czwartek, 01 luty 2024 07:13

Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

Manicure hybrydowy Manicure hybrydowy Freepik

Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

 

 

Jeśli postaramy się przestrzegać kilku ważnych zasad, z pewnością uda się nam uniknąć choć części poniższych błędów, a nasz manicure będzie nie tylko trwały, ale też bezpieczny.

1. Niewłaściwe przygotowanie paznokci

Przygotowanie paznokci to ważny krok, którego nie wolno pomijać, ani wykonywać niedokładnie. Aby lakiery do hybryd utrzymywały się na płytkach tak długo, jak obiecuje producent, trzeba je nakładać na idealnie przygotowaną powierzchnię.

 

Paznokcie muszą być starannie zmatowione i odtłuszczone. Ważne jest też odsunięcie drobnych skórek, które nie tylko psują efekt wizualny, ale mogą przyczyniać się do zmniejszenia trwałości manicure. Przydadzą się takie akcesoria do hybrydy jak patyczki do skórek, blok polerski i cleaner. 

2. Nakładanie zbyt grubych warstw

Lakier do paznokci hybrydowych nakładamy cienkimi warstwami! Dotyczy to każdego preparatu, zarówno bazy, kolorowych lakierów do hybryd, jak i topu. Produkty nałożone zbyt grubo nie ulegają całkowitemu utwardzeniu i pozostają pod spodem miękkie. Powoduje to marszczenie się i odchodzenie hybrydy od płytek paznokciowych. Dodatkowym problemem w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy lakieru może być zalewanie skórek, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może też być przyczyną uczulenia.

 

By manicure wyglądał dobrze i był trwały, aplikujemy niewielką ilość każdego produktu, każdorazowo utwardzając go w lampie. Zwykle wystarczą w sumie cztery warstwy – baza, dwa razy kolorowy lakier i top.

3. Skracanie czasu utwardzania

Aby lakier do paznokci hybrydowych spełniał swoje zadanie, czyli wyglądał nieskazitelnie przez wiele dni, niezbędne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu utrwalania. Nowoczesne lampy do hybrydy pozwalają na utwardzenie produktów w ciągu 30 czy 45 sekund, jest to więc naprawdę krótko w porównaniu do suszenia tradycyjnej emalii. Nie warto samodzielnie modyfikować tego czasu, efekty bowiem mogą być opłakane. Lakier utwardzony na wierzchu, a mokry pod spodem, w najlepszym wypadku brzydko się zmarszczy i nie będzie trwały. Jeśli będziemy mieć pecha, pod taką nieutwardzoną „kołderką” możemy dorobić się np. infekcji. Nie ma sensu ryzykować.

 

Trzeba pamiętać, że różne produkty mogą mieć nieco różny zalecany czas utwardzania. Kupując nowy lakier, zawsze sprawdzajmy to na opakowaniu!

4. Przesadne oszczędzanie

Jedno z najczęściej wyszukiwanych w internecie haseł związanych ze stylizacją paznokci to „hybrydy cena”. Wniosek nasuwa się sam – koszty mają znaczenie. Wszyscy staramy się oszczędzać, a manicure hybrydowy jest postrzegany raczej jako zachcianka, aniżeli podstawowa potrzeba. Wykonując hybrydy samodzielnie w domu, możemy zmniejszyć wydatki związane z tym zabiegiem. Cena hybryd wykonywanych w salonie zbliżona jest do tej, jaką musimy zapłacić za własną lampę, która wystarczy nam na kilka lat. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla oszczędnych. Nie można jednak przesadzić!

 

Organizując własny zestaw do stylizacji paznokci, wydawajmy pieniądze z głową, pamiętając, że jakość oznacza nie tylko piękny efekt, ale też zdrowie i bezpieczeństwo. Kupujmy akcesoria do hybrydy i lakiery sprawdzonych marek, a w przypadku lampy do hybrydy postawmy zaś na nieco droższą, ale taką, która będzie bezpieczna i trwała. Lampa za około 100–200 zł jest wystarczająca do użytku domowego i posłuży przez lata.

5. Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

Usuwanie lakieru hybrydowego jest równie ważnym elementem, jak jego poprawne nakładanie. Wykonane niestarannie lub nieostrożnie, może wyrządzić wiele szkód, łącznie z trwałym uszkodzeniem macierzy paznokcia.

 

Nigdy nie ściągamy produktów na siłę, nie zeskrobujemy, nie odrywamy lakieru. Usuwając hybrydę w domowym zaciszu, najpierw matowimy top przy pomocy bloczka polerskiego, a następnie przykładamy do paznokci nasączony acetonem wacik i owijamy folią. Odmoczenie produktów powinno zająć około 10 minut. Rozmiękczony lakier usuwamy ostrożnie patyczkiem, od skórek, w kierunku brzegu płytki.

 

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47