poniedziałek, 07 sierpień 2023 07:00

Popularne diety odchudzające z całego świata

Popularne diety odchudzające Popularne diety odchudzające pixabay

Istnieje wiele sposobów odżywiania się jeśli chodzi o perspektywę globalną. Wielu z nas twierdzi, że bacznie śledzi i monitoruje to, co je, a nawet próbuje poprawić swoje nawyki żywieniowe. Niektórzy również mówią o rozpoczęciu lub ponownym wznowieniu diety która zakończyła się niepowodzeniem. W tym artykule wymienię najpopularniejsze diety z całego świata jak i ich opisy. 

 

Dieta śródziemnomorska

Dieta ta kładzie nacisk na tłuszcze które są dobre dla serca. Dieta ta również obejmuje podstawowe produkty żywnościowe ludzi w krajach otaczających Morze Śródziemne, takich jak Grecja czy Włochy. Dieta jest bogata w owoce morze, rośliny strączkowe, owoce i warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste, oliwę z oliwek ale także wino czerwone. Tłuszcze dobre dla serca to nienasycone jak i kwasy tłuszczowe Omega-3 

Dieta Paleo

Zwana inaczej “Dietą jaskiniową” dopuszcza tylko te potrawy, które jedli ludzie epoki kamiennej inaczej jaskiniowcy. W skład wchodzą : ryby, chude mięso, owoce, nieskrobiowe warzywa oraz orzechy. Skrobiowe warzywa, nabiał, zboża i przetworzona żywność są zabronione. Ze względu na proste wytyczne, koncentrację na produktach bogatych w składniki odżywcze i oraz nacisk na uprawianie sportu, dieta paleo zyskała wiernych fanów wśród tych, którzy twierdzą, że pomaga im nie tylko schudnąć, ale także pozostać zdrowszymi. Jednak jest to bardzo trudna dieta do utrzymania. 

Dieta strefowa

Dieta ta zakłada zmianę równowagi spożywanych pokarmów (jest to głównie dodanie białka w celu zrównoważenia węglowodanów w każdym naszym posiłku) pomaga schudnąć oraz zapobiegać przewlekłym chorobom takich jak choroba serca. Jej zwolennicy stosują podział „30-30-40”, aby pomóc kontrolować poziom insuliny i głód, uzyskując 30 procent kalorii z białka, 30 procent z tłuszczu, a 40 procent z węglowodanów. Dieta ta mieszane jednak odczucia u osób, ponieważ niektórzy twierdzą, że jest bardzo uboga. 

Dieta Atkinsa

Jest to jedna z najpopularniejszych diet minionych lat. Zaczyna się od zaledwie 20 gramów węglowodanów codziennie i stopniowo trzeba zwiększać tą ilość co tydzień. Podobnie jak w przypadku wielu innych diet, główną ideą jest zaprzestanie spożywania produktów przygotowanych głównie z mąki i cukru, ale nawet produkty pełnoziarniste są niedostępne. Przeciwnicy tej diety w niezaleznychopiniach twierdzą, że brakuje tam wapnia i dieta ta na ogół nie jest zbilansowana. 

Dieta South Beach 

Dieta South Beach jest jedną z popularnych diet podkreślających znaczenie kontrolowania głodu poprzez jedzenie zanim poczujemy głód. Pierwsza faza diety jest ścisła natomiast 3 faza jest to “utrzymanie” która ma być planem na całe życie, który pozwala cieszyć się okazjonalnymi smakołykami przy zachowaniu zdrowej wagi. Dieta jest ta zachęcająca dla ludzi, ponieważ zakłóca typowy cykl “głód- przejadanie się”

Weight Watchers

Zasada tej popularnej diety to : jedz zbilansowaną dietę, jedz z umiarem oraz jedz, to co chcesz. Chociaż wysoki poziom elastyczności  i pokusy mogą być dla niektórych trudne, weight watchers ma ponad 40 lat sukcesów i pozostaje jedną z najpopularniejszych diet na świecie. 

