- Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje.
- Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy.
- Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy.
Wysokiej jakości Trycholog Katowice jest w obecnych czasach cenionym i nieustannie poszukiwanym specjalistą. Zajmując się szeroko pojętymi problemami i chorobami włosów oraz skóry głowy, wykwalifikowani trycholodzy niosą pomoc niezliczonym pacjentom. Doskonale widać to na przykładzie mikropigmentacji – zabiegowi, którego efektem jest stworzenie imitacji tzw. krótko strzyżonego włosa. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego, co najważniejsze...
Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje
Zabieg mikropigmentacji (z ang. Scalp Micropigmentation, SMP) to nowoczesna metoda na optyczne zagęszczenie naturalnych długich włosów, ale również stworzenie imitacji krótkich włosków (poprzez wprowadzenie pod skórę specjalnego, drobnego pigmentu). Co istotne, uzyskany efekt jest w pełni satysfakcjonujący, zwłaszcza dla osób zmagających się z permanentną utratą włosów (w formie rozległej lub plackowatej). Stworzone w ten sposób "mikro-włoski" wyglądają jak prawdziwe i charakteryzują się dobrą wytrzymałością.
Ponadto zabieg mikropigmentacji skóry głowy odtwarza naturalną linię włosów długich, zagęszczając je przez odnowienie fragmentów które zdążyły wypaść. Powszechnie korzystają z tego pacjenci (mężczyźni i kobiety), którzy z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani do przeszczepu.
Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy
Renomowany trycholog wykonuje mikropigmentację na skórze głowy w sposób bezpieczny i trwały (całość najczęściej rozkłada się na trzy sesje). W pewnym sensie można ją przyrównać do tatuażu, który maskuje łysienie. Co ważne, na zabieg decydują się też osoby po przeszczepie włosów (wykonanych metodami FUT i FUE), pokrywając pigmentem np. blizny po szyciu.
Mikropigmentacja włosów nie jest permanentna. Standardowo utrzymuje się przez okres około 2 lat (na co wpływ mają indywidualne predyspozycje pacjenta). Pigment po czasie traci swój pierwotny kolor, stopniowo jaśniejąc i odsłaniając łysinę. Zalecany jest wtedy zabieg odświeżający (przeprowadzany na niemal identycznych zasadach).
Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy
Do zabiegu mikropigmentacji należy się odpowiednio przygotować – w pierwszej kolejności skonsultować z trychologiem swój stan zdrowia i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Całość nie jest zalecana dla pacjentów zmagających się między innymi z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, chorobami nowotworowymi (również będących w trakcie leczenia) lub posiadających sporą ilość znamion, pieprzyków i trądziku na skórze głowy. Dodatkowo zalecana jest konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.
Mikropigmentacja skóry głowy szybko okaże się zabiegiem mającym olbrzymi wpływ na nasze życie, poprawiając wygląd, przez co też budując pewność siebie i dobre samopoczucie. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie może dziwić fakt coraz częstszych wizyt w gabinetach wykwalifikowanych trychologów.