wtorek, 25 lipiec 2023 16:55

Czym jest mikropigmentacja i jaki ma wpływ na skórę głowy?

Trycholog Katowice Trycholog Katowice Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Mikropigmentacja skóry głowy należy w ostatnim czasie do jednych z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez trychologów. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę efekty, jakie daje. Naturalnie więc pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzuje się tego typu zabieg i jakie warunki trzeba spełnić, żeby do niego przystąpić. Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego już teraz!

 

 1. Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje.
 2. Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy.
 3. Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy.

Wysokiej jakości Trycholog Katowice jest w obecnych czasach cenionym i nieustannie poszukiwanym specjalistą. Zajmując się szeroko pojętymi problemami i chorobami włosów oraz skóry głowy, wykwalifikowani trycholodzy niosą pomoc niezliczonym pacjentom. Doskonale widać to na przykładzie mikropigmentacji – zabiegowi, którego efektem jest stworzenie imitacji tzw. krótko strzyżonego włosa. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego, co najważniejsze...

Mikropigmentacja skóry głowy – podstawowe informacje

Zabieg mikropigmentacji (z ang. Scalp Micropigmentation, SMP) to nowoczesna metoda na optyczne zagęszczenie naturalnych długich włosów, ale również stworzenie imitacji krótkich włosków (poprzez wprowadzenie pod skórę specjalnego, drobnego pigmentu). Co istotne, uzyskany efekt jest w pełni satysfakcjonujący, zwłaszcza dla osób zmagających się z permanentną utratą włosów (w formie rozległej lub plackowatej). Stworzone w ten sposób "mikro-włoski" wyglądają jak prawdziwe i charakteryzują się dobrą wytrzymałością.

Ponadto zabieg mikropigmentacji skóry głowy odtwarza naturalną linię włosów długich, zagęszczając je przez odnowienie fragmentów które zdążyły wypaść. Powszechnie korzystają z tego pacjenci (mężczyźni i kobiety), którzy z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani do przeszczepu.

Charakterystyka mikropigmentacji skóry głowy

Renomowany trycholog wykonuje mikropigmentację na skórze głowy w sposób bezpieczny i trwały (całość najczęściej rozkłada się na trzy sesje). W pewnym sensie można ją przyrównać do tatuażu, który maskuje łysienie. Co ważne, na zabieg decydują się też osoby po przeszczepie włosów (wykonanych metodami FUT i FUE), pokrywając pigmentem np. blizny po szyciu.

Mikropigmentacja włosów nie jest permanentna. Standardowo utrzymuje się przez okres około 2 lat (na co wpływ mają indywidualne predyspozycje pacjenta). Pigment po czasie traci swój pierwotny kolor, stopniowo jaśniejąc i odsłaniając łysinę. Zalecany jest wtedy zabieg odświeżający (przeprowadzany na niemal identycznych zasadach).

Przygotowania do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy

Do zabiegu mikropigmentacji należy się odpowiednio przygotować – w pierwszej kolejności skonsultować z trychologiem swój stan zdrowia i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Całość nie jest zalecana dla pacjentów zmagających się między innymi z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, chorobami nowotworowymi (również będących w trakcie leczenia) lub posiadających sporą ilość znamion, pieprzyków i trądziku na skórze głowy. Dodatkowo zalecana jest konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Mikropigmentacja skóry głowy szybko okaże się zabiegiem mającym olbrzymi wpływ na nasze życie, poprawiając wygląd, przez co też budując pewność siebie i dobre samopoczucie. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie może dziwić fakt coraz częstszych wizyt w gabinetach wykwalifikowanych trychologów.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17