wtorek, 29 sierpień 2023 14:32

Mulina – z czego jest i do czego się ją używa?

mulina do haftowania mulina do haftowania Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób najlepiej ozdobić materiał? W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem może okazać się mulina. Warte podkreślenia jest również to, że mulina to nitka, która może zostać wykorzystana w naprawdę różnych sytuacjach.

 

Mulina – podstawowe informacje

Do stworzenia muliny potrzeba bawełny merceryzowanej. Jest to bardzo ważne, ponieważ bawełna ta charakteryzuje się większą wytrzymałością i lekkim połyskiem. Mulina powinna składać się z kilku grubszych nici połączonych ze sobą (chodzi choćby o haftowanie). Na rynku można znaleźć przeróżne propozycje – co powiesz na mulinę cieniowaną lub efekt świetlny? Jedną z najlepszych nici do haftu jest mulina DMC.

Marka DMC

Marka DMC pojawiła się w 1800 roku. Związana jest z Francją i jak łatwo można się domyślić, cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób, dla których istotna jest wysoka jakość. Marka ta sprawia, że wyhaftowane prace bardzo długo wyglądają wprost fenomenalnie. Warto też wiedzieć, że możemy mówić o wykorzystywaniu specjalnych barwników, dzięki którym można opowiadać o trwałości kolorów i odporności na blaknięcie. Poza tym kolory są intensywne i żywe, co przekłada się na osiągnięcie korzystnego efektu.

Jeśli ktoś mówi, że dzięki mulinie DMC powstają małe dzieła sztuki, to nie jest to przesada. Mulina DMC to propozycja dla osób, które niezwykle cenią sobie wysoką jakość.

Mulina, czyli uniwersalizm

Bardzo ważne w tym wszystkim jest też to, że mulina świetnie sprawdzi się w przypadku wyszywania, haftowania obrazków. Mulinę uznaje się za produkt, który sprawdzi się przy wszelkich materiałowych obrazach. Hafty z muliny mogą zostać zaimplementowane na najróżniejszych dekoracjach domowych – należy przez to rozumieć serwetki, ręczniki, obrusy czy kocyki. W ten sposób można całkowicie zmienić oblicze dekoracji lub po prostu nadać jej nowe życie. Mulina powinna zainteresować też osoby, którym zależy na tym, aby skutecznie się wyróżniać. Co powiesz na to, aby na twojej koszulce pojawił się jakiś ciekawy wzór? Możliwości są praktycznie nieograniczone! Istotne jest również to, że kreatywne projekty nie muszą powstawać za pomocą maszyny – można też zdecydować się na zwykłą pracę ręczną. Z szerokim wyborem mulin do haftowania można się zapoznać w sklepie craftec.pl

Świetny pomysł na prezent

To wszystko sprawia, że mulina może posłużyć jako niespodzianka – rzecz jasna nie chodzi o same nici. Często zastanawiamy się nad tym, co będzie najlepszym rozwiązaniem na prezent. Bardzo zależy nam na tym, aby koniecznie znaleźć coś, co zadowoli osobę obdarowaną, ale jednocześnie pojawia się wiele wątpliwości. Tymczasem wyjście może okazać się znacznie prostsze, niż niektórzy sądzą. Co powiesz na naszyjniki lub kolczyki z muliny?

Przygotowanie naszyjników lub kolczyków może jawić się jako coś skomplikowanego, ale czy tak jest naprawdę? W przypadku naszyjników w głównej mierze chodzi o zrobienie pętelek we właściwym miejscu. Poza tym do wykonania naszyjników potrzeba:

 • bawełnianego sznurka – sznurek powinien mieć długość projektowanego naszyjnika,
 • nożyczek,
 • kolorowych pasemek muliny,
 • szpulki na nitkę,
 • podkładek wraz z nakrętkami na sznurek.

Czy w takiej sytuacji można się nad czymś zastanawiać? Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, na pewno warto pomyśleć o wspomnianych już kolczykach. Jeśli chodzi o stworzenie kolczyków, również nie należy obawiać się komplikacji. Wystarczy tylko zadbać o:

 • mulinę,
 • szczypce,
 • ozdobne guziki stanowiące bazę,
 • klej,
 • zapięcia do klipsów
 • nożyczki

Dobrze wykonane kolczyki mogą stanowić naprawdę elegancką biżuterię.

Korzystajmy z muliny!

Jak widać, mulina jest rozwiązaniem, z którego warto korzystać w naprawdę różnych sytuacjach. Ponadto możemy przekonać się, że kilka grubszych nici może posłużyć do stworzenia czegoś pięknego. W tekście była mowa o kolczykach czy naszyjnikach, ale w przypadku bransoletek również warto pomyśleć o mulinie. Do tego mulina to świetna opcja w razie poszukiwań dekoracji świątecznych. Zamiast myśleć o zakupach, można zdecydować się na bombki z muliny. Oczywiście stworzenie takich bombek nie jest trudnym zadaniem.

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47