czwartek, 01 luty 2024 07:13

Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

Manicure hybrydowy Manicure hybrydowy Freepik

Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

 

 

Jeśli postaramy się przestrzegać kilku ważnych zasad, z pewnością uda się nam uniknąć choć części poniższych błędów, a nasz manicure będzie nie tylko trwały, ale też bezpieczny.

1. Niewłaściwe przygotowanie paznokci

Przygotowanie paznokci to ważny krok, którego nie wolno pomijać, ani wykonywać niedokładnie. Aby lakiery do hybryd utrzymywały się na płytkach tak długo, jak obiecuje producent, trzeba je nakładać na idealnie przygotowaną powierzchnię.

 

Paznokcie muszą być starannie zmatowione i odtłuszczone. Ważne jest też odsunięcie drobnych skórek, które nie tylko psują efekt wizualny, ale mogą przyczyniać się do zmniejszenia trwałości manicure. Przydadzą się takie akcesoria do hybrydy jak patyczki do skórek, blok polerski i cleaner. 

2. Nakładanie zbyt grubych warstw

Lakier do paznokci hybrydowych nakładamy cienkimi warstwami! Dotyczy to każdego preparatu, zarówno bazy, kolorowych lakierów do hybryd, jak i topu. Produkty nałożone zbyt grubo nie ulegają całkowitemu utwardzeniu i pozostają pod spodem miękkie. Powoduje to marszczenie się i odchodzenie hybrydy od płytek paznokciowych. Dodatkowym problemem w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy lakieru może być zalewanie skórek, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może też być przyczyną uczulenia.

 

By manicure wyglądał dobrze i był trwały, aplikujemy niewielką ilość każdego produktu, każdorazowo utwardzając go w lampie. Zwykle wystarczą w sumie cztery warstwy – baza, dwa razy kolorowy lakier i top.

3. Skracanie czasu utwardzania

Aby lakier do paznokci hybrydowych spełniał swoje zadanie, czyli wyglądał nieskazitelnie przez wiele dni, niezbędne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu utrwalania. Nowoczesne lampy do hybrydy pozwalają na utwardzenie produktów w ciągu 30 czy 45 sekund, jest to więc naprawdę krótko w porównaniu do suszenia tradycyjnej emalii. Nie warto samodzielnie modyfikować tego czasu, efekty bowiem mogą być opłakane. Lakier utwardzony na wierzchu, a mokry pod spodem, w najlepszym wypadku brzydko się zmarszczy i nie będzie trwały. Jeśli będziemy mieć pecha, pod taką nieutwardzoną „kołderką” możemy dorobić się np. infekcji. Nie ma sensu ryzykować.

 

Trzeba pamiętać, że różne produkty mogą mieć nieco różny zalecany czas utwardzania. Kupując nowy lakier, zawsze sprawdzajmy to na opakowaniu!

4. Przesadne oszczędzanie

Jedno z najczęściej wyszukiwanych w internecie haseł związanych ze stylizacją paznokci to „hybrydy cena”. Wniosek nasuwa się sam – koszty mają znaczenie. Wszyscy staramy się oszczędzać, a manicure hybrydowy jest postrzegany raczej jako zachcianka, aniżeli podstawowa potrzeba. Wykonując hybrydy samodzielnie w domu, możemy zmniejszyć wydatki związane z tym zabiegiem. Cena hybryd wykonywanych w salonie zbliżona jest do tej, jaką musimy zapłacić za własną lampę, która wystarczy nam na kilka lat. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla oszczędnych. Nie można jednak przesadzić!

 

Organizując własny zestaw do stylizacji paznokci, wydawajmy pieniądze z głową, pamiętając, że jakość oznacza nie tylko piękny efekt, ale też zdrowie i bezpieczeństwo. Kupujmy akcesoria do hybrydy i lakiery sprawdzonych marek, a w przypadku lampy do hybrydy postawmy zaś na nieco droższą, ale taką, która będzie bezpieczna i trwała. Lampa za około 100–200 zł jest wystarczająca do użytku domowego i posłuży przez lata.

5. Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy

Usuwanie lakieru hybrydowego jest równie ważnym elementem, jak jego poprawne nakładanie. Wykonane niestarannie lub nieostrożnie, może wyrządzić wiele szkód, łącznie z trwałym uszkodzeniem macierzy paznokcia.

