poniedziałek, 07 sierpień 2023 07:00

Popularne diety odchudzające z całego świata

Popularne diety odchudzające Popularne diety odchudzające pixabay

Istnieje wiele sposobów odżywiania się jeśli chodzi o perspektywę globalną. Wielu z nas twierdzi, że bacznie śledzi i monitoruje to, co je, a nawet próbuje poprawić swoje nawyki żywieniowe. Niektórzy również mówią o rozpoczęciu lub ponownym wznowieniu diety która zakończyła się niepowodzeniem. W tym artykule wymienię najpopularniejsze diety z całego świata jak i ich opisy. 

 

Dieta śródziemnomorska

Dieta ta kładzie nacisk na tłuszcze które są dobre dla serca. Dieta ta również obejmuje podstawowe produkty żywnościowe ludzi w krajach otaczających Morze Śródziemne, takich jak Grecja czy Włochy. Dieta jest bogata w owoce morze, rośliny strączkowe, owoce i warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste, oliwę z oliwek ale także wino czerwone. Tłuszcze dobre dla serca to nienasycone jak i kwasy tłuszczowe Omega-3 

Dieta Paleo

Zwana inaczej “Dietą jaskiniową” dopuszcza tylko te potrawy, które jedli ludzie epoki kamiennej inaczej jaskiniowcy. W skład wchodzą : ryby, chude mięso, owoce, nieskrobiowe warzywa oraz orzechy. Skrobiowe warzywa, nabiał, zboża i przetworzona żywność są zabronione. Ze względu na proste wytyczne, koncentrację na produktach bogatych w składniki odżywcze i oraz nacisk na uprawianie sportu, dieta paleo zyskała wiernych fanów wśród tych, którzy twierdzą, że pomaga im nie tylko schudnąć, ale także pozostać zdrowszymi. Jednak jest to bardzo trudna dieta do utrzymania. 

Dieta strefowa

Dieta ta zakłada zmianę równowagi spożywanych pokarmów (jest to głównie dodanie białka w celu zrównoważenia węglowodanów w każdym naszym posiłku) pomaga schudnąć oraz zapobiegać przewlekłym chorobom takich jak choroba serca. Jej zwolennicy stosują podział „30-30-40”, aby pomóc kontrolować poziom insuliny i głód, uzyskując 30 procent kalorii z białka, 30 procent z tłuszczu, a 40 procent z węglowodanów. Dieta ta mieszane jednak odczucia u osób, ponieważ niektórzy twierdzą, że jest bardzo uboga. 

Dieta Atkinsa

Jest to jedna z najpopularniejszych diet minionych lat. Zaczyna się od zaledwie 20 gramów węglowodanów codziennie i stopniowo trzeba zwiększać tą ilość co tydzień. Podobnie jak w przypadku wielu innych diet, główną ideą jest zaprzestanie spożywania produktów przygotowanych głównie z mąki i cukru, ale nawet produkty pełnoziarniste są niedostępne. Przeciwnicy tej diety w niezaleznychopiniach twierdzą, że brakuje tam wapnia i dieta ta na ogół nie jest zbilansowana. 

Dieta South Beach 

Dieta South Beach jest jedną z popularnych diet podkreślających znaczenie kontrolowania głodu poprzez jedzenie zanim poczujemy głód. Pierwsza faza diety jest ścisła natomiast 3 faza jest to “utrzymanie” która ma być planem na całe życie, który pozwala cieszyć się okazjonalnymi smakołykami przy zachowaniu zdrowej wagi. Dieta jest ta zachęcająca dla ludzi, ponieważ zakłóca typowy cykl “głód- przejadanie się”

Weight Watchers

Zasada tej popularnej diety to : jedz zbilansowaną dietę, jedz z umiarem oraz jedz, to co chcesz. Chociaż wysoki poziom elastyczności  i pokusy mogą być dla niektórych trudne, weight watchers ma ponad 40 lat sukcesów i pozostaje jedną z najpopularniejszych diet na świecie. 

Dieta wolumetryczna

Jest to odchudzanie się poprzez spożywanie mniejszej liczby kalorii przy jednoczesnym uczuciu sytości. Zgodnie z jej wytycznymi produkty zawierające więcej wody, takie jak owoce czy warzywa, są zdrowsze, ponieważ mają niższą gęstość energetyczną niż produkty słodkie i tłuste. Dieta wolumetryczna to nie tyle modna dieta co podejście do jedzenia. Zalecana dla osób co lubią gotować w domu.

