czwartek, 01 luty 2024 07:13

Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

Manicure hybrydowy Manicure hybrydowy Freepik

Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

 

 

Jeśli postaramy się przestrzegać kilku ważnych zasad, z pewnością uda się nam uniknąć choć części poniższych błędów, a nasz manicure będzie nie tylko trwały, ale też bezpieczny.

1. Niewłaściwe przygotowanie paznokci

Przygotowanie paznokci to ważny krok, którego nie wolno pomijać, ani wykonywać niedokładnie. Aby lakiery do hybryd utrzymywały się na płytkach tak długo, jak obiecuje producent, trzeba je nakładać na idealnie przygotowaną powierzchnię.

 

Paznokcie muszą być starannie zmatowione i odtłuszczone. Ważne jest też odsunięcie drobnych skórek, które nie tylko psują efekt wizualny, ale mogą przyczyniać się do zmniejszenia trwałości manicure. Przydadzą się takie akcesoria do hybrydy jak patyczki do skórek, blok polerski i cleaner. 

2. Nakładanie zbyt grubych warstw

Lakier do paznokci hybrydowych nakładamy cienkimi warstwami! Dotyczy to każdego preparatu, zarówno bazy, kolorowych lakierów do hybryd, jak i topu. Produkty nałożone zbyt grubo nie ulegają całkowitemu utwardzeniu i pozostają pod spodem miękkie. Powoduje to marszczenie się i odchodzenie hybrydy od płytek paznokciowych. Dodatkowym problemem w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy lakieru może być zalewanie skórek, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może też być przyczyną uczulenia.

 

By manicure wyglądał dobrze i był trwały, aplikujemy niewielką ilość każdego produktu, każdorazowo utwardzając go w lampie. Zwykle wystarczą w sumie cztery warstwy – baza, dwa razy kolorowy lakier i top.

3. Skracanie czasu utwardzania

Aby lakier do paznokci hybrydowych spełniał swoje zadanie, czyli wyglądał nieskazitelnie przez wiele dni, niezbędne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu utrwalania. Nowoczesne lampy do hybrydy pozwalają na utwardzenie produktów w ciągu 30 czy 45 sekund, jest to więc naprawdę krótko w porównaniu do suszenia tradycyjnej emalii. Nie warto samodzielnie modyfikować tego czasu, efekty bowiem mogą być opłakane. Lakier utwardzony na wierzchu, a mokry pod spodem, w najlepszym wypadku brzydko się zmarszczy i nie będzie trwały. Jeśli będziemy mieć pecha, pod taką nieutwardzoną „kołderką” możemy dorobić się np. infekcji. Nie ma sensu ryzykować.

 

Trzeba pamiętać, że różne produkty mogą mieć nieco różny zalecany czas utwardzania. Kupując nowy lakier, zawsze sprawdzajmy to na opakowaniu!

4. Przesadne oszczędzanie

Jedno z najczęściej wyszukiwanych w internecie haseł związanych ze stylizacją paznokci to „hybrydy cena”. Wniosek nasuwa się sam – koszty mają znaczenie. Wszyscy staramy się oszczędzać, a manicure hybrydowy jest postrzegany raczej jako zachcianka, aniżeli podstawowa potrzeba. Wykonując hybrydy samodzielnie w domu, możemy zmniejszyć wydatki związane z tym zabiegiem. Cena hybryd wykonywanych w salonie zbliżona jest do tej, jaką musimy zapłacić za własną lampę, która wystarczy nam na kilka lat. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla oszczędnych. Nie można jednak przesadzić!

 

Organizując własny zestaw do stylizacji paznokci, wydawajmy pieniądze z głową, pamiętając, że jakość oznacza nie tylko piękny efekt, ale też zdrowie i bezpieczeństwo. Kupujmy akcesoria do hybrydy i lakiery sprawdzonych marek, a w przypadku lampy do hybrydy postawmy zaś na nieco droższą, ale taką, która będzie bezpieczna i trwała. Lampa za około 100–200 zł jest wystarczająca do użytku domowego i posłuży przez lata.

5. Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

Usuwanie lakieru hybrydowego jest równie ważnym elementem, jak jego poprawne nakładanie. Wykonane niestarannie lub nieostrożnie, może wyrządzić wiele szkód, łącznie z trwałym uszkodzeniem macierzy paznokcia.

 

Nigdy nie ściągamy produktów na siłę, nie zeskrobujemy, nie odrywamy lakieru. Usuwając hybrydę w domowym zaciszu, najpierw matowimy top przy pomocy bloczka polerskiego, a następnie przykładamy do paznokci nasączony acetonem wacik i owijamy folią. Odmoczenie produktów powinno zająć około 10 minut. Rozmiękczony lakier usuwamy ostrożnie patyczkiem, od skórek, w kierunku brzegu płytki.

 

  • Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych
    Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych

    Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie „Aging and Disease” zbadało trzy poziomy aktywności fizycznej wśród zdrowych starszych dorosłych i jak te interwencje wpływały na funkcjonowanie hipokampu, obszaru mózgu kluczowego dla konsolidacji pamięci. Badacze odkryli, że uczestnicy angażujący się w intensywne treningi interwałowe (HIIT) doświadczyli poprawy funkcji hipokampu. Co więcej, zaobserwowano, że poprawa ta utrzymywała się do pięciu lat po rozpoczęciu interwencji.

    Napisano czwartek, 25 lipiec 2024 15:43
  • Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę
    Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę

    Ludzie mogą zmniejszyć ryzyko demencji związanej z wiekiem, właściwie ćwicząc swój mózg zamiast korzystać z Googla, według czołowego kanadyjskiego akademika.

    Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 21:29
  • Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy
    Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy

    Najnowsze badania wykazały, że nieregularny sen może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Badacze z Bostonu i Manchesteru odkryli, że osoby o najbardziej zmiennym czasie snu miały o 59% większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu 7,5 roku niż osoby o najbardziej regularnym śnie.

    Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:41
  • Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?
    Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?

    Milenialsi coraz częściej zrywają kontakty z rodzicami, twierdząc, że jest to korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Psychologowie wskazują na rolę mediów społecznościowych w promowaniu tego trendu.

    Napisano środa, 17 lipiec 2024 14:44
  • Czy stres powoduje raka?
    Czy stres powoduje raka?

    Wielu naukowców od lat zastanawia się nad pytaniem, czy stres może powodować raka. Liczne badania wskazują na to, że poważne wydarzenia życiowe, takie jak żałoba, rozwód czy trauma, często występują tuż przed rozwojem choroby. Jednak dowody na to są dalekie od jednoznacznych.

    Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 17:11
  • Niezdrowa żywność reklamowana online
    Niezdrowa żywność reklamowana online

    Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

    Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
  • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
    Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

    Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

    Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50