 

Nigdy nie ściągamy produktów na siłę, nie zeskrobujemy, nie odrywamy lakieru. Usuwając hybrydę w domowym zaciszu, najpierw matowimy top przy pomocy bloczka polerskiego, a następnie przykładamy do paznokci nasączony acetonem wacik i owijamy folią. Odmoczenie produktów powinno zająć około 10 minut. Rozmiękczony lakier usuwamy ostrożnie patyczkiem, od skórek, w kierunku brzegu płytki.

 

  • Fakeout – sposób na szybsze zaplatanie włosów
    Fakeout – sposób na szybsze zaplatanie włosów

    Długi czas spędzany na zaplataniu włosów w salonie to dla wielu rutyna, szczególnie gdy chodzi o skomplikowane fryzury takie jak drobne warkoczyki boho czy mikro warkocze. Aicha Kamara, fryzjerka z New Jersey, odkryła jednak metodę, która może znacząco skrócić ten czas, wykorzystując technikę zwaną „fakeout”.

    Napisano piątek, 26 kwiecień 2024 18:38
  • Ludzkie jedzenie powodujące tycie twojego pupila
    Ludzkie jedzenie powodujące tycie twojego pupila

    Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Pet Range ujawniają, które z ludzkich potraw mogą prowadzić do nadwagi u naszych czworonożnych przyjaciół. Produkty takie jak grillowany łosoś czy jajecznica mogą być bardziej kaloryczne dla psów, niż wielu właścicieli zdaje sobie sprawę.

    Napisano środa, 24 kwiecień 2024 17:13
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o przewlekłej pokrzywce idiopatycznej (CSU)
    Wszystko, co musisz wiedzieć o przewlekłej pokrzywce idiopatycznej (CSU)

    Przewlekła pokrzywka idiopatyczna (Chronic Spontaneous Urticaria, CSU) jest stanem, który może powodować dyskomfort i swędzenie skóry. Chociaż przyczyny CSU pozostają niejasne, istnieją skuteczne sposoby zarządzania tym schorzeniem.

    Napisano poniedziałek, 22 kwiecień 2024 19:45
  • Wpływ depresji poporodowej na koszty opieki zdrowotnej
    Wpływ depresji poporodowej na koszty opieki zdrowotnej

    Dr Slawa Rokicki z Rutgers University w Piscataway (New Jersey) przeprowadziła badanie, które wykazało, że dzieci kobiet z objawami depresji poporodowej odwiedzają szpitalne oddziały ratunkowe częściej niż dzieci matek bez takich objawów. Analiza obejmowała dane zebrane w latach 2016-2018 od ponad 200 tysięcy kobiet z New Jersey i ich dzieci.

    Napisano niedziela, 21 kwiecień 2024 10:30
  • Dom tymczasowy. Jak zmienia życie zwierząt czekających na adopcję?
    Dom tymczasowy. Jak zmienia życie zwierząt czekających na adopcję?

    Dom tymczasowy to miejsce, które pełni niezwykle ważną rolę w procesie adopcji i rehabilitacji zwierząt. Paweł Rusak z Onetu przybliża tę ideę oraz dzieli się własnymi doświadczeniami jako opiekun tymczasowy.

    Napisano sobota, 20 kwiecień 2024 11:27
  • Znaczenie łańcucha chłodniczego w transporcie leków
    Znaczenie łańcucha chłodniczego w transporcie leków

    W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna rozwija się w zawrotnym tempie, niezwykle ważne staje się zapewnienie, że leki są dostarczane pacjentom w nienaruszonym stanie. To zadanie jest szczególnie istotne w przypadku produktów biologicznych, takich jak insulina czy szczepionki, które są niezwykle wrażliwe na wahania temperatur. Właśnie dlatego, kontrolowanie warunków termicznych na każdym etapie łańcucha dostaw, począwszy od producenta aż po ostatecznego odbiorcę, jest kluczowe dla zachowania ich właściwości terapeutycznych.

    Napisano piątek, 19 kwiecień 2024 14:46
  • Zapach nowej ery - świat perfum według L'Oréal
    Zapach nowej ery - świat perfum według L'Oréal

    Karine Lebret, liderka działu badań i projektowania zapachów w L'Oréal, podkreśla znaczący wpływ pandemii na percepcję i zastosowanie perfum. W świat po pandemii wprowadziła rewolucję, która uczyniła zapach kluczowym elementem osobistej ekspresji i doświadczenia. To, jak dzisiaj wybieramy i używamy perfum, odzwierciedla głębokie emocjonalne przeobrażenia, które zaszły w społeczeństwie

    Napisano środa, 17 kwiecień 2024 14:09