 

 • Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!
  Rodzinne pływanie- klucz do zacieśniania więzi i zdrowego stylu życia!

  W dobie wszechobecnej cyfryzacji i szybkiego tempa życia, znalezienie aktywności, która jednoczy wszystkich członków rodziny, staje się dużym wyzwaniem. Grupowe zajęcia pływackie oraz wspólne pływanie dzieci i młodzieży z rodzicami, mogą okazać się, nie tylko przyjemną formą aktywności fizycznej, ale także skutecznym sposobem na zacieśnianie więzi rodzinnych. Pływanie, będące nie tylko sportem, ale również ważną umiejętnością życiową, może stać się fundamentem wspólnych przeżyć i wspomnień, a nowo zawierane znajomości, z czasem przekształcają się w trwałe relacje.

  Written on poniedziałek, 19 luty 2024 16:47
 • Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów
  Przeszczep włosów DHI: innowacyjna metoda przywracania gęstości włosów

  W dzisiejszym świecie, utrata włosów może stanowić nie tylko problem estetyczny, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Na szczęście, rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak metoda przeszczepu włosów DHI (Direct Hair Implantation), która zdobywa coraz większą popularność. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowoczesnej metodzie i jej potencjalnym korzyściom.

  Written on niedziela, 04 luty 2024 20:28
 • Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów
  Manicure hybrydowy – jak uniknąć 5 najczęstszych błędów

  Trening czyni mistrza. Dotyczy to niemal każdej dziedziny; nie inaczej jest z wykonywaniem manicure hybrydowego. Każda z nas popełnia błędy, niezależnie od ilości obejrzanych wcześniej filmików instruktażowych. Nie należy się wiec zniechęcać, wpadki zdarzają się nawet doświadczonym stylistkom! 

  Written on czwartek, 01 luty 2024 07:13
 • Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!
  Skuteczne i wygodne wkładki na odciski - odkryj ich korzyści dla Twoich stóp!

  Odciski, znane również jako clavus, to częsty problem, który dotyka wiele osób. Są to miejsca na skórze, które poddawane są zbyt intensywnym obciążeniom oraz naciskom, prowadząc do reakcji obronnej skóry. Aby złagodzić ból i dyskomfort związany z odciskami, kluczowe jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, które zapewnią ulgę i ochronę.

  Written on poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:22
 • Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii
  Komputronik bez tajemnic: Przewodnik po najlepszych kodach rabatowych w technologii

  Komputronik, będąc jednym z wiodących sprzedawców sprzętu elektronicznego i komputerowego w Polsce, oferuje szeroki wybór produktów technologicznych. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, zakup nowego sprzętu może być znacznym obciążeniem dla budżetu. Na szczęście, istnieją sposoby na zmniejszenie tych kosztów dzięki wykorzystaniu kodów rabatowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie znajdować i stosować kody rabatowe w Komputronik, aby zakupy były bardziej przystępne cenowo.

  Written on niedziela, 07 styczeń 2024 16:40
 • Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty
  Prostatektomia radykalna – nowoczesny sposób leczenia raka prostaty

  Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce w 2020 roku” rak prostaty stanowi 19,6% wszystkich zachorowań na nowotwory wśród mężczyzn. Tym samym jest to najczęstszy nowotwór diagnozowany u męskiej części społeczeństwa. Wysoka jest również jego śmiertelność, która wynosi 10,6% spośród wszystkich chorób nowotworowych. Obecnie lekarze dysponują skutecznymi metodami leczenia raka prostaty, do których zalicza się prostatektomia radykalna w asyście robota. Na czym polega ta operacja i kto kwalifikuje się do zabiegu?

  Written on poniedziałek, 18 grudzień 2023 09:49
 • Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie
  Wzmocnienie zębów – 5 sposobów na zdrowe i mocne uzębienie

  Zdrowe i mocne zęby to nie tylko atrybut pięknego uśmiechu, ale również niezbędny element ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Częste wizyty u dentysty, próchnica, czy choroby dziąseł mogą jednak skutecznie zakłócić troskę o zdrowe uzębienie. Szczęśliwie, istnieją proste sposoby, które możemy włączyć do naszej codziennej rutyny, aby wzmocnić nasze zęby i zapobiegać wielu problemom. W poniższym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym praktykom, które pomogą Ci zachować zęby w doskonałej kondycji.

  Written on wtorek, 02 styczeń 2024 13:47