czwartek, 01 luty 2024 07:13

Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

Manicure hybrydowy Manicure hybrydowy Freepik

Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

 

 

Jeśli postaramy się przestrzegać kilku ważnych zasad, z pewnością uda się nam uniknąć choć części poniższych błędów, a nasz manicure będzie nie tylko trwały, ale też bezpieczny.

1. Niewłaściwe przygotowanie paznokci

Przygotowanie paznokci to ważny krok, którego nie wolno pomijać, ani wykonywać niedokładnie. Aby lakiery do hybryd utrzymywały się na płytkach tak długo, jak obiecuje producent, trzeba je nakładać na idealnie przygotowaną powierzchnię.

 

Paznokcie muszą być starannie zmatowione i odtłuszczone. Ważne jest też odsunięcie drobnych skórek, które nie tylko psują efekt wizualny, ale mogą przyczyniać się do zmniejszenia trwałości manicure. Przydadzą się takie akcesoria do hybrydy jak patyczki do skórek, blok polerski i cleaner. 

2. Nakładanie zbyt grubych warstw

Lakier do paznokci hybrydowych nakładamy cienkimi warstwami! Dotyczy to każdego preparatu, zarówno bazy, kolorowych lakierów do hybryd, jak i topu. Produkty nałożone zbyt grubo nie ulegają całkowitemu utwardzeniu i pozostają pod spodem miękkie. Powoduje to marszczenie się i odchodzenie hybrydy od płytek paznokciowych. Dodatkowym problemem w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy lakieru może być zalewanie skórek, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może też być przyczyną uczulenia.

 

By manicure wyglądał dobrze i był trwały, aplikujemy niewielką ilość każdego produktu, każdorazowo utwardzając go w lampie. Zwykle wystarczą w sumie cztery warstwy – baza, dwa razy kolorowy lakier i top.

3. Skracanie czasu utwardzania

Aby lakier do paznokci hybrydowych spełniał swoje zadanie, czyli wyglądał nieskazitelnie przez wiele dni, niezbędne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu utrwalania. Nowoczesne lampy do hybrydy pozwalają na utwardzenie produktów w ciągu 30 czy 45 sekund, jest to więc naprawdę krótko w porównaniu do suszenia tradycyjnej emalii. Nie warto samodzielnie modyfikować tego czasu, efekty bowiem mogą być opłakane. Lakier utwardzony na wierzchu, a mokry pod spodem, w najlepszym wypadku brzydko się zmarszczy i nie będzie trwały. Jeśli będziemy mieć pecha, pod taką nieutwardzoną „kołderką” możemy dorobić się np. infekcji. Nie ma sensu ryzykować.

 

Trzeba pamiętać, że różne produkty mogą mieć nieco różny zalecany czas utwardzania. Kupując nowy lakier, zawsze sprawdzajmy to na opakowaniu!

4. Przesadne oszczędzanie

Jedno z najczęściej wyszukiwanych w internecie haseł związanych ze stylizacją paznokci to „hybrydy cena”. Wniosek nasuwa się sam – koszty mają znaczenie. Wszyscy staramy się oszczędzać, a manicure hybrydowy jest postrzegany raczej jako zachcianka, aniżeli podstawowa potrzeba. Wykonując hybrydy samodzielnie w domu, możemy zmniejszyć wydatki związane z tym zabiegiem. Cena hybryd wykonywanych w salonie zbliżona jest do tej, jaką musimy zapłacić za własną lampę, która wystarczy nam na kilka lat. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla oszczędnych. Nie można jednak przesadzić!

 

Organizując własny zestaw do stylizacji paznokci, wydawajmy pieniądze z głową, pamiętając, że jakość oznacza nie tylko piękny efekt, ale też zdrowie i bezpieczeństwo. Kupujmy akcesoria do hybrydy i lakiery sprawdzonych marek, a w przypadku lampy do hybrydy postawmy zaś na nieco droższą, ale taką, która będzie bezpieczna i trwała. Lampa za około 100–200 zł jest wystarczająca do użytku domowego i posłuży przez lata.

5. Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

Usuwanie lakieru hybrydowego jest równie ważnym elementem, jak jego poprawne nakładanie. Wykonane niestarannie lub nieostrożnie, może wyrządzić wiele szkód, łącznie z trwałym uszkodzeniem macierzy paznokcia.

