest ona jednak jedyną, którą doradzają specjaliści. Sprawdźmy też inne, łatwe do wdrożenia metody!

  Written on środa, 29 listopad 2023 15:58
 • Leczenie naturalne proteinurii. Jak obniżyć poziom białka w moczu?
  Leczenie naturalne proteinurii. Jak obniżyć poziom białka w moczu?

  Obecność białka w moczu nie zawsze musi być sygnałem alarmowym – pojawia się ono fizjologicznie w czasie podwyższonego stresu, odwodnienia czy po intensywnym i wymagającym wysiłku fizycznym. Co jednak w sytuacji, gdy taki stan powtarza się lub utrzymuje? Czy są sposoby na to, by skutecznie obniżyć poziom białka w moczu?

  Written on czwartek, 09 listopad 2023 10:08
 • Nakładki Invisalign – komfort i szybki efekt
  Nakładki Invisalign – komfort i szybki efekt

  Zdrowe, proste zęby to marzenie wielu osób. Dotąd jednym rozwiązaniem na uzyskanie zadowalających efektów było noszenie stałych aparatów, które miały widoczne druty, powodowały duży dyskomfort. Obecnie powstała nowoczesna metoda, dzięki której można poprawić zgryz. To system Invisalign. Czym się wyróżnia? Jakie daje efekty?

  Written on środa, 08 listopad 2023 11:56
 • Jak samemu zrobić wodę jonizowaną - alkaliczną?
  Jak samemu zrobić wodę jonizowaną - alkaliczną?

  Woda jonizowana (alkaliczna) znana jest ze swoich cudownych właściwości dla ludzkiego zdrowia, ale nie tylko. Nadaje się ona również dla zwierząt czy roślin - wzmacnia je i poprawia ich kondycję. Taka woda charakteryzuje się podwyższonym pH. Czy możliwe jest stworzenie jej całkowicie samodzielnie w domowych warunkach?

  Written on środa, 08 listopad 2023 08:54
 • Jakie oleje do produkcji mydeł są najpopularniejsze?
  Jakie oleje do produkcji mydeł są najpopularniejsze?

  Co sprawia, że mydło jest tak skuteczne, a jednocześnie delikatne dla skóry? Kluczem do odpowiedzi na to pytanie są oleje, nieodłączny składnik każdego mydła. To właśnie one decydują o właściwościach końcowego produktu, wpływając na jego twardość czy nawilżające działanie. W świecie mydlarskim istnieje wiele rodzajów olejów, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Od oleju kokosowego, przez oliwę z oliwek, aż po olej rycynowy — wybór jest ogromny.

  Written on wtorek, 07 listopad 2023 09:15