poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:40

Jak dbać o koszule, aby służyły nam jak najdłużej?

koszule męskie koszule męskie pexels

Koszula to bardzo istotny element garderoby każdego mężczyzny. Dlatego warto się dowiedzieć, jak dbać o koszule, aby służyły jak najdłużej.

 

Regularne pranie

Żywotność takich elementów garderoby jak koszule można z powodzeniem przedłużyć dzięki ich regularnemu praniu. Koszule powinno się prać po każdym założeniu, ponieważ są noszone w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Szczególnie dotyczy to koszul jasnych, na których zabrudzenia są bardziej widoczne. Kilkukrotne noszenie koszul bez prania może uwidocznić na nich nieestetyczne plamy, dlatego warto tego unikać. Niektóre plamy dość trudno się usuwa i mogą pozostać na koszulach na zawsze, jeśli się ich właściwie nie wyczyści.

Odpowiednie pranie

Podczas prania koszul warto również zadbać o wybór odpowiedniego programu, a także temperatury prania. Instrukcję dotyczącą prania konkretnych modeli koszul zazwyczaj można znaleźć na specjalnych wszywkach, które znajdują się we wnętrzu odzieży. Koszul nie powinno się prać w zbyt wysokich temperaturach, ponieważ może to skutkować zniszczeniem się materiału lub skurczeniem odzieży. Tego rodzaju elementów garderoby nie powinno się także prać w zbyt niskich temperaturach, ponieważ usuwanie zabrudzeń może być w tym przypadku utrudnione. Niektóre modele koszul powinno się prać ręcznie.

Sposób prania

Pranie koszul wymaga zastosowania się do kilku istotnych zasad. Przede wszystkim jednocześnie powinno się prać jedynie odzież w tych samych lub zbliżonych kolorach, aby zminimalizować ryzyko farbowania. W przypadku pielęgnacji koszul powinno się również unikać wirowania, które powoduje rozciąganie się materiału oraz utratę koloru. Warto odwracać koszule przed praniem na lewą stronę, ponieważ dzięki temu możliwe będzie ich lepsze zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Właściwe suszenie

Warto zadbać o odpowiedni proces suszenia koszul, ponieważ ma on dość duży wpływ na żywotność odzieży. Koszul nie powinno się suszyć w suszarkach elektrycznych, ponieważ może to powodować kurczenie się materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie odzieży na wieszakach z szerokimi ramionami. Przed powieszeniem koszuli warto nadać jej kształt poprzez strzepnięcie materiału.

Odpowiednie prasowanie

Oprócz odpowiedniego suszenia duże znaczenie podczas pielęgnacji koszul ma także właściwy sposób prasowania odzieży. Najlepiej prasować koszule w niskich temperaturach, ponieważ dzięki temu możliwe będzie zapobieganie spalaniu się włókien. Prasowanie w zbyt wysokich temperaturach może natomiast skutkować kurczeniem się odzieży oraz zmianą jej kształtu.

Czego unikać?

Podczas pielęgnacji odzieży warto zadbać o kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim ważne jest regularne pranie odzieży, a także usuwanie wszelkich zabrudzeń tak szybko, jak to jest możliwe. Nie jest polecane pranie koszul ani w zbyt wysokich temperaturach, ani też w zbyt niskich. Warto wybierać modele koszul o wysokiej jakości, które będą trwałe i wytrzymałe. Z szeroką ofertą tego typu elementów garderoby można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://bytom.com.pl/c-koszule.

 • Niezdrowa żywność reklamowana online
  Niezdrowa żywność reklamowana online

  Rząd Australii bada, czy powinniśmy zakazać reklamy niezdrowej żywności online i jak to mogłoby działać. W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy niezdrowej żywności i napojów online zacznie obowiązywać w październiku 2025 roku.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 17:27
 • Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?
  Problemy zdrowia intymnego kobiet - kiedy warto się martwić?

  Czy problemy intymne kobiet są warte zmartwień? W naszym przewodniku eksperci ujawniają objawy raka, które każda kobieta powinna znać, oraz 'zmieniające życie' leki, które mogą uczynić seks przyjemnym ponownie.

  Napisano środa, 10 lipiec 2024 22:50
 • Czy joga oczu może zastąpić okulary?
  Czy joga oczu może zastąpić okulary?

  Spędzanie godzin przed ekranem może powodować ból oczu, ich drżenie i niewyraźne widzenie. Jednak krótka sesja „jogi oczu” może pomóc złagodzić te dolegliwości i poprawić wzrok - tak przynajmniej twierdzi Sir Paul McCartney oraz liczni użytkownicy TikToka. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy, co mówią eksperci.

  Napisano wtorek, 09 lipiec 2024 20:52
 • Jak dbać o serce podczas letnich upałów?
  Jak dbać o serce podczas letnich upałów?

  Amerykanie przygotowują się na kolejny upalny i wilgotny letni sezon, a American Heart Association (AHA) ostrzega, że pacjenci z chorobami serca muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby chronić swoje zdrowie. Według U.S. Centers for Disease Control and Prevention, każdego roku ponad 1200 osób w Stanach Zjednoczonych umiera bezpośrednio z powodu ekstremalnych upałów.

  Napisano niedziela, 07 lipiec 2024 21:58
 • Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy
  Cukrzycy leczeni insuliną są bardziej narażeni na urazy

  Osoby z cukrzycą leczone insuliną mają o ponad 60% wyższe ryzyko hospitalizacji z powodu urazów, takich jak urazy głowy i szyi oraz oparzenia, w porównaniu z ogólną populacją - wynika z niepokojących badań australijskich naukowców.

  Napisano piątek, 05 lipiec 2024 21:23
 • Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi
  Związek między jakością diety a zdolnościami poznawczymi

  Spożywanie wysokiej jakości diety w młodości i w średnim wieku może pomóc w utrzymaniu sprawności umysłowej na starość, jak wynika z nowych wstępnych ustaleń badania, które obejmowało dane zebrane od ponad 3000 osób na przestrzeni prawie siedmiu dekad.

  Napisano poniedziałek, 01 lipiec 2024 23:24
 • Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?
  Czy codzienne multiwitaminy przedłużają życie?

  Nowe badania analizujące dane z ponad dwóch dekad i prawie 400 000 uczestników w Stanach Zjednoczonych sugerują, że długoterminowe codzienne spożycie multiwitamin może nie poprawiać długowieczności u zdrowych dorosłych. Pomimo popularności multiwitamin, wcześniejsze badania nie dostarczyły wystarczających dowodów na ich korzyści dla długowieczności.

  Napisano sobota, 29 czerwiec 2024 17:59