wtorek, 25 lipiec 2023 16:55

Czym jest mikropigmentacja i jaki ma wpływ na skórę głowy?

Trycholog Katowice Trycholog Katowice Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Mikropigmentacja skóry głowy należy w ostatnim czasie do jednych z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez trychologów. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę efekty, jakie daje. Naturalnie więc pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzuje się tego typu zabieg i jakie warunki trzeba spełnić, żeby do niego przystąpić. Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego już teraz!

 

  1. Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje.
  2. Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy.
  3. Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy.

Wysokiej jakości Trycholog Katowice jest w obecnych czasach cenionym i nieustannie poszukiwanym specjalistą. Zajmując się szeroko pojętymi problemami i chorobami włosów oraz skóry głowy, wykwalifikowani trycholodzy niosą pomoc niezliczonym pacjentom. Doskonale widać to na przykładzie mikropigmentacji – zabiegowi, którego efektem jest stworzenie imitacji tzw. krótko strzyżonego włosa. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego, co najważniejsze...

Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje

Zabieg mikropigmentacji (z ang. Scalp Micropigmentation, SMP) to nowoczesna metoda na optyczne zagęszczenie naturalnych długich włosów, ale również stworzenie imitacji krótkich włosków (poprzez wprowadzenie pod skórę specjalnego, drobnego pigmentu). Co istotne, uzyskany efekt jest w pełni satysfakcjonujący, zwłaszcza dla osób zmagających się z permanentną utratą włosów (w formie rozległej lub plackowatej). Stworzone w ten sposób "mikro-włoski" wyglądają jak prawdziwe i charakteryzują się dobrą wytrzymałością.

Ponadto zabieg mikropigmentacji skóry głowy odtwarza naturalną linię włosów długich, zagęszczając je przez odnowienie fragmentów które zdążyły wypaść. Powszechnie korzystają z tego pacjenci (mężczyźni i kobiety), którzy z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani do przeszczepu.

Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy

Renomowany trycholog wykonuje mikropigmentację na skórze głowy w sposób bezpieczny i trwały (całość najczęściej rozkłada się na trzy sesje). W pewnym sensie można ją przyrównać do tatuażu, który maskuje łysienie. Co ważne, na zabieg decydują się też osoby po przeszczepie włosów (wykonanych metodami FUT i FUE), pokrywając pigmentem np. blizny po szyciu.

Mikropigmentacja włosów nie jest permanentna. Standardowo utrzymuje się przez okres około 2 lat (na co wpływ mają indywidualne predyspozycje pacjenta). Pigment po czasie traci swój pierwotny kolor, stopniowo jaśniejąc i odsłaniając łysinę. Zalecany jest wtedy zabieg odświeżający (przeprowadzany na niemal identycznych zasadach).

Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy

Do zabiegu mikropigmentacji należy się odpowiednio przygotować – w pierwszej kolejności skonsultować z trychologiem swój stan zdrowia i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Całość nie jest zalecana dla pacjentów zmagających się między innymi z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, chorobami nowotworowymi (również będących w trakcie leczenia) lub posiadających sporą ilość znamion, pieprzyków i trądziku na skórze głowy. Dodatkowo zalecana jest konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Mikropigmentacja skóry głowy szybko okaże się zabiegiem mającym olbrzymi wpływ na nasze życie, poprawiając wygląd, przez co też budując pewność siebie i dobre samopoczucie. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie może dziwić fakt coraz częstszych wizyt w gabinetach wykwalifikowanych trychologów.

  • Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych
    Korzyści poznawcze z intensywnych treningów interwałowych

    Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie „Aging and Disease” zbadało trzy poziomy aktywności fizycznej wśród zdrowych starszych dorosłych i jak te interwencje wpływały na funkcjonowanie hipokampu, obszaru mózgu kluczowego dla konsolidacji pamięci. Badacze odkryli, że uczestnicy angażujący się w intensywne treningi interwałowe (HIIT) doświadczyli poprawy funkcji hipokampu. Co więcej, zaobserwowano, że poprawa ta utrzymywała się do pięciu lat po rozpoczęciu interwencji.

    Napisano czwartek, 25 lipiec 2024 15:43
  • Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę
    Zrezygnuj z Googlowania i zrób sobie drzemkę

    Ludzie mogą zmniejszyć ryzyko demencji związanej z wiekiem, właściwie ćwicząc swój mózg zamiast korzystać z Googla, według czołowego kanadyjskiego akademika.

    Napisano poniedziałek, 22 lipiec 2024 21:29
  • Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy
    Nieregularny sen a ryzyko cukrzycy

    Najnowsze badania wykazały, że nieregularny sen może zwiększać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Badacze z Bostonu i Manchesteru odkryli, że osoby o najbardziej zmiennym czasie snu miały o 59% większe ryzyko rozwoju cukrzycy w ciągu 7,5 roku niż osoby o najbardziej regularnym śnie.

    Napisano niedziela, 21 lipiec 2024 12:41
  • Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?
    Dlaczego milenialsi zrywają kontakty z rodzicami?

    Milenialsi coraz częściej zrywają kontakty z rodzicami, twierdząc, że jest to korzystne dla ich zdrowia psychicznego. Psychologowie wskazują na rolę mediów społecznościowych w promowaniu tego trendu.

    Napisano środa, 17 lipiec 2024 14:44
  • Czy stres powoduje raka?
    Czy stres powoduje raka?

    Wielu naukowców od lat zastanawia się nad pytaniem, czy stres może powodować raka. Liczne badania wskazują na to, że poważne wydarzenia życiowe, takie jak żałoba, rozwód czy trauma, często występują tuż przed rozwojem choroby. Jednak dowody na to są dalekie od jednoznacznych.

    Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 17:11
  • Niezdrowa żywność reklamowana online
    Niezdrowa żywność reklamowana online

    Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

    Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
  • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
    Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

    Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

    Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50