piątek, 24 luty 2023 11:57

Jak wybrać odpowiedni program do magazynu?

program do magazynu program do magazynu mat.prasowe

Zarządzanie sprzedażą i zapasami w firmie nie jest łatwym zadaniem. Przedsiębiorstwa oferują bardzo różne produkty, o różnych właściwościach i terminach ważności, a także zasady dotyczące kolejności wydawania produktów z magazynu. Wszystko to sprawia, że program magazynowo-sprzedażowy musi mieć szerokie możliwości funkcjonalne, aby sprostać nawet najbardziej złożonym wymaganiom.

 Rozwój i historia programów do magazynu

Początek lat 90. to okres szybkiego wzrostu polskiej gospodarki oraz rozwoju programów magazynowych i wspomagających księgowość przedsiębiorców. Początkowo wersje programów magazynowych były bardzo proste i mogły być zapisane na kilku dyskach lub później na płytach CD. Jednak z czasem zapotrzebowania w rachunkowości i gospodarce magazynowej zaczęły dynamicznie rosnąć. Zmusiło to dostawców oprogramowania do rozwijania technologii oraz wprowadzania dodatkowych funkcjonalności. Samo oprogramowanie do fakturowania nie jest już wystarczające dla właścicieli firm. Potrzebują czegoś więcej — zintegrowanego programu do zarządzania magazynem.

program magazynowy EPR

program magazynowy EPR

Jakie cechy powinien mieć dobry program magazynowy? 

Program magazynowy powinien posiadać szereg cech i możliwości umożliwiających efektywne zarządzanie magazynem. Oto niektóre z nich:

 • Wprowadzanie pozycji — system powinien umożliwiać wprowadzanie pozycji i ich szczegółowy opis, w tym nazwę, kod, jednostkę miary, dostępną ilość, stan magazynowy oraz datę przyjęcia pozycji do magazynu.
 • Zarządzanie zamówieniami — oprogramowanie magazynowe powinno umożliwiać obsługę zamówień, w tym przyjmowanie, realizację i anulowanie zamówień, a także tworzenie dokumentów magazynowych i faktur.
 • Zarządzanie zapasami — program powinien umożliwiać zarządzanie zapasami, w tym bieżącymi ilościami pozycji, wartościami, minimalnymi stanami magazynowymi i maksymalnymi poziomami zamówień.
 • Zarządzanie ruchem towarów — oprogramowanie magazynowe powinno umożliwiać monitorowanie ruchu towarów, w tym przemieszczania się towarów w obrębie magazynu oraz przypisywania towarów do zamówień.
 • Raporty - system powinien umożliwiać tworzenie różnych raportów magazynowych, w tym raportów o stanie zapasów, historii ruchu pozycji i stanie zapasów pozycji.
 • Skanowanie kodów kreskowych — program magazynowy powinien umożliwiać skanowanie towarów za pomocą czytników kodów kreskowych, co usprawnia proces przemieszczania i identyfikacji towarów w magazynie.
 • Planowanie dostaw — program powinien umożliwiać planowanie zaopatrzenia magazynu, w tym planowanie zapasów, prognozowanie oraz automatyczne tworzenie zamówień na podstawie minimalnych stanów magazynowych.

To niektóre z cech, które powinien posiadać program do magazynu. W rzeczywistości różnych funkcji i opcji są setki, a wszystko zależy od konkretnych wymagań i potrzeb użytkownika.

Jednym z najlepszych rozwiązań w Polsce i programów do magazynu jest z pewnością Comarch ERP Optima. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym programie odwiedź już teraz stronę https://optima-sklep.pl/pol_m_Faktury-i-Magazyn-225.html

Czym odznaczają się najlepsze programy magazynowe?

Powyższe cechy to fundamenty i elementy składowe, które są absolutnie niezbędne w systemie sprzedażowo-magazynowym. Na rynku można jednak znaleźć programy o znacznie większej liczbie funkcji wspierających pracę kierowników magazynów.

Jedne z najciekawszych rozwiązań i aplikacji to:

 • aplikacja na telefon do kontroli stanów magazynowych;
 • aplikacja dla przedstawicieli handlowych;
 • analityka Business Intelligence, która potrafi tworzyć łatwe do zrozumienia wykresy;
 • aplikacja na telefon lub webowe dla bardziej zaawansowanych i złożonych procesów w dużych magazynach (np. magazyny o dużej powierzchni);
 • integracja z rozwiązaniami e-aukcyjnymi i kurierskimi;
 • bezpośrednia integracja i automatyzacja ze sklepami internetowymi.

program comarch optima handel magazyn

program comarch optima handel magazyn

Jaki program magazynowy wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na polskim rynku istnieje co najmniej kilkadziesiąt różnych produktów oprogramowania magazynowego. Programy te różnią się od siebie interfejsem, funkcjonalnością, dostępnością online oraz szybkością działania. Wśród nich przedsiębiorcy muszą wybrać najlepszy program magazynowy. Nie jest to wcale takie proste, jak się wydaje. Mnóstwo systemów jest drogich, a te tańsze mogą nie mieć rozwiązań, których potrzebują lub mogą potrzebować w przyszłości magazyny. W ostatnim czasie na tle konkurencji coraz bardziej  wyróżniają się moduły sprzedaży i zarządzania magazynem Comarch ERP Optima Handel. System ten może być obsługiwany z dowolnego miejsca, a jednocześnie posiada bardzo rozbudowane funkcje, których często brakuje w innych oprogramowaniach. Właściwie można powiedzieć, że program spełnia wszystkie oczekiwania pracowników zajmujących się gospodarką magazynową, jak również ich przełożonych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową  https://optima-sklep.pl/

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47