 

Nigdy nie ściągamy produktów na siłę, nie zeskrobujemy, nie odrywamy lakieru. Usuwając hybrydę w domowym zaciszu, najpierw matowimy top przy pomocy bloczka polerskiego, a następnie przykładamy do paznokci nasączony acetonem wacik i owijamy folią. Odmoczenie produktów powinno zająć około 10 minut. Rozmiękczony lakier usuwamy ostrożnie patyczkiem, od skórek, w kierunku brzegu płytki.

 

 • Jedzenie małych ryb może zmniejszać ryzyko śmierci
  Jedzenie małych ryb może zmniejszać ryzyko śmierci

  Spożywanie małych ryb w całości może zmniejszać ryzyko śmierci z powodu raka i innych przyczyn, według najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Public Health Nutrition.

  Napisano czwartek, 20 czerwiec 2024 22:21
 • Nowości w kalkulatorach ubezpieczeniowych online
  Nowości w kalkulatorach ubezpieczeniowych online

  Współczesne kalkulatory ubezpieczeniowe online przeszły znaczną ewolucję, dostosowując się do rosnących oczekiwań użytkowników oraz dynamicznych zmian technologicznych. Oferują one znacznie więcej niż tylko proste obliczenia składki ubezpieczeniowej. Nowoczesne narzędzia są zaprojektowane, aby dostarczać spersonalizowane oferty, zwiększać przejrzystość procesów oraz integrację z innymi systemami. W artykule tym przyjrzymy się nowościom, które obecnie dominują w kalkulatorach ubezpieczeniowych online.

  Napisano czwartek, 20 czerwiec 2024 09:58
 • Dziedziczność Alzheimera
  Dziedziczność Alzheimera

  Nowe badania sugerują, że ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera jest wyższe, jeśli matka pacjenta była wcześniej zdiagnozowana z tą chorobą, w porównaniu do przypadków, gdy chorobę miał ojciec. Badania przeprowadzone przez naukowców z Massachusetts pokazują również, że ojcowie, u których choroba Alzheimera wystąpiła przed 65. rokiem życia, mogą także zwiększać ryzyko jej rozwoju u swoich dzieci.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 23:26
 • Jak wybrać odzież medyczną? Praktyczny poradnik
  Jak wybrać odzież medyczną? Praktyczny poradnik

  Wybór odpowiedniej odzieży medycznej to kluczowy aspekt pracy w służbie zdrowia. Niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, fizjoterapeutą, czy technikiem medycznym, odpowiednia odzież wpływa na komfort pracy i profesjonalny wygląd. W poniższym artykule przedstawimy, jak wybrać odzież medyczną, zwracając uwagę na materiały, wygodę oraz szeroką gamę dostępnych fasonów.

  Napisano niedziela, 16 czerwiec 2024 09:37
 • Jak depresja może pogarszać utratę pamięci?
  Jak depresja może pogarszać utratę pamięci?

  Nowe badania wykazują dwukierunkowy związek między depresją a utratą pamięci. Naukowcy od dawna wiedzieli, że nastrój i pamięć są ze sobą powiązane, ale jest to pierwsze badanie, które szczegółowo bada relację między tymi dwoma czynnikami. Wyniki sugerują, że osoby z silniejszymi objawami depresji doświadczają szybszej utraty pamięci, a z kolei znacząca utrata pamięci prowadzi do wyższego poziomu objawów depresji.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 23:45
 • Korzyści aktywności na świeżym powietrzu
  Korzyści aktywności na świeżym powietrzu

  Aktywność fizyczna przynosi liczne korzyści zdrowotne, w tym zapobieganie chorobom przewlekłym, poprawę funkcji układu odpornościowego i wydłużenie oczekiwanej długości życia. Jednak badania pokazują, że większość dorosłych w Stanach Zjednoczonych ćwiczy znacznie mniej niż zalecane 150-300 minut umiarkowanej aktywności fizycznej tygodniowo. Okazuje się, że ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą oferować jeszcze więcej korzyści niż te wykonywane w pomieszczeniach.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 00:51
 • Wpływ stresu na zdrowie
  Wpływ stresu na zdrowie

  W czerwcu 2016 roku, gdy niemiecka reprezentacja piłkarska przygotowywała się do meczu z Słowacją w mistrzostwach Europy, grupa naukowców z Niemiec z ciekawością obserwowała reakcje kibiców. Ich celem było zbadanie związku między krótkotrwałym, ostrym stresem psychicznym a jego fizycznymi skutkami, w tym zawałami serca i udarami.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 01:03