wtorek, 01 listopad 2022 07:00

Wybór fotografa ślubnego – jakie są najważniejsze kwestie?

fotograf na ślub cywilny fotograf na ślub cywilny pixabay

Kiedy przygotowania do ślubu są już w pełni, w końcu przychodzi moment, aby znaleźć odpowiedniego fotografa ślubnego.

Jest to trudny wybór, gdyż praktycznie w każdym mieście można znaleźć co najmniej kilkanaście ofert, a w dużych miejscowościach nawet kilkadziesiąt. Jak zatem wybrać taką ofertę, która w pełni będzie odpowiadać oczekiwaniom Młodych?

Wybierz rodzaj usługi fotograficznej

Niezależnie od tego czy jest potrzebny fotograf na ślub cywilny, czy też kościelny bądź humanistyczny, w pierwszej kolejności dobrze jest podjąć decyzję o tym, jaki rodzaj zdjęć będzie wykonywany.

Cały czas sporym zainteresowaniem cieszą się klasyczne sesje pozowane w studio. Na takie rozwiązanie decydują się chętnie Młodzi, którym zależy na pięknych, studyjnych portretach ślubnych. Osobną lub dodatkową usługą może być tutaj sesja w plenerze. Niejednokrotnie jest to bardziej spontaniczna sesja niż ta w studio. Sporym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszy się także taka usługa jak reportaż ślubny. Dzieje się tak z kilku względów. Przede wszystkim jest to coś nowego na rynku, co pozwala w nieco inny sposób spojrzeć na całe wydarzenie. Sposób wykonywania zdjęć pozwala też na uchwycenie wyjątkowych chwil, co nie jest możliwe, gdy zdjęcia wykonywane są w studio. Fotograf towarzyszy Młodym i ich bliskim nie tylko w miejscu zawarcia związku małżeńskiego czy na weselu. Jest on obecny także w czasie przygotowań do ślubu. Niekiedy w ramach usług fotografii ślubnej wykonywane są także sesje narzeczeńskie.

Zapoznaj się z portfolio wybranych fotografów

Kiedy już zapadnie decyzja o tym, jaki rodzaj sesji ślubnej ma być wykonany, warto wybrać osobę, która ją zrealizuje. W sieci jest wiele ofert, które wydają się być ciekawe. Swój wybór na początek warto zawęzić do kilku fotografów, których propozycje są najciekawsze. Kolejnym krokiem przed umówieniem się na spotkanie jest zapoznanie się z portfolio. Pozwoli to zobaczyć, jak dana osoba realizuje swoje zlecenia. Jakie sesje wykonuje najczęściej, a także jak wykańcza swoje prace. Często już na stronach internetowych fotografów jest także umieszczany regulamin współpracy, co pozwala na przyspieszenie ustaleń związanych z realizacją usługi i podpisaniem umowy.

Podpisz umowę

W momencie, gdy wybrany już zostanie fotograf, należy się z nim spotkać, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące umowy i jej realizacji. Umowę zawsze należy podpisać, gdyż jest ona zabezpieczeniem zarówno dla usługobiorcy, jak i dla wykonawcy. Podstawowe informacje, jakie powinna ona zawierać to czas i miejsce wykonania zdjęć, termin ich oddania oraz wynagrodzenie za tę usługę. Oprócz tego w zależności od sytuacji, dobrze jest umieścić zapisy o tym, czy fotograf zapewnia zastępstwo w razie gdyby sam nie mógł wykonać usługi, o sprzęcie zastępczym, a także dotyczące ewentualnych kar umownych za niewywiązanie się z umowy przez którąś ze stron. Często w umowach jest też poruszana kwestia zaliczki bądź zadatku na rzecz realizacji usługi.

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17