Dieta wolumetryczna

Jest to odchudzanie się poprzez spożywanie mniejszej liczby kalorii przy jednoczesnym uczuciu sytości. Zgodnie z jej wytycznymi produkty zawierające więcej wody, takie jak owoce czy warzywa, są zdrowsze, ponieważ mają niższą gęstość energetyczną niż produkty słodkie i tłuste. Dieta wolumetryczna to nie tyle modna dieta co podejście do jedzenia. Zalecana dla osób co lubią gotować w domu.

 

 • Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!
  Nie wiesz, jak urządzić łazienkę? Podpowiadamy!

  Łazienka jest bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto byłoby więc jak najstaranniej ją urządzić. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl loft. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zaprojektować łazienkę, która będzie nim inspirowana. Co jest standardowym wyposażeniem łazienek oraz jak je urządzić? Odpowiadamy!

  Written on poniedziałek, 25 wrzesień 2023 10:42
 • Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?
  Koreańskie kosmetyki KUNDAL – jak uzyskać efekt tafli na włosach i mieć gładką skórę?

  Hasło „koreańska pielęgnacja” może każdemu kojarzyć się z czymś innym. Jednym od razu na myśl przychodzi wysoka ochrona przeciwsłoneczna, innym aloes i śluz ślimaka, a jeszcze innym 10 kroków pielęgnacji twarzy. Jednak nie sposób pominąć ważnego aspektu K-beauty – pielęgnacji włosów i ciała. Poznaj markę KUNDAL, w której ofercie są dostępne przede wszystkim kosmetyki do ciała i włosów. Pachną one znakomicie i dobrze działają. Jaki jest ich sekret?

  Written on wtorek, 19 wrzesień 2023 11:03
 • Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?
  Grupa docelowa konsumentów – dlaczego warto wiedzieć, do kogo skierowana jest kampania marketingowa?

  Każdy produkt lub usługa ma określoną grupę odbiorców – jest to grupa docelowa, czyli konsumenci, którzy mogą być realnie zainteresowani dokonaniem zakupu. Wyznaczenie takiej grupy to pierwszy krok do wyboru taktyki, która zwiększy zainteresowanie ofertą. Sprawdź, jak określić grupę docelową i dlaczego warto to zrobić, zanim ustalisz najlepszą strategię marketingową dla twojej firmy.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 18:05
 • Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem
  Gazy techniczne stosowane w cięciu laserem

  Gazy techniczne odgrywają kluczową rolę w procesie cięcia laserowego, wpływając na jakość, efektywność i bezpieczeństwo operacji. Cięcie laserowe, będące jednym z najbardziej zaawansowanych procesów obróbki materiałów, zyskuje na wartości dzięki wykorzystaniu odpowiednich gazów technicznych. W tym artykule zbadamy, jakie gazy są stosowane w cięciu laserowym, dlaczego są ważne i jakie korzyści przynoszą.

  Written on poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:19
 • Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?
  Materac nawierzchniowy - co to jest i jaki model kupić?

  Materac nawierzchniowy, znany również jako materac topper lub nakładka na materac, to cienki materac przeznaczony do umieszczenia na wierzchu głównego materaca w celu poprawy komfortu snu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz poprawić wygodę swojego obecnego materaca bez konieczności inwestowania w nowy i drogi materac.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 15:10
 • Twardy materac dla wymagających użytkowników
  Twardy materac dla wymagających użytkowników

  Twarde materace cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, przy czym wielu z nich ma problemy ze znalezieniem naprawdę porządnego modelu, aby móc cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W dodatku istotne znaczenie mają również materiały, z jakich został wykonany materac. To właśnie od nich zależy zarówno komfort użytkownika, jak i trwałość materaca.

  Written on poniedziałek, 11 wrzesień 2023 11:10
 • Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?
  Laserowa depilacja strefy bikini - dlaczego warto?

  Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej i bezobsługowej strefie bikini, niezależnie od pory roku. Regularne usuwanie włosków z okolic bikini jest nie tylko kosztowne, ale także i frustrujące. Coraz popularniejsze stają się jednak alternatywne metody usuwania niechcianego owłosienia, takie jak laserowa depilacja. Dlatego warto poznać zalety laserowej depilacji, która zapewnia nie tylko natychmiastowe rezultaty, ale także długotrwałą gładkość skóry. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tę nowoczesną metodę usuwania owłosienia.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